Herrer Serie 4 - Forår 2018, Pulje 55 (2018)

Klejtrup BK

Kampprogram

Periode
Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
111029
Kampfakta
1 Ma 02-04-18
Kl. 15:00
Klejtrup BK Eastside Viborg (1) Klejtrup Stadion 3-3
111032
Kampfakta
2 07-04-18
Kl. 16:00
IK Rosendal Klejtrup BK Rosendal Stadion 0-2
111035
Kampfakta
3 14-04-18
Kl. 13:30
Klejtrup BK Doense/Vebbestrup IF Klejtrup Stadion 1-4
111041
Kampfakta
4 21-04-18
Kl. 13:00
Nørager/Rørbæk IF Klejtrup BK Nørager IF's Anlæg 0-2
111044
Kampfakta
5 28-04-18
Kl. 13:30
Klejtrup BK Fjelsø Gedsted FF Klejtrup Stadion 4-1
111046
Kampfakta
6 06-05-18
Kl. 15:00
Hobro IK Klejtrup BK DS Arena 3-0
111052
Kampfakta
7 To 10-05-18
Kl. 13:30
Klejtrup BK Borup IF Klejtrup Stadion 4-1
111057
Kampfakta
8 13-05-18
Kl. 16:00
Eastside Viborg (1) Klejtrup BK Overlund Stadion 3-3
111060
Kampfakta
9 Ma 21-05-18
Kl. 15:00
Klejtrup BK IK Rosendal Klejtrup Stadion 2-1
111063
Kampfakta
10 Fr 25-05-18
Kl. 18:30
Doense/Vebbestrup IF Klejtrup BK Tinghøj Stadion 0-1
111151
Kampfakta
11 02-06-18
Kl. 13:30
Klejtrup BK Nørager/Rørbæk IF Klejtrup Stadion 3-1
111154
Kampfakta
12 09-06-18
Kl. 15:30
Fjelsø Gedsted FF Klejtrup BK Gedsted Stadion 0-4
111156
Kampfakta
13 16-06-18
Kl. 13:30
Klejtrup BK Hobro IK Klejtrup Stadion 1-2
111162
Kampfakta
14 24-06-18
Kl. 11:00
Borup IF Klejtrup BK Låstrup Stadion 3-2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999

Bemærk:

Følgende 12 hold på 2. pladsen rykker op i serie 3:
Dybvad B (48), Svenstrup-Godthåb IF (52), Vive IF (54), Thyholm FC (58), Randers Freja (64), Silkeborg IF (67), Mørke IF (68), AC Pink Panthers (70), FC Rangers 1 (71), BMI (73), Lund IF (74), Dalby GF (78).

Følgende 25 hold på 6. pladsen bevarer sin plads i serie 4:
Skallerup/Vennebjerg IF (47), IF Skjold Sæby (48), Vraa/Børglum IF (49), Ørebro B (50), B52/Aalborg (52), Øster Hornum IF (53), Borup IF (55), Sundsøre FK (57), Lidenlund B (58), Lem B (59), FodboldHoldet Herning (60), Sdr. Rind/Vinkel IF (61), Ansager IF (62), Vinderslev IF (63), Kristrup B (65), Hadsten SK (66), Grauballe UGF (67), Pindstrup IF (68), tst Fodbold (70), Fuglebakken KFUM Aarhus 4 (71), Horsens Freja (74), Fredericia KFUM (77), BK-06 Esbjerg (80), Højer/Visby (81), Hørup UI (82).

Der tages forbehold for eventuelle protestsager mv.