Serie 5, P17 17/18 (2018)

FC Nordhavn

Kampprogram

Periode
Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
796297
1 27-08-17
Kl. 10:00
FC Nordhavn Zahle Zebras Kunst, Ryparken 0-0
796368
Kampfakta
2 Fr 01-09-17
Kl. 18:30
Bk. Sommersol FC Nordhavn Kunst, Ryparken Resultatformidling
796374
Kampfakta
3 10-09-17
Kl. 10:00
FC Nordhavn Street Society Kunst, Ryparken 1-2
796382
Kampfakta
4 16-09-17
Kl. 13:00
B.1960 FC Nordhavn Kunst, Ryparken 4-1
796392
Kampfakta
6 30-09-17
Kl. 13:00
Sundby KFUM FC Nordhavn Kløvermarken 2-4!
796400
Kampfakta
7 08-10-17
Kl. 10:00
FC Nordhavn Deportivo Montecristo Kunst, Ryparken 10-0
796409
Kampfakta
8 15-10-17
Kl. 15:15
FC Bold og Lajs FC Nordhavn Kløvermarken 0-1!
796421
Kampfakta
10 29-10-17
Kl. 10:00
FC Nordhavn FC Nanoq Kunst, Ryparken 5-1
796428
Kampfakta
11 05-11-17
Kl. 11:45
Egedal Boldklub FC Nordhavn Kunst, Valby IP, tribunen 1-3
796434
Kampfakta
12 15-04-18
Kl. 15:15
Zahle Zebras FC Nordhavn Kunst, Valby IP, tribunen 1-5
796447
Kampfakta
14 29-04-18
Kl. 11:45
Street Society FC Nordhavn Kunst, Valby IP, tribunen 0-9
796476
17 19-05-18
Kl. 13:00
FC Nordhavn Sundby KFUM Kunst, Ryparken UHT!
796441
13 On 23-05-18
Kl. 21:00
FC Nordhavn Bk. Sommersol Kunst, Ryparken 0-0
796482
Kampfakta
18 27-05-18
Kl. 11:45
Deportivo Montecristo FC Nordhavn Kunst, Ryparken 0-3
796488
19 03-06-18
Kl. 10:00
FC Nordhavn FC Bold og Lajs Kunst, Ryparken UHT!
796456
Kampfakta
15 To 07-06-18
Kl. 19:30
FC Nordhavn B.1960 Kunst, Ryparken 4-0
796666
Kampfakta
21 17-06-18
Kl. 15:15
FC Nanoq FC Nordhavn Valby IP, Gl. Afdeling 0-13
796673
Kampfakta
22 23-06-18
Kl. 15:00
FC Nordhavn Egedal Boldklub Kunst, Ryparken 2-2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

13. februar 2018: Manglende udfyldelse af holdkort medfører tabt kamp

Oprykning:
 nr. 1 og 2 rykker op i Serie 4, pulje 12.
Nr. 3 rykker op, såfremt der ikke findes et oprykningsberettiget hold fra Serie 1, pulje 3 til Københavnsserien efter 2018 forår.

Nedrykning: Ingen