Certificerede fodboldagenter

Følgende fodboldagenter bærer titlen "Fodboldagent certificeret af DBU", idet de har bestået en af DBU afholdt agentprøve og er dækket ind af en erhvervsansvarsforsikring, der lever op til de af DBU stillede krav hertil:

Navn Selskab Adresse  Kontaktoplysninger
Asani, Avni Wespire Management IVS Horsebakken 5A,
2400 København NV

Mail: aa@wespiremanagement.com

Tlf.: +45 26 80 56 26

Barnett, Joshua Benjamin    

Mail: Joshua.barnett@stellargroup.co.uk

Belhaj, Salah Addin LA Agency & Management  

Mail: salahaddinbelhaj@hotmail.com

Bi, Yves Ghislain Tra TBAM  

Mail: tbam@outlook.dk

+45 27 85 46 77

Christensen, Christian Bysted

Elite Consulting

Lysagervej 32
2920 Charlottenlund 
Mail: cbc@eliteconsulting.dk
Tlf.:   +45 31 41 61 15
Christensen, Mikkel Hedegaard People In Sport 

Svanemøllevej 41A

2900 Hellerup

Mail: Mikkel@peopleinsport.eu

Tlf: +45 29 36 46 19

Cierny, Michal Starts & Friends spol s.r.o

 

Mail: cierny@starsandfriends.sk

El-Ali, Ahmad

NextPro IVS

Hovedgade 26
2970 Hørsholm
Mail: info@nextpro.dk
Tlf.:   +45 28 34 84 81
El Falaki, Otman


Wespire Management IVS


Magistervej 33
2400 København NV

Mail: oe@wespiremanagement.com 
Tlf.:   +45 26 34 26 35
Web: www.wespiremanagement.com 
Eriksen, Michael John Nordic Sky Denmark  Tuborgvej 5, 2900 Hellerup

Mail: me@pro11.dk

Tlf: +45 24 79 78 09

Friis, Simon

Pro Athletes Frederiksholms Kanal 4
1200 København K
Mail: simon@proathletes.dk
Tlf.:   +45 20 40 13 48
Futtrup, Sune YUN Group  Holding IVS Langelinie 23
6000 Kolding

Mail: sune.futtrup@3.dk

Grønn, Casper

People in sport Scandinavia ApS Stadion Allé 70
8000 Århus C 
Mail: casper@peopleinsport.eu
Tlf.:   +45 25 21 13 88
Gaarde, Annfinn Danish Football Agency  Dalatún 8, 100 Tórshavn, Færøerne 

Mail: annfinn@danishfootballagency.com

Tlf:   +45 20 94 81 45

Gaardsøe, Thomas

Elite Consulting

Lysagervej 32
2920 Charlottenlund 
Mail: tg@eliteconsulting.dk 
Tlf.:   +45 23 96 11 77 
Gardarsson, Olafur Reykjavik Law Firm   Mail: olafur@lr.is
Grella, Vincenzo Base Soccer Agency   Mail: vgrella@basesoccer.com
Haiba, Samir  

Refsnæstgade 46, st. tv.

2200 København N

Mail: haiba.s@hotmail.com
Tlf.: +45 53 31 07 60
Haslund, Jannick Aagaard JAH Management  Blegdamsvej 118, 2. 13
2100 København Ø
Mail: jhaslund94@gmail.com
Tlf.: + 45 29 91 27 66
Jensen, Allan Bak

Elite Consulting

Lysagervej 32
2920 Charlottenlund 
Mail: allan@eliteconsulting.dk 
Tlf.:   +45 26 40 96 94 
Jensen, Niclas



Nordic Sky Denmark



Tuborgvej 5
2900 Hellerup 


Mail: nj@pro11.dk 
Tlf.:   +45 39 12 90 90
Tlf.:   +45 23 10 20 20
Web: www.pro11.dk  
Jensen, Søren Tougaard Bach Lund ApS

