MENU

Seriepokalen 18/19 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
836793 on
22-08 2018
Kl. 18:30
FC Lejre (5) (2) Jyllinge FC (4) (2) Osted Stadion
0 - 5
836794 on
22-08 2018
Kl. 18:30
Kokkedal Lokal Fodbold (5) Gurre IK (4) Egedalsbanen
UHT

Udehold taberdømt

836795 on
22-08 2018
Kl. 18:30
Røde Stjerne BK (4) Gislinge BK (4) (2) Roskilde IC (Darup)
2 - 0
836796
on
22-08 2018
Kl. 18:30
Nivå FC (5) Farum BK (4) (2) Nivå Centralskole
1 - 3
836797
on
22-08 2018
Kl. 18:30
Glostrup (6) (2) Herfølge BK (4) Østervangsbanerne
1 - 4
836798 on
22-08 2018
Kl. 18:30
Blovstrød IF (4) Albertslund IF (4) (2) Blovstrød idrætsanlæg
UHT

Udehold taberdømt

836787
on
22-08 2018
Kl. 18:30
Vestmøn BK (6) IF Svend Gønge (4) Fanefjordskolen
2 - 5
836789 on
22-08 2018
Kl. 18:30
Faxe Ladeplads IF (5) FK Sydsjælland 05 (4) (2) Faxe Ladeplads Stadion
4 - 2
836790 on
22-08 2018
Kl. 18:30
Vemmelev SGI (4) (2) Næstved IF (4) Vemmelev Kunstgræs
5 - 3
836791 on
22-08 2018
Kl. 18:30
Greve Fodbold (5) Jersie United (4) (2) Greve Idræts Center
6 - 5
836792 on
22-08 2018
Kl. 19:00
BK Vest, Rødovre (5) (2) Vestegnen FK (4) Espelunden Kunstgræs
5 - 4
836788
on
29-08 2018
Kl. 18:15
Holbæk United (6) Hvidebæk IF (4) Tusehallen
2 - 1
706377
ti
04-09 2018
Kl. 18:00
IF Svend Gønge (4) Karise IK (4) Køng Idrætsplads
2 - 3
706379 ti
04-09 2018
Kl. 18:00
Greve Fodbold (5) Borup IF (3) Greve Idræts Center
4 - 3
706381 ti
04-09 2018
Kl. 18:00
Kokkedal Lokal Fodbold (5) Farum BK (4) (2) Egedalsbanen
1 - 3
706415
ti
04-09 2018
Kl. 18:00
Herfølge BK (4) Bjæverskov IF "Frem" (2) Herfølge Stadion
1 - 0
706417 ti
04-09 2018
Kl. 18:00
BK Vest, Rødovre (5) (2) Sengeløse GI (4) Nørrekær
8 - 6
706419
ti
04-09 2018
Kl. 18:00
Vipperød BK (3) FC Lejre (2) (1) Vipperødhallen
1 - 2
706422
ti
04-09 2018
Kl. 18:00
Hema, Ballerup (4) Jersie United (4) (1) Sydbuens Sportsplads
0 - 5
706428
ti
04-09 2018
Kl. 18:00
Hagested IF (3) Holbæk B&I (2) Hagested Idrætsplads
3 - 2
706430 ti
04-09 2018
Kl. 18:00
Hundige BK (3) Nyråd/Langebæk Alliancen (3) Hundige Boldfælled
UHT

