MENU

Solrød FC //

U10 drenge 5-mands (13) 2-Efterårsserie 11/9, Pulje 3

Solrød FC
Solrød FC
U10 drenge 5-mands (13) 2-Efterårsserie 11/9
Pulje 3
Mikkel Juul
Lille Havdrupvej 9, Gl. Havdrup
Havdrup
4622 Havdrup
www.solrodfc.dk
Solrød Idrætscenter
Tingsryds Alle 27
2680 Solrød Strand
Tlf: 5618 2580
Gul
Rød
Rød
Nej
Nej

Teamleder

Søren Thorvig
23834366

Træner

Adam Høgsbro Laursen
28712608

Træner

Carsten Krall Sørensen
40630150 / 40630150

Træner

Christian Frost Koch Hogrebe
20706979

Træner

Dennis Lind Gregersen
28108198 / 28108198

Træner

Jesper Juul Jørgensen
91528200

Træner

Martin Lund
29889977

Træner

Morten Joensen
26252181

Træner

Søren Thorvig
23834366

Træner

Thomas Østerbye
26252077

Træner

Anders Kilde
61673739 / 61673739

Træner

Jesper Grønquist Mathiasen
28439427

Assistenttræner

Søren Overby Larsen
22910220

Assistenttræner

Camilla Ree Jørgensen
27152442

Assistent

Chris Dennis Madsen
3025 3379

Assistent

Dennis Ratz
26707049

Assistent

Henrik Jacques Bekke
28928861

Assistent

Jakob Christensen
60142374

Assistent

Leon Jakobsen
31412838

Assistent

Søren Holm Printz
51176863

Assistent

Mikkel Juul
56141150 / 40107722

Holdleder

Lone Engberg Larsen
22226560
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Bemærk at der spilles på to 5-mandsbaner pr. pulje.

Mød i god tid og tilmeld jer hos værtsklubbens stævneleder. Alle hold møder senest 15 minutter før første kamp i puljen.
Spilletid 2x7 min pr. kamp.
Husk at det er vigtigt at I stiller hold efter det tilmeldte niveau. 
Førstnævnte hold stiller kvalificeret bane/kampleder.

Efterårsserien består af 4 stævner, bemærk datoerne for det enkelte stævne. Bemærk at der kan forekomme ændringer i kampprogrammet til de enkelte stævner, så husk at holde jer opdateret på appen eller via www.dbusjaelland.dk.

Hvis I benytter KampKlar, så hvis alle fire stævner ikke automatisk er kommet ind i KampKlar, så kan de hentes frem ved at gå i KampKlar via mit.dbu.dk og trykke på indstillinger i venstremenuen og derefter turneringshold midt på skærmen.

Ved udeblivelser bedes I aftale på dagen så alle får fire kampe.
Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind til jerp@dbusjaelland.dk

Log ind