Serie 3 , Pulje 2

Espergærde IF

Kampprogram

Periode
Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
890379
1 19-08-17
Kl. 12:00
Espergærde IF Virum-Sorgenfri BK Mørdrup Idrætsanlæg 1-3
890384
Kampfakta
2 26-08-17
Kl. 15:00
Lundtofte Boldklub Espergærde IF Lundtofte Idrætsplads 3-1
890391
3 02-09-17
Kl. 12:00
Espergærde IF Hørsholm-Usserød IK Mørdrup Idrætsanlæg 2-0
890393
Kampfakta
4 09-09-17
Kl. 14:00
Bagsværd BK Espergærde IF Bagsværd Stadion 4-1
890399
5 16-09-17
Kl. 12:00
Gladsaxe-Hero BK Espergærde IF Gladsaxe Stadion 2-4
890467
Kampfakta
6 Ti 03-10-17
Kl. 19:00
Espergærde IF Farum BK Mørdrup Idrætsanlæg Kunstgræs 5-2
890473
Kampfakta
7 To 05-10-17
Kl. 19:00
IF Skjold Birkerød Espergærde IF Birkerød Stadion Kunstgræs 2-1
890479
8 07-10-17
Kl. 12:00
Espergærde IF IF Bytoften Mørdrup Idrætsanlæg 4-2
890485
9 14-10-17
Kl. 14:00
Snekkersten IF Espergærde IF Snekkersten Idrætscenter 4-0
890492
10 28-10-17
Kl. 12:00
Espergærde IF Blovstrød IF Mørdrup Idrætsanlæg UHT!
890498
11 04-11-17
Kl. 13:00
FC Rudersdal Espergærde IF Rundforbi Stadion Kunst 8-1
890500
12 07-04-18
Kl. 15:30
Virum-Sorgenfri BK Espergærde IF Virum Stadion Resultatformidling
890581
13 14-04-18
Kl. 15:30
Espergærde IF Lundtofte Boldklub Mørdrup Idrætsanlæg Resultatformidling
890587
14 21-04-18
Kl. 15:30
Hørsholm-Usserød IK Espergærde IF Hørsholm Idrætspark Resultatformidling
890593
15 28-04-18
Kl. 15:30
Espergærde IF Bagsværd BK Mørdrup Idrætsanlæg Resultatformidling
890597
16 05-05-18
Kl. 15:30
Espergærde IF Gladsaxe-Hero BK Mørdrup Idrætsanlæg Resultatformidling
890605
17 12-05-18
Kl. 15:00
Farum BK Espergærde IF Farum Park Resultatformidling
890609
18 19-05-18
Kl. 15:30
Espergærde IF IF Skjold Birkerød Mørdrup Idrætsanlæg Resultatformidling
890612
19 26-05-18
Kl. 14:45
IF Bytoften Espergærde IF Gladsaxe skole Resultatformidling
890634
20 02-06-18
Kl. 15:30
Espergærde IF Snekkersten IF Mørdrup Idrætsanlæg Resultatformidling
890640
21 09-06-18
Kl. 13:00
Blovstrød IF Espergærde IF Blovstrødhallen Resultatformidling
890647
22 16-06-18
Kl. 13:30
Espergærde IF FC Rudersdal Mørdrup Idrætsanlæg Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

Turneringsafslutning

Kvartfinaler tirsdag den 19. juni kl. 19.00.
kamp 1 Vinder pulje 1 - Vinder pulje 4
kamp 2 Vinder pulje 2 - Vinder pulje 3
kamp 3 Vinder pulje 6 - Vinder pulje 7
kamp 4 Vinder pulje 8 - Vinder pulje 5

Semifinaler lørdag den 23. juni kl. 13.00
Semifinale 1: Vinder kamp 2 - Vinder kamp 3
Semifinale 2: Vinder kamp 1 - Vinder kamp 4

Vinderne af semifinalerne spiller finale tirsdag den 26. juni kl. 19.00: Vinder semifinale 2 - Vinder semifinale 1