2. division forår 2018, Kvalifikationsspil

Holdoversigt

Hold Spillested Trøje Shorts Strømper
AB Gladsaxe Stadion Grøn/Hvid Hvid Hvid
     Træner:
     Michael Madsen - - Tlf: 26838901 / 26838901
     Direktør:
     Peter Rasmussen -
     Målmandstræner:
     Michael Petersen - Tlf: 26149097 / 26149097
     Fysioterapeut:
     Joachim Krogstrup Larsen -
B 93 Østerbro Stadion Hvid Marineblå Marineblå
     Holdleder:
     Mads Mazanti Jensen - - Tlf: 26821493
     Træner:
     Thomas Skov - - Tlf: 40202091 / 40202091
     Sportschef:
     Frank Nielsen -
     Sportschef:
     Erling Bøje Pedersen - - Tlf: 48143488 / 29234158
     Assistenttræner:
     Per Billeskov Krøldrup - - Tlf: 60869592
     Assistenttræner:
     Christian Poulsen - - Tlf: 21572798
     Målmandstræner:
     Nicolas Manley Nielsen - - Tlf: 28120794 / 28120794
     Massør:
     Martin Skou -
     Fysisk træner:
     Mikkel Bonke - Tlf: 40515355 / 40515355
     Cheftræner:
     Danny Jung - - Tlf: 26258217 / 26257217
Brønshøj Tingbjerg I P Gul/Sort Hvid Gul
     Holdleder:
     Steffen Lund - - Tlf: 35852626 / 22547424
     Holdleder:
     Mogens Hansen - - Tlf: 43908388 / 43908388
     Formand:
     Jan Juul Jørgensen - - Tlf: 4226 1202
     Sportschef:
     Thomas Ibsen - - Tlf: 38817446 / 40133358
     Assistenttræner:
     Poul Olesen - - Tlf: 36443050 / 24277840
     Assistenttræner:
     Peter Ørbæk Larsen - - Tlf: 23719204 / 23719204
     Assistenttræner:
     Benjamin Seker - - Tlf: 51789100
     Målmandstræner:
     Jens Emanuelsen -
     Fysioterapeut:
     Jeanette Kristensen -
     Cheftræner:
     Michael Winter -
Dalum IF Lars R. Jacobsen Park. Rød Rød Rød
     Holdleder:
     Flemming Ærø - - Tlf: 2134 6172
     Holdleder:
     Carsten Bøtcher - - Tlf: 4221 7734
     Træner:
     Anders Nielsen - - Tlf: 30570999 / 30570999
     Træner:
     Morten Christensen - - Tlf: 42520878
     Herresenior:
     Jan Hansen - - Tlf: 6167 6091
     Sekretær:
     Jan Klivager Larsen - - Tlf: 66 17 70 01 / 40 60 69 75
     Målmandstræner:
     Kent Laursen - Tlf: 2466 0644
     Massør:
     Jan Larsen - - Tlf: 2911 5846
Greve Greve Idræts Center Blå Hvid Blå
     Holdleder:
     Poul-Erik Malling - - Tlf: 61701359 / 61701359 / 61701359
     Holdleder:
     Jonas Schumacher - - Tlf: 27841217 / 27841217
     Assistenttræner:
     Brian Fjeldsted - - Tlf: 4354 3938 / 4068 6910
     Cheftræner:
     Claus Larsen - - Tlf: 28999906
HIK Gentofte Sportspark Opv. kunst Hvid Blå Blå
     Holdleder:
     Børge Heidegaard - Tlf: 29336879
     Holdleder:
     Daniel Rindom Toft - - Tlf: 23603147
     Træner:
     Peter Laszlo Feher - - Tlf: 3834 8484 / 2143 5777
     Sportschef:
     Per Frimann - - Tlf: 3940 0820 / 2869 8100
     Assistenttræner:
     Piotr Haren - - Tlf: 40203022
     Assistenttræner:
     Torben Storm - - Tlf: 51315318
     Målmandstræner:
     Kim Drejs - - Tlf: 22369929 / 53702333
