Herrer Serie 4 - Forår 2018, Pulje 55 (2018)

Holdoversigt

Hold Spillested Trøje Shorts Strømper
Borup IF Låstrup Stadion Gul Blå Blå
     Holdleder:
     Flemming Lund - - Tlf: 86694259 / 61456082
     Assistent:
     Kurt Elkjær - - Tlf: 29924878 / 29924878 / 29924878
Doense/Vebbestrup IF Tinghøj Stadion Grøn Grøn Grøn
     Træner:
     Rune Meier Sørensen - - Tlf: 60131881 / 25225559
     Assistent:
     Frederik Duus - - Tlf: 26796936
     Assistenttræner:
     Ronni Holm -
Eastside Viborg (1) Houlkærhallen Lyseblå Mørkeblå Lyseblå
     Træner:
     Claus Højgaard Jensen - - Tlf: 6045 8605 / 60458605
Fjelsø Gedsted FF Fjelsø Stadion Gul/Grøn Sort Sort
     Træner:
     Karl Anders Pedersen - - Tlf: 27113009
Hobro IK DS Arena Gul Blå Blå
     Træner:
     Uffe Lyngberg - - Tlf: 20621891 / 20621891
IK Rosendal Rosendal Stadion Rød Hvid Rød
     Holdleder:
     Anders Wortmann - - Tlf: 29679570
     Træner:
     John Hansen - - Tlf: 98522648 / 23111960
Klejtrup BK Klejtrup Stadion Orange Sort Sort
     Holdleder:
     Claus Nielsen - - Tlf: 29844577
     Cheftræner:
     Dan Fuglsang - - Tlf: 4031 7277
Nørager/Rørbæk IF Nørager IF's Anlæg Blå Hvid Blå
     Holdleder:
     Per Bøgh Sørensen - - Tlf: 50564696
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999

Bemærk:

Følgende 12 hold på 2. pladsen rykker op i serie 3:
Dybvad B (48), Svenstrup-Godthåb IF (52), Vive IF (54), Thyholm FC (58), Randers Freja (64), Silkeborg IF (67), Mørke IF (68), AC Pink Panthers (70), FC Rangers 1 (71), BMI (73), Lund IF (74), Dalby GF (78).

Følgende 25 hold på 6. pladsen bevarer sin plads i serie 4:
Skallerup/Vennebjerg IF (47), IF Skjold Sæby (48), Vraa/Børglum IF (49), Ørebro B (50), B52/Aalborg (52), Øster Hornum IF (53), Borup IF (55), Sundsøre FK (57), Lidenlund B (58), Lem B (59), FodboldHoldet Herning (60), Sdr. Rind/Vinkel IF (61), Ansager IF (62), Vinderslev IF (63), Kristrup B (65), Hadsten SK (66), Grauballe UGF (67), Pindstrup IF (68), tst Fodbold (70), Fuglebakken KFUM Aarhus 4 (71), Horsens Freja (74), Fredericia KFUM (77), BK-06 Esbjerg (80), Højer/Visby (81), Hørup UI (82).

Der tages forbehold for eventuelle protestsager mv.