Herrer Serie 4 - Forår 2018, Pulje 53 (2018)

Øster Hornum IF

Kampprogram

Periode
Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
107482
2 07-04-18
Kl. 15:00
Sønderup/Suldrup IK Frem Øster Hornum IF Suldrup Stadion 1-1
107485
3 Fr 13-04-18
Kl. 18:00
Øster Hornum IF Vindblæs B Øster Hornum Hallen 3-2
107479
1 On 18-04-18
Kl. 18:30
Øster Hornum IF Ranum-Overlade IK Vest Øster Hornum Hallen 2-1
107533
4 21-04-18
Kl. 14:30
Haverslev IF Øster Hornum IF Haverslev Stadion 4-5
107621
Kampfakta
5 29-04-18
Kl. 18:30
Øster Hornum IF Nørholm IF Øster Hornum Hallen 3-2
107623
6 05-05-18
Kl. 15:00
Løgstør IF Øster Hornum IF Løgstør Stadion 6-1
107629
7 To 10-05-18
Kl. 12:00
Øster Hornum IF Farsø/Ullits IK Øster Hornum Hallen 1-4
107664
Kampfakta
8 13-05-18
Kl. 19:00
Ranum-Overlade IK Vest Øster Hornum IF Ranum Multicenter 3-0
107667
9 19-05-18
Kl. 12:00
Øster Hornum IF Sønderup/Suldrup IK Frem Øster Hornum Hallen 5-0
107670
10 Fr 25-05-18
Kl. 18:45
Vindblæs B Øster Hornum IF Vindblæs Multicenter 5-0
107676
11 02-06-18
Kl. 12:00
Øster Hornum IF Haverslev IF Øster Hornum Hallen 1-2
107679
Kampfakta
12 Fr 08-06-18
Kl. 20:00
Øster Hornum IF Nørholm IF Øster Hornum Hallen 2-3
107681
13 Fr 15-06-18
Kl. 19:00
Øster Hornum IF Løgstør IF Øster Hornum Hallen 1-2
107687
14 23-06-18
Kl. 14:30
Farsø/Ullits IK Øster Hornum IF Farsø Stadion 2-2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999

Bemærk:

Følgende 12 hold på 2. pladsen rykker op i serie 3:
Dybvad B (48), Svenstrup-Godthåb IF (52), Vive IF (54), Thyholm FC (58), Randers Freja (64), Silkeborg IF (67), Mørke IF (68), AC Pink Panthers (70), FC Rangers 1 (71), BMI (73), Lund IF (74), Dalby GF (78).

Følgende 25 hold på 6. pladsen bevarer sin plads i serie 4:
Skallerup/Vennebjerg IF (47), IF Skjold Sæby (48), Vraa/Børglum IF (49), Ørebro B (50), B52/Aalborg (52), Øster Hornum IF (53), Borup IF (55), Sundsøre FK (57), Lidenlund B (58), Lem B (59), FodboldHoldet Herning (60), Sdr. Rind/Vinkel IF (61), Ansager IF (62), Vinderslev IF (63), Kristrup B (65), Hadsten SK (66), Grauballe UGF (67), Pindstrup IF (68), tst Fodbold (70), Fuglebakken KFUM Aarhus 4 (71), Horsens Freja (74), Fredericia KFUM (77), BK-06 Esbjerg (80), Højer/Visby (81), Hørup UI (82).

Der tages forbehold for eventuelle protestsager mv.