     Fysioterapeut:
     Phillip Lyhnebeck -
     Fysisk træner:
     Casper Skovgaard Andersen - - Tlf: 60666036 / 60666036
     Cheftræner:
     Peter Laszlo Feher - - Tlf: 3834 8484 / 2143 5777
Hillerød Fodbold Hillerød Stadion Orange Sort Sort
     Pressekontakt:
     Karina Larsen - - Tlf: 31175393
     Assistenttræner:
     Steen Poulsen - - Tlf: 20807001
     Assistenttræner:
     René Fuglsang - - Tlf: 20403791
     Assistenttræner:
     Heine Boeskov - - Tlf: 28259389 / 28259389
     Cheftræner:
     Kasper Jørgensen - - Tlf: 5370 7753
IF Lyseng Lyseng Idrætspark Orange Sort Sort
     Holdleder:
     Kim Holm - - Tlf: 20933519
     Holdleder:
     Niels Kristensen - - Tlf: 51366621
     Assistenttræner:
     Simon Løkkegaard - - Tlf: 24490917
     Assistenttræner:
     Anders Videsen - - Tlf: 40798639
     Fysioterapeut:
     Marie Louise Palle - - Tlf: 40152765
     Cheftræner:
     Mick S. Andresen - - Tlf: 61607837
Næsby ALPI Arena Næsby Blå Blå Blå
     Holdleder:
     Ken Poulsen - Tlf: 29808408
     Holdleder:
     Ken Poulsen - - Tlf: 29808408
     Træner:
     Michael Nielsen - - Tlf: 40808578
     Formand:
     Poul Jørgensen - - Tlf: 2085 0892 / 2085 0892
     Assistenttræner:
     Ulrik Jepsen - - Tlf: 24949596
     Fysioterapeut:
     Jonas Melchior Hansen - - Tlf: 66 11 87 85 / 26565642
Odder Spektrum Odder Blå Blå Blå
     Træner:
     Bent Christensen - Tlf: 20109575 / 20109575
     Formand:
     Peter Lindberg Christensen - - Tlf: 86544089 / 40129384
     Sportschef:
     Henrik Gudmandsen - - Tlf: 23116071
     Assistenttræner:
     Rasmus Leth-Nissen - Tlf: 23831789
     Fysioterapeut:
     Anders Niels Skjødt -
VSK Århus Vejlby/Risskov Centret Blå Blå Blå
     Holdleder:
     Gert Schytz - - Tlf: 22339959
     Holdleder:
     Andreas Aschenberg Frandsen - - Tlf: 50817544 / 5081 7544
     Træner:
     Michele Mario Demontis - - Tlf: 27 12 82 32 / 27 12 82 32
     Assistent:
     Frederik Lund Petersen - - Tlf: 28495012 / 28495012
     Assistent:
     Bent Sivertsen - - Tlf: 8621 9957 / 51219018
     Assistent:
     Louise Venborg Eriksen -
     Assistent:
     Martin Würtz Laursen - - Tlf: 28930291 / 2987 0291
     Assistent:
     Anders Johannesen - - Tlf: 6130 2308
     Cheftræner:
     Jesper Højlund - - Tlf: 2267 6699 / 2267 6699
Aarhus Fremad Riisvangen Stadion Sort/Gul Sort Sort/Gul
     Holdleder:
     Poul H. Kirkegård -
     Holdleder:
     Jørn Pilgaard - - Tlf: 40637612
     Direktør:
     Nicolaj Wittendorff - - Tlf: 27577904
     Assistenttræner:
     Michael Gundlev Pedersen - - Tlf: 30226363
     Assistenttræner:
     Frank Krogsdal - Tlf: 52504005
     Assistenttræner:
     Jens Gjesing - - Tlf: 61310502 / 61310502
     Målmandstræner:
     Henrik Bundgaard - - Tlf: 30377526
     Cheftræner:
     Morten Mølkjær - Tlf: 29620648
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til Divisionsforeningen på mail eller telefon 3525 1545