Udehold taberdømt

706432 ti
04-09 2018
Kl. 18:00
Jægerspris IK (4) IS Skævinge (3) Møllegårdhallen
2 - 4
706436
ti
04-09 2018
Kl. 18:00
Hornbæk IF (3) IF Skjold Birkerød (2) Pedella Park
6 - 0
706437
ti
04-09 2018
Kl. 18:00
Frederikssund IK (3) Ballerup BK (2) Frederikssund Stadion
0 - 1
706438
ti
04-09 2018
Kl. 18:00
Albertslund IF (3) (1) Albertslund BS 72 (3) Albertslund Stadion
5 - 3
706440
ti
04-09 2018
Kl. 18:00
Frem Hellebæk (3) Slangerup & Omegn IF (2) Nordkysthallen
4 - 5
706424 ti
04-09 2018
Kl. 18:00
Tølløse BK (3) Vemmelev SGI (2) (1) Tølløse Stadion
1 - 3
706423
ti
04-09 2018
Kl. 18:30
Glostrup (5) (1) Barberen IF (3) Glostrup Idrætspark
3 - 0
706433 ti
04-09 2018
Kl. 19:00
VG fodbold (3) Vallensbæk IF (2) Viby Idrætsanlæg Kunstgræs
3 - 1
706434
ti
04-09 2018
Kl. 19:00
Nivå-Kokkedal FK (3) Mladost IF (3) Karsemosegård Kunstgræs
3 - 2
706426 ti
04-09 2018
Kl. 19:00
Solrød FC (3) FK Sydsjælland 05 (2) (1) Solrød Idrætscenter kunstgræs
2 - 1
706376 on
05-09 2018
Kl. 18:00
Faxe Ladeplads IF (5) Næstved BK 1983 (4) Faxe Ladeplads Stadion
UMH
706378
on
05-09 2018
Kl. 18:00
Vemmelev SGI (4) (2) B. 73, Slagelse (3) Vemmelev Kunstgræs
1 - 2
706382
on
05-09 2018
Kl. 18:00
Røde Stjerne BK (4) Havdrup GI (4) Roskilde IC (Darup)
7 - 6
706416
on
05-09 2018
Kl. 18:00
Blovstrød IF (4) Blomsterne FC (3) Blovstrød idrætsanlæg
2 - 1
706418
on
05-09 2018
Kl. 18:00
Holbæk United (6) Tuse Næs BK (4) Tusehallen
2 - 1
706421
on
05-09 2018
Kl. 18:00
Torslunde-Ishøj IF (4) BK Vest, Rødovre (4) (1) Ishøj Idrætsplads
4 - 2
706425 on
05-09 2018
Kl. 18:00
FC Whop en Dei (4) VB 1968 (4) Stenløse Stadion
0 - 5
706427 on
05-09 2018
Kl. 18:00
Jernløse BK (4) Hvalsø IF (2) Jernløse Hallen
HHT

Hjemmehold taberdømt

706431 on
05-09 2018
Kl. 18:00
Stillinge IF (3) Svogerslev BK (2) Stillinge Centralskole
HHT

Hjemmehold taberdømt

706435 on
05-09 2018
Kl. 18:00
Jyllinge FC (3) (1) BK Internazionale (2) Spraglehøj Idrætsanlæg
1 - 0
706439
on
05-09 2018
Kl. 18:00
AB (3) Rosenhøj BK (2) Akademisk Boldklub
1 - 5
706429 to
06-09 2018
Kl. 18:00
SIF Holbæk IF (4) Gislinge BK (3) (1) Fælleden Boldbaner
2 - 5
706380
to
06-09 2018
Kl. 18:30
Jyllinge FC (4) (2) Farum BK (3) (1) Spraglehøj Idrætsanlæg Kunstgræs
2 - 1
883774
ti
11-09 2018
Kl. 17:45
Faxe Ladeplads IF (5) B. 73, Slagelse (3) Faxe Ladeplads Stadion
1 - 4
883775 ti
11-09 2018
Kl. 17:45
Karise IK (4) VG fodbold (3) Karise Stadion
1 - 5
883778 ti
11-09 2018
Kl. 17:45
Vemmelev SGI (2) (1) Hvalsø IF (2) Vemmelev Kunstgræs
UHT

