Herrer Serie 4 - Efterår 2017, Pulje 81 (2017)

Holdoversigt

Hold Spillested Trøje Shorts Strømper
Bylderup/B Bylderup Idrætscenter Rød Hvid Hvid
     Holdleder:
     Lenette Gjelstrup Carlsen - - Tlf: 24256126
     Holdleder:
     Bjarne Paulsen - - Tlf: 29286633
     Træner:
     Morten Clausen Carstensen - - Tlf: 51855088 / 51855088
Hellevad IF Hellevad Skole Hvid Rød Rød
     Træner:
     Jens Nyeman Grønnebæk - - Tlf: 2082 5153
     Assistenttræner:
     Kevin Radik - - Tlf: 40855998
Løjt IF (2) Løjt Idrætsanlæg Grøn Hvid Grøn
     Træner:
     Henrik Kyu Kasten Koch - - Tlf: 60229736 / 60229736
Starup UIF (H) Staruphallen Grøn Hvid Grøn
     Holdleder:
     Jens Ole Lang-Tandrup - - Tlf: 74527694 / 51580493
     Træner:
     Jesper Honnens - - Tlf: 23346508
     Assistenttræner:
     René Post - - Tlf: 20560020
Team Vest Skærbæk Fritidscenter Orange Sort Sort
     Træner:
     Søren Sørensen - - Tlf: 74750106 / 74750106 / 29461550
Toftlund IF Toftlund Stadion Blå Blå Blå
     Holdleder:
     helge mikkelsen - - Tlf: 73830033 / 22614649
Tønder SF Tønder sport- og FritidsCenter Hvid Blå Hvid
     Holdleder:
     Torben Jensen - - Tlf: 74724108 / 51213945
     Træner:
     Kim Hvass - - Tlf: 50491309 / 50491309
     Træner:
     Christoffer Nielsen - - Tlf: 61721147
Vedsted UF Vedsted Stadion Rød Rød Rød
     Træner:
     Michael Poczkaj - - Tlf: 28135915 / 28135915
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999

Bemærk:

Følgende 12 hold på 2. pladsen rykker op i serie 3: Tårs/Ugilt IF (48), Aabybro IF (49), Vejgaard B (51), Ejsing B (56), HOG Hinnerup (67), tst Fodbold 1 (68), Østbirk IF (73), Øster Nykirke IF (74), SDU Fodbold Kolding (76), Haderslev FK (80), Team Vest (81), Hjordkær UIF (82). 

Følgende 18 hold på 6. pladsen forbliver i serie 4: IF Skjold Sæby (47), Moseby B (49), Aalborg Chang (51), B52/Aalborg (52), Vindblæs B (53), Sallingsund Inter 1 (55), Ørslevkloster IF (58), Vinderslev IF (62), Kristrup B (64), Thorsø/Tungelund IF (65), Kolind/Perstrup IF (66), tst Fodbold 2 (67), Fuglebakken KFUM Aarhus 2 (68), IFSK (69), JAI, Aarhus 1 (71), Hårby/Hørning Fodbold (72) Vejle FC (75), Sdr. Hygum B (79).

Du kan finde information om rækken ved at læse rækkebeskrivelserne.