Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
05. apr 2021
13:30
Team FB-LB
0
Fredericia KFUM
5
|
|||||||||||||||||||
11. apr 2021
11:00
Den Bosniske IF
1
Fredericia KFUM
3
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
18. apr 2021
11:00
Fredericia KFUM
2
Øster Starup/Vester Nebel IF
0
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
25. apr 2021
11:45
Kolding IF
0
Fredericia KFUM
1
|
|||||||||||||||||||
02. maj 2021
13:00
Fredericia KFUM
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
06. maj 2021
19:00
BPI/TSIF
5
Fredericia KFUM
1
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
11. maj 2021
19:00
Smidstrup/Skærup IF
2
Fredericia KFUM
2
|
|||||||||||||||||||
16. maj 2021
13:00
Fredericia KFUM
3
Team FB-LB
2
|
|||||||||||||||||||
24. maj 2021
11:00
Fredericia KFUM
4
Den Bosniske IF
0
|
|||||||||||||||||||
30. maj 2021
16:00
Øster Starup/Vester Nebel IF
2
Fredericia KFUM
1
|
|||||||||||||||||||
04. jun 2021
18:30
Fredericia KFUM
4
Kolding IF
1
|
|||||||||||||||||||
08. jun 2021
19:00
Fredericia KFUM
3
Smidstrup/Skærup IF
0
|
|||||||||||||||||||
13. jun 2021
Oversidder
Fredericia KFUM
|
|||||||||||||||||||
18. jun 2021
19:00
Fredericia KFUM
7
BPI/TSIF
1
|
https://www.dbujylland.dk/nyheder/2021/maj/puslespillet-om-op-og-nedrykning-i-herreraekkerne/Nr. 1 rykker op i S2, nr. 2 spiller play-off, nr. 3-4 og de 12 bedste nr. 5 bliver i S3, de 15 dårligste nr. 5 og de 3 bedste nr. 6 spiller play-off, de 24 dårligste nr. 6, samt nr. 7-8 rykker ned i S4. Dette under forudsætning af at der rykker 7 jyske hold ned fra DS.
1. play-off runde herrer: Tirsdag 22/6 kl. 19.00
2. play-off runde herrer: Lørdag 26/6 kl. 14.00
Følgende 15 hold fra 5. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold bliver i rækken.
Følgende 3 hold fra 6. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold rykker ned.FC Vakok – Moseby B – Øster Sundby B32 – Sundsøre/Roslev – Alhedens IF – Lem B – FodboldHoldet Herning – Purhus IF – Team Leo IF – AIA/Tranbjerg – Viby IF – Hørning IF – Søvind GIF – Team BFO – Hjordkær UIF
Skibsby-Højene IF 2 – Hornslet IF – Team FB-LB