Udehold taberdømt

883786
ti
11-09 2018
Kl. 17:45
Nivå-Kokkedal FK (3) Slangerup & Omegn IF (2) Karsemosegård
3 - 5
883788
ti
11-09 2018
Kl. 17:45
BK Vest, Rødovre (5) (2) Ballerup BK (2) Nørrekær
0 - 9
883790
ti
11-09 2018
Kl. 18:30
Jyllinge FC (4) (2) Jyllinge FC (3) (1) Spraglehøj Idrætsanlæg Kunstgræs
1 - 5
883793
ti
11-09 2018
Kl. 18:30
Blovstrød IF (4) IS Skævinge (3) Blovstrød Idrætsanlæg Kunstgræs
3 - 1
883777
on
12-09 2018
Kl. 17:45
Gislinge BK (3) (1) Svogerslev BK (2) Gislinge Stadion
5 - 1
883784
on
12-09 2018
Kl. 17:45
Holbæk United (6) Hagested IF (3) Tusehallen
1 - 3
883785 on
12-09 2018
Kl. 17:45
Greve Fodbold (5) Hundige BK (3) Greve Idræts Center
3 - 5
883787 on
12-09 2018
Kl. 17:45
Farum BK (4) (2) Rosenhøj BK (2) Stavnsholt
2 - 4
883792 on
12-09 2018
Kl. 17:45
Glostrup (5) (1) Solrød FC (3) Glostrup Idrætspark
0 - 2
883789
on
12-09 2018
Kl. 18:30
VB 1968 (4) Hornbæk IF (3) Gladsaxe stadion Kunstgræs
0 - 2
883779
on
12-09 2018
Kl. 19:30
Herfølge BK (4) FC Lejre (2) (1) Herfølge Stadion Kunst
1 - 3
883776
on
19-09 2018
Kl. 17:30
Jersie United (4) (1) Røde Stjerne BK (4) Jersie-Hallen
9 - 8
883791
on
19-09 2018
Kl. 18:00
Torslunde-Ishøj IF (4) Albertslund IF (3) (1) Ishøj Idrætsplads
4 - 5
372350
ti
25-09 2018
Kl. 19:00
Albertslund IF (3) (1) VG fodbold (3) Albertslund Stadion Kunstgræs
0 - 3
372352
ti
25-09 2018
Kl. 19:00
Ballerup BK (2) Jersie United (4) (1) Ballerup Idrætspark
6 - 1
372353
ti
25-09 2018
Kl. 19:00
Blovstrød IF (4) Solrød FC (3) Blovstrød Idrætsanlæg Kunstgræs
2 - 4
372356
ti
25-09 2018
Kl. 19:00
Hundige BK (3) Hornbæk IF (3) Hundige Boldfælled Kunst
2 - 4
372357
ti
25-09 2018
Kl. 19:00
Hagested IF (3) Jyllinge FC (3) (1) Hagested Idrætsplads
4 - 5
372358
ti
25-09 2018
Kl. 19:00
FC Lejre (2) (1) Rosenhøj BK (2) Lejrehallen Kunstbanen
1 - 2
372355 on
26-09 2018
Kl. 19:00
Gislinge BK (3) (1) B. 73, Slagelse (3) Gislinge Stadion
5 - 2
372351 on
03-10 2018
Kl. 19:00
Slangerup & Omegn IF (2) Vemmelev SGI (2) (1) Slangerup Stadion
0 - 3
552736
ti
30-10 2018
Kl. 19:00
VG fodbold (3) Ballerup BK (2) Viby Idrætsanlæg Kunstgræs
0 - 4
552735
04-11 2018
Kl. 12:00
Hornbæk IF (3) Rosenhøj BK (2) Pedella Park
3 - 1
552737
04-11 2018
Kl. 12:00
Jyllinge FC (3) (1) Vemmelev SGI (2) (1) Spraglehøj Idrætsanlæg
3 - 2
552739
04-11 2018
Kl. 12:00
Solrød FC (3) Gislinge BK (3) (1) Solrød Idrætscenter
2 - 1
579487 ti
23-04 2019
Kl. 18:30
Ballerup BK (2) Jyllinge FC (3) (1) Ballerup Idrætspark
579486 on
24-04 2019
Kl. 18:30
Hornbæk IF (3) Solrød FC (3) Pedella Park
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder: 1. runde spilles i uge 34 - 12 kampe og 52 oversiddere til 2. runde.
2. runde spilles i uge 36 
3. runde spilles i uge 37
4. runde spilles i uge 39
Kvartfinaler spilles i uge 44
Semifinaler spilles i uge 17
FINALEN: Dato endnu ikke sat. Brøndby Stadion - Bane 2

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

Log ind