MENU

Ungdomspokalen U15 Drenge (04) 18/19 (2019) //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
555550
1 ti
14-08 2018
Kl. 18:30
B. 73, Slagelse (M) Næstved I.F. (Øst 1) Stadion Vest
0 - 2
555523
1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Rosenhøj BK (1) Hvidovre IF (Øst 2) Avedøre Stadion
2 - 3
555524 1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
B.1903 (M) KFUM BK, Roskilde (Øst 2) B1903
0 - 3
555525 1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
GVI (M) IF Skjold Birkerød (Øst 2) GVI. Nymosen
1 - 2
555526
1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Albertslund IF (M) A27 (Øst 1) Albertslund Stadion
0 - 3
555540 1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Solrød FC (1) AIK 65 Strøby Fodbold (M) Solrød Idrætscenter
1 - 3
555541
1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Glostrup (M) Skjold (M) Glostrup Idrætspark
0 - 4
555542
1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Værløse BK (1) Ølstykke FC (M) Værløse Stadion
4 - 5
555543 1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Karlslunde IF (1) LSF (Øst 2) Karlslunde Stadion
2 - 7
555544
1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Helsinge Fodbold (M) FC Helsingør (Øst1) Helsinge Stadion
1 - 6
555545
1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Frederikssund FB (1) AB (Øst 1) Frederikssund Stadion
0 - 20
555546
1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Frem Hellebæk (1) Hørsholm-Usserød IK (Øst 1) Nordkysthallen
0 - 4
555547 1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Herlev IF (1) FB (M) Herlev Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

