Solrød FC - FC Damsø

lø 16-09-2023
Kl. 11:30
319877
Kv. 2. Division 2023/24
Pulje 1
2680 Solrød Strand
Tlf:
Kunst 2 (11M)
NR. 3 - GUL
NR. 8 - RØD
lø 16-09-2023 Kl. 11:30
6
Mollie Petersen
Mirzet Cejvanovic
Thomas Holmstrand
Kampfakta
4
4
:
0
0
4
0
Færdigspillet
Tak til livescore-indberetter Pernille Gohr
'90
Kamp slut
'83
Mathilde Bøgevig
'83
Zascha A. Jensen
Clara Janniche
'79
Carla Juul Tegner
Shenice Winther
'75
Natasha Jensen
Sissel Bøje
'60
Laura Bro Stenbek
Ida Pedersen
'60
Natasha Jensen
Sophie Bagger
'56
Cecilie Orbe
Naja Højlund
'55
Sissel Bøje
'50
Kimmie Christensen
'46
2. halvleg start
'46
Ika Elisabeth Ejstrup Nimb
Signe Stokholm Anesen
'45
Kathrine Arleth Dencker
Vicktoria Bjerregaard Andreasen
'45
1. halvleg slut
'34
Sissel Bøje
'18
Sophie Bagger
Nana Boysen
Kamp start

Holdopstillinger

Solrød FC
1 Vicktoria Bjerregaard Andreasen
6 Nana Boysen
7 Sophie Bagger
8 Frede Midtgaard
9 Victoria Nordbeck
10 Shenice Winther
14 Mathilde Bøgevig
15 Signe Stokholm Anesen
18 Cecilie Hansen
21 Ida Pedersen
22 Sissel Bøje
Reserver
3 Carla Juul Tegner
4 Laura Bro Stenbek
5 Mathilde Ajstrup
11 Natasha Jensen
12 Julie Gothenborg
16 Kathrine Arleth Dencker
19 Ika Elisabeth Ejstrup Nimb
Officials Officials
Holdleder Holdleder Tina Lindstrøm
Holdleder Holdleder Pernille Gohr
Målmandstræner Målmandstræner Jan Nørvig Andreasen
Assistenttræner Assistenttræner Lars Sabroe Thomsen
Cheftræner Cheftræner Jan Kristensen
FC Damsø
Vigga Marie Matzen 1
Sasha Denham 2
Kimmie Christensen 3
Alberte Hviid 5
Maria Vang Gylling 8
Celine Henriksen 9
Naja Højlund 12
Rikke Sparving 14
Zascha A. Jensen 15
Julie Samuelsen 16
Mie Westergaard 19
Reserver
Viktoria Stampe Lagergaard 4
Clara Janniche 6
Fie Biehl Rotheisen 11
Marie Pirad 18
Cecilie Orbe 20
Officials Officials
Assistenttræner Flemming Christiansen Assistenttræner
Cheftræner Christina Jensen Cheftræner
Holdleder Susanne Præst Holdleder
Målmandstræner Ian Hesselbech Dyrmose Målmandstræner
Holdleder Carsten Rønnow Holdleder
Fysioterapeut Elisabeth Kotmark Fysioterapeut

Log ind