Sjællandsserien , Pulje 2

Holdoversigt

Hold Spillested Trøje Shorts Strømper
DMI DMI´s anlæg Rød Blå
     Holdleder:
     Svend Erik Jeppesen - - Tlf: 61753448
     Træner:
     Lars Klitmose Dahlstrøm - - Tlf: 60217542
     Assistenttræner:
     Nicky Bertelsen - - Tlf: 51502476 / 51502476
FC Nakskov OK+ stadion Turkis Mørkeblå Mørkeblå
     Holdleder:
     Allan Jeppe Nielsen - - Tlf: 23295661
     Træner:
     Peter Kamper Hansen - - Tlf: 51977736
Greve Fodbold Greve Idræts Center Blå Hvid Blå
     Holdleder:
     Jens-Kristian Hansen - - Tlf: 23376532 / 23376532
     Træner:
     Dennis Hald Olsen - - Tlf: 24818089 / 24818089
Haslev FC HFC's Klubhus Blå Blå Blå
     Holdleder:
     Jens Hvidemose - - Tlf: 5631 1476
     Træner:
     Thomas Mattsson - - Tlf: 93931312
     Sportschef:
     Michael Mather - - Tlf: 23203805 / 23203805
Herlufsholm GF Herlufsholm Stadion Hvid Blå Hvid
     Holdleder:
     Tage K. Frederiksen - - Tlf: 22624142 / 22624142
     Assistenttræner:
     Glenn Darlie - - Tlf: 26333043
     Målmandstræner:
     Niels Stausholm - - Tlf: 22470204 / 22470204
     Cheftræner:
     Lars Jakobsen - - Tlf: 30920551 / 30920551
Køge BK Køge Stadion Sort/Hvid Sort Sort
     Holdleder:
     Carit Hansen - - Tlf: 21453598 / 21453598
     Træner:
     Ian Sebastian Pedersen Hoar - - Tlf: 22557627 / 22557627
     Træner:
     Dan Rasmussen - - Tlf: 29262449 / 29262449
     Assistent:
     Theis Bennekou - Tlf: 5650 4665 / 29460215
     Sportschef:
     Brian Hansen - - Tlf: 27236702
Køge Nord FC Rishøj Stadion Hvid/Blå Blå Blå/Hvid
     Holdleder:
     Lars Welcher - - Tlf: 51784062
     Træner:
     Carsten Jensen - - Tlf: 28294376
     Målmandstræner:
     Kim Bøje - - Tlf: 20468990
     Teamleder :
     Andreas Bo -
Nykøbing FC NFC Anlæg Syd Marineblå Marineblå Marineblå
     Holdleder:
     Morten Rasmussen -
     Træner:
     Anders Sørensen - - Tlf: 61656516 / 61656516
     Assistenttræner:
     Christian Pihl - - Tlf: 40539909 / 40539909
RB 1906 Roskilde Idrætspark Hvid Blå Blå
     Holdleder:
     Torben Algreen - - Tlf: 20605991 / 20605991
     Assistenttræner:
     Henrik Bendtsen - - Tlf: 22553212 / 2255 3212
     Assistenttræner:
     Lasse Lucas Qvist - - Tlf: 27826587 / 27826587
     Teamleder :
     Frank Thaulow - - Tlf: 4638 3474 / 4013 4908
     Cheftræner:
     Morten Uddberg - - Tlf: 27121169
Ringsted IF Ringsted Stadion Blå Blå Blå
     Holdleder:
     Carsten Petersen - - Tlf: 28401531
     Cheftræner:
     Ole Pedersen - Tlf: 29905350
Slagelse B&I Slagelse Stadion Rød Blå Rød
     Holdleder:
     Peter Weensgaard - - Tlf: 21470488
     Træner:
     Rasmus Ølegaard Jensen - - Tlf: 2469 8183 / 24698183
     Assistenttræner:
     Kasper Læssøe Lilja - - Tlf: 40746622 / 60746676
     Teamleder :
     Per Venzel - - Tlf: 5838 1301 / 4052 4301
Tuse IF Tusehallen Rød Sort Sort
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

Turneringsafslutning:
De to 1´ere spiller Finale lørdag den 15. juni 2019 kl. 15.00. Bedst pointgennemsnit har hjemmebane i finalen

Oprykningsspil for 2´erne: 

Læs mere her Oprykningsspil