Holdoversigt
Ballerup-Skovlunde Fodbold

RækkenavnPuljenavnUnionKønAldersgruppe
3F Ligaen 2018/193FLDBUKvinderSenior
1.division 2018/19Pulje 1DBUKvinderSenior
Herre-DSPulje 1DBUHerrerSenior
Kvinde-LP 2018/2019DBUKvinderSenior
Old Boys-LPDBUHerrerM+32
Veteran-LPDBUHerrerM+40
U18 Piger DM 2018/19DMDBUKvinderU18
Serie 2 Pulje 2DBUSHerrerSenior
Serie 6 - EfterårPulje 2DBUSHerrerSenior
Kvindeserie 1 - EfterårPulje 1DBUSKvinderSenior
8-Herresenior 1 - EfterårPulje 2DBUSHerrerSenior
8-Herresenior 2 (motionsrækken) - Efterår (1)Pulje 2DBUSHerrerSenior
8-Herresenior 2 (motionsrækken) - Efterår (2)Pulje 3DBUSHerrerSenior
8-Kvindesenior 1 - EfterårPulje 2DBUSKvinderSenior
8-mands Kvindesenior Pokal 18/19DBUSKvinderSenior
Træningskamp 20 min.Pulje 1DBUSHerrerSenior
Træningskamp 20 min.Pulje 1DBUSHerrerSenior
U21 A, 2018 efterår (1997 og yngre)Pulje 2DBUSHerrerSenior
M+40 (Veteran) 2Pulje 2DBUSHerrerM+40
U19 Drenge 2 (00-01) EfterårPulje 3DBUSHerrerU19
Ungdomspokalen U18 Piger (01-02) 18/19DBUSKvinderU18
U17 Drenge 1 (02) EfterårPulje 2DBUSHerrerU17
U16 Piger Øst 1 (03) efterår Pulje 1DBUSKvinderU16
U16 Piger 2 (03) EfterårPulje 1DBUSKvinderU16
Ungdomspokalen U16 Piger (03) 18/19DBUSKvinderU16
U14 Piger Øst 1 (05) efterår Pulje 1DBUSKvinderU14
U14 Drenge 1 (05) EfterårPulje 2DBUSHerrerU14
U14 Drenge 3 (05) EfterårPulje 3DBUSHerrerU14
U14 Piger 1 (05) EfterårPulje 1DBUSKvinderU14
U14 Drenge 8-mands (05) EfterårPulje 2DBUSHerrerU14
Ungdomspokalen U14 Drenge (05) 18/19DBUSHerrerU14
Ungdomspokalen U14 Drenge B (05) 18/19DBUSHerrerU14
Ungdomspokalen U14 Piger (05) 18/19 DBUSKvinderU14
U13 Drenge Øst 2 8M (06) efterårPulje 1DBUSHerrerU13
U13 Piger Øst 8M (06) efterårPulje 1DBUSKvinderU13
U13 Drenge 8-mands 1 (06) EfterårPulje 2DBUSHerrerU13
U13 Piger 8-mands 2 (06) EfterårPulje 1DBUSKvinderU13
Ungdomspokalen U13 Drenge 8:8 (06) 18/19DBUSHerrerU13
Ungdomspokalen U13 Drenge B 8:8 (06) 18/19DBUSHerrerU13
Ungdomspokalen U13 Piger 8:8 (06) 18/19DBUSKvinderU13
U12 Drenge 1 8-mands (07) EfterårPulje 2DBUSHerrerU12
U12 Drenge 3 8-mands (07) EfterårPulje 2DBUSHerrerU12
U12 Drenge 4 8-mands (07) EfterårPulje 3DBUSHerrerU12
U11 Drenge SU 8-mands (08) EfterårPulje 1DBUSHerrerU11
U11 Drenge 1 8-mands (08) EfterårPulje 2DBUSHerrerU11
U11 Drenge 2 8-mands (08) EfterårPulje 3DBUSHerrerU11
U11 Drenge 3 8-mands (08) EfterårPulje 2DBUSHerrerU11
U11 Drenge 4 8-mands (08) EfterårPulje 2DBUSHerrerU11
U11 Piger 1 8-mands (08) EfterårPulje 1DBUSKvinderU11
U11 Piger 3 8-mands (08) EfterårPulje 1DBUSKvinderU11
U10 drenge 5-mands (09) SU 2 19.8Pulje 1DBUSHerrerU10
U10 drenge 5-mands (09) SU 2 23.9Pulje 1DBUSHerrerU10
U10 drenge 5-mands (09) SU 2 26.8Pulje 1DBUSHerrerU10
U10 drenge 5-mands (09) SU 2 7.10Pulje 1DBUSHerrerU10
U10 drenge 5-mands (09) SU 2 9.9Pulje 1DBUSHerrerU10
U10 drenge 5-mands (09) 1-Efterårsserie 29/9Pulje 2DBUSHerrerU10
U10 drenge 5-mands (09) 2-Efterårsserie 18/8Pulje 3DBUSHerrerU10
U10 drenge 5-mands (09) 2-Efterårsserie 1/9Pulje 4, 2 banerDBUSHerrerU10
U10 drenge 5-mands (09) 2-Efterårsserie 15/9Pulje 2DBUSHerrerU10
U10 drenge 5-mands (09) 3-Efterårsserie 18/8Pulje 5DBUSHerrerU10
U10 drenge 5-mands (09) 3-Efterårsserie 1/9Pulje 6DBUSHerrerU10
U10 drenge 5-mands (09) beg. - 23. septemberPulje 3DBUSHerrerU10
U10 piger 5-mands (09) 2 - 23. septemberPulje 2DBUSKvinderU10
U9 drenge 5-mands (10) 3 - 22. september (2)Pulje 9DBUSHerrerU9
U9 drenge 5-mands (10) 3 - 22. september (3)Pulje 8DBUSHerrerU9
U8 drenge 5-mands (11) 1 - 22. septemberPulje 3, 2 banerDBUSHerrerU8
U8 drenge 5-mands (11) 2 - 22. septemberPulje 7DBUSHerrerU8
U8 drenge 5-mands (11) 3 - 22. septemberPulje 6, 2 banerDBUSHerrerU8
U8 piger 5-mands (11) 2 - 22. september (1)Pulje 1, 2 banerDBUSKvinderU8
U8 piger 5-mands (11) 2 - 22. september (2)Pulje 1, 2 banerDBUSKvinderU8
U7 drenge 3-mands (12) - 22. september (1)Pulje 16DBUSHerrerU7
U7 drenge 3-mands (12) - 22. september (2)Pulje 17DBUSHerrerU7
U7 drenge 3-mands (12) - 22. september (3)Pulje 15DBUSHerrerU7
U5 drenge 3-mands (14) - 23. september (1)Pulje 2DBUSHerrerU5
U5 drenge 3-mands (14) - 23. september (2)Pulje 1DBUSHerrerU5
U5 drenge 3-mands (14) - 23. september (3)Pulje 2DBUSHerrerU5
M+ 32 ØstØstDBUKHerrerM+32
M+ 40 ØstP1DBUKHerrerM+40
U17 Drenge Øst 1 Efterår (02-03)P1DBUKHerrerU17
Ungdomspokal U17 Drenge (02-03) 18/19DBUKHerrerU17
U10/U9 Piger (09/10) 1/2 5M EfterårPulje 1DBUKKvinderU10