MENU

Espergærde IF //

M+32 1 - 2021, Pulje 1

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
189214
ma
12-04 2021
Kl. 20:15
Espergærde IF Helsinge Fodbold Mørdrup Idrætsanlæg
3 - 3
189217
ma
19-04 2021
Kl. 19:00
Hornbæk IF Espergærde IF Pedella Park
3 - 2
189224 ma
26-04 2021
Kl. 19:00
Espergærde IF Hillerød Fodbold Mørdrup Idrætsanlæg
1 - 1
189240 ma
03-05 2021
Kl. 19:00
Frem Hellebæk Espergærde IF Nordkysthallen
1 - 7
189245
ma
10-05 2021
Kl. 19:00
Espergærde IF Allerød Fodbold Klub Mørdrup Idrætsanlæg
1 - 1
189250
ma
17-05 2021
Kl. 19:00
Annisse IF Espergærde IF Annisse Stadion
4 - 2
189256 ti
25-05 2021
Kl. 19:00
Espergærde IF Oversidder Mørdrup Idrætsanlæg
189258 on
02-06 2021
Kl. 19:00
Frederikssund IK Espergærde IF Frederikssund Stadion
1 - 1
189274 ma
07-06 2021
Kl. 19:00
Espergærde IF Fredensborg BI Mørdrup Idrætsanlæg
0 - 0
189276 ma
14-06 2021
Kl. 19:00
Helsinge Fodbold Espergærde IF Helsinge Stadion
0 - 4
189326
ti
22-06 2021
Kl. 19:00
Espergærde IF Hornbæk IF Mørdrup Idrætsanlæg
2 - 2
189329
ma
16-08 2021
Kl. 19:45
Hillerød Fodbold Espergærde IF Hillerød Stadion
0 - 3
189349
ma
23-08 2021
Kl. 18:45
Espergærde IF Frem Hellebæk Mørdrup Idrætsanlæg
2 - 1
189416
ma
30-08 2021
Kl. 18:30
Allerød Fodbold Klub Espergærde IF Allerød Idrætspark
2 - 0
189420
ma
06-09 2021
Kl. 20:00
Espergærde IF Annisse IF Mørdrup Idrætsanlæg
4 - 0
189423 ma
13-09 2021
Kl. 18:00
Oversidder Espergærde IF
189445
ma
20-09 2021
Kl. 20:00
Espergærde IF Frederikssund IK Mørdrup Idrætsanlæg
3 - 1
189531 ma
27-09 2021
Kl. 17:30
Fredensborg BI Espergærde IF Fredensborg Stadion
3 - 2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
De 2 puljevindere spiller finale søndag den 10. oktober
Den puljevinder med flest point i gennemsnit pr. kamp, har hjemmebane i finalen

Vinderen af kampen er Sjællandsmester og rykker op i Øst rækken med DBU København

DBU Sjælland har en repræsentant tilstede ved kampen, der vil overrække pokal til vinderholdet samt medaljer til de 2 hold.

Log ind