555548
1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Frem (1) HIK (Øst 2) Frem, Valby IP
6 - 5
555549
1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Karise IK (3) FK Sydsjælland 05 (1) Karise Stadion
0 - 7
555551 1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Vallensbæk IF (M) FC Roskilde (Øst 1) Vallensbæk Idrætscenter
1 - 2
555552 1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Nykøbing FC (Øst 2) HB Køge (Øst 1) Skovbanen (11 mands kunst)
0 - 2
555553 1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Hillerød Fodbold (1) Nivå-Kokkedal FK (M) Hillerød Stadion
UMH
555645 1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Brøndby Strand IK (M) Vestia (M) Langbjergskolen
6 - 2
555658 1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
FC Lejre (1) Tølløse BK (1) Lejrehallen
5 - 0
555659 1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Fremad Valby (M) Jægersborg BK (øst 1) Valby IP, tribunen
1 - 4
555660
1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Greve Fodbold (Øst 1) Sundby/Fremad A (Øst 1) Greve Idræts Center
2 - 1
555662 1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
FA 2000 (Øst 2) B93 (Øst 1) Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 5
555661
1 on
15-08 2018
Kl. 19:00
Ringsted IF (1) Taastrup FC (1) Ringsted Stadion Kunstgræs
1 - 0
555528
1 to
16-08 2018
Kl. 19:00
Holbæk B&I (Øst 2) Ishøj IF (Øst 1) SuRi Park
2 - 5
555527 1 on
22-08 2018
Kl. 18:30
Fredensborg BI (1) Allerød Fodbold Klub (M) Fredensborg Stadion
0 - 5
555646
1 on
22-08 2018
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri BK (1) Vanløse (M) Virum Stadion
6 - 5
555647
1 on
22-08 2018
Kl. 19:00
Himmelev-Veddelev BK (M) Slagelse B&I (Øst 1) Himmelev Idrætspark
2 - 5
645895
2 on
29-08 2018
Kl. 18:00
FB (M) Skjold (M) Jens Jessens Vej
2 - 4
645896
2 on
29-08 2018
Kl. 18:30
LSF (Øst 2) AB (Øst 1) Smørum Idrætscenter
4 - 7
645897
2 on
29-08 2018
Kl. 18:30
KFUM BK, Roskilde (Øst 2) Brøndbyernes IF (Øst 1) Lillevang Idrætscenter
0 - 7
645898 2 on
29-08 2018
Kl. 18:30
IF Skjold Birkerød (Øst 2) FC Helsingør (Øst1) Birkerød Stadion
0 - 4
645899 2 on
29-08 2018
Kl. 18:30
Brøndby Strand IK (M) Jægersborg BK (øst 1) Langbjergskolen
1 - 2
645900
2 on
29-08 2018
Kl. 18:30
A27 (Øst 1) B93 (Øst 1) Dragør Bk
3 - 2
645901 2 on
29-08 2018
Kl. 18:30
Hillerød Fodbold (1) Farum BK (Øst 1) Hillerød Stadion
0 - 18
645902
2 on
29-08 2018
Kl. 18:30
FK Sydsjælland 05 (1) Ringsted IF (1) Lov Stadion
5 - 3
645903
2 on
29-08 2018
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri BK (1) Hvidovre IF (Øst 2) Virumgård kunstgræsbane
4 - 3
645904
2 on
29-08 2018
Kl. 18:30
Frem (1) Ishøj IF (Øst 1) Frem, Valby IP
1 - 4
645905
2 on
29-08 2018
Kl. 18:30
Hørsholm-Usserød IK (Øst 1) FC København (Øst 1) Hørsholm Idrætspark
4 - 2
645891 2 on
29-08 2018
Kl. 18:30
AIK 65 Strøby Fodbold (M) HB Køge (Øst 1) Strøbyhallen
0 - 8
645892
2 on
29-08 2018
Kl. 18:30
Slagelse B&I (Øst 1) Næstved I.F. (Øst 1) Slagelse Stadion
2 - 1
645893 2 on
29-08 2018
Kl. 18:30
FC Lejre (1) FC Roskilde (Øst 1) Lejrehallen
0 - 6
645894 2 on
29-08 2018
Kl. 18:30
Ølstykke FC (M) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Ølstykke Stadion
0 - 7
645890 2 on
05-09 2018
Kl. 18:30
Allerød Fodbold Klub (M) Greve Fodbold (Øst 1) Allerød Idrætspark
2 - 3
866473
3 on
12-09 2018
Kl. 18:00
Hørsholm-Usserød IK (Øst 1) Ishøj IF (Øst 1) Hørsholm Idrætspark
4 - 5
866475
3 on
12-09 2018
Kl. 18:00
Brøndbyernes IF (Øst 1) FC Helsingør (Øst1) Brøndby Stadion
5 - 1
866477 3 on
12-09 2018
Kl. 18:00
Greve Fodbold (Øst 1) Farum BK (Øst 1) Greve Idræts Center
1 - 7
866479 3 on
12-09 2018
Kl. 18:00
FC Roskilde (Øst 1) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Roskilde Idrætspark
0 - 4
866480
3 on
12-09 2018
Kl. 18:00
A27 (Øst 1) Jægersborg BK (øst 1) Dragør Bk
1 - 3
866476
3 on
12-09 2018
Kl. 19:30
Skjold (M) Slagelse B&I (Øst 1) Kunst, Fælledparken
1 - 4
866474
3 on
19-09 2018
Kl. 17:45
Virum-Sorgenfri BK (1) FK Sydsjælland 05 (1) Virum Stadion
3 - 2
866478
3 to
20-09 2018
Kl. 18:30
AB (Øst 1) HB Køge (Øst 1) Akademisk Boldklub, Kunstgræs
2 - 0
400051 4 on
26-09 2018
Kl. 17:30
Virum-Sorgenfri BK (1) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Virum Stadion
1 - 3
400052
4 on
26-09 2018
Kl. 17:30
Jægersborg BK (øst 1) Brøndbyernes IF (Øst 1) Jægersborg
1 - 2
400053
4 on
26-09 2018
Kl. 17:30
Ishøj IF (Øst 1) Slagelse B&I (Øst 1) Ishøj Idrætscenter
3 - 2
400054 4 on
26-09 2018
Kl. 17:30
AB (Øst 1) Farum BK (Øst 1) Akademisk Boldklub
0 - 4
596911 5 to
21-03 2019
Kl. 18:15
Brøndbyernes IF (Øst 1) Farum BK (Øst 1) Brøndby Stadion
9 - 8
596913
5 ti
23-04 2019
Kl. 18:30
Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Ishøj IF (Øst 1) Lyngby Stadion
3 - 2
755837 6
26-05 2019
Kl. 16:00
Brøndbyernes IF (Øst 1) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Farum Park
3 - 5
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Husk ved uafgjort direkte til straffespark.

1. runde uge 33
2. runde uge 35
3. runde uge 37
4. runde uge 39
Semifinaler uge 17 2019
Finale 26. maj 2019

Oversidder 1 runde:Farum BK, KB, Brøndby,Lyngby

Livelodtrækning efterår 2018 på Facebook DBU Sjælland

30 november kl. 12.00

Log ind