Vestergade 56D, 3.
8000 Århus C
Mail: soren.lovel.jensen@seginternational.com
Tlf.:   +45 29 25 99 34
Johansen, Michael


Nordic Sky Denmark


Tuborgvej 5
2900 Hellerup 

Mail: mj@pro11.dk 
Tlf.:   +45 23 90 37 17
Web: www.pro11.dk  
Khayat, Mohamed    

Mail: mohamedkhayat@hotmail.com

Tlf.: +45 42 75 01 71

Kjølø, Mike Keypass AS  

Mail: mike@keypass.no

Krogh, Michael Hein KHM

Tranegårdsvej 66, 1. tv.

2900 Hellerup

Mail: kristensenkrogh@gmail.com

Tlf.: +45 24 20 48 80

Martin-Pompl, Nicolas NP Football Management

 

Mail: nicolas.pompl@np-football.com

Michalak, Marcin Marcin Michalak 260AL

 

Mail: innfootball@icloud.com

Nielsen, Andreas Magaard 

    Mail: andreas@aiacmanagement.com 

Nielsen, Brian Steen  Boutique Transfers and
Management ApS  
Nørre Allé 23
7100 Vejle 
Mail: bsn@btam.dk 
Tlf.:   +45 35 83 36 55
Olsen, Danny  Elite Consulting 

Lysagervej 32,

2920 Charlottenlund 

Mail: do@eliteconsulting.dk

Tlf:    +45 26 17 65 83

Parkes, Kevin Pro Sports Management Global Ltd.

 

Mail: kp@prosports.dk

Risp, Fredrik Rispect Sports Agency   Mail: fredrikrisp@rispectsportsagency.com
Schiær, Martin  

Career In Football
 
Mellemvangsvej 118, 1. th.
2650 Hvidovre
Mail: ms@careerinfootball.com
Tlf.:   +45 25 44 40 19
Schäffer, Frederik Christian


Nordic Sky Denmark 


Tuborgvej 5
2900 Hellerup 

Mail: cs@pro11.dk
Tlf.:   +45 29 27 31 71
Web: www.pro11.dk
Sisto, Angelo
 
SISTO Football Agency

Tolstedhaven 78
7400 Herning

Mail: as@sistofootballagency.com
Tlf.:   +45 52 40 48 10 

Web: www.sistofootballagency.com

Sisto, Lopunyak 

SISTO Football Agency Gustav Wieds Vej 31, st., 2
8000 Aarhus C 

Mail: ls@sistofootballagency.com
Tlf.:   +45 26 17 01 37 

Web: www.sistofootballagency.com

Staberg, Mads Bisgaard Melskens Staberg Laudrup ApS Skodsborgparken 21
2942 Skodsborg

Mail: mads@staberglaudrup.dk

Tlf.: +45 25 68 88 89

Stórustovu, Jákup í

Sp/f FSM Faroese Sport Mgmt.

  Mail: fsm.jakup@gmail.com 
Tlf.:   +29 85 29 999
Svendsen, Søren Lynge Footballers Collective

 

Mail: sl@footballerscollective.com

Tlf.: +45 28 68 09 51

Symes, Nicholas Nordic Law Group ApS

 

Mail: ns@nordiclawgroup.com

van Duinen, Niels Key Sorts Management Netherlands

 

Mail: niels@keysports.nl

Weihrauch, Per

PW Sports Management ApS

Axel Heides Gade 12, 5.mf.
2300 København S.
Mail: perweihrauch@gmail.com
Tlf.:   +45 26 60 91 40
Ørgaard, Jens Boutique Transfers and
Management
Nørre Allé 23
7100 Vejle 

Mail: jor@btam.dk

Tlf.: +45 25600049

Ørskov, Jesper

People in sport Scandinavia ApS Stadion Allé 70
8000 Århus C
Mail: jesper@peopleinsport.eu
Tlf.:   +45 60 16 96 06
       


I øvrigt har DBU en række registrerede fodboldagenter, som du finder her