MENU

Ungdomspokalen U15 Drenge B (04) 18/19 (2019) //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
836845 2 ti
14-08 2018
Kl. 18:30
Asnæs BK (3) FC Lejre (3) Asnæs Stadion, Kunstgræs
UHT

Udehold taberdømt

836844
2 on
22-08 2018
Kl. 18:30
Fårevejle BK (3) Jernløse/Undløse bk (3) Faarevejle Stadion
1 - 3
836847 2 on
22-08 2018
Kl. 18:30
Espergærde IF (2) Bagsværd BK (2) Mørdrup Idrætsanlæg
HHT

Hjemmehold taberdømt

836848 2 on
22-08 2018
Kl. 18:30
Greve Fodbold (4) Himmelev-Veddelev BK (3) Greve Idræts Center
6 - 5
836850
2 on
22-08 2018
Kl. 18:30
Solrød FC (3) IF Frem Bjæverskov Fodbold (3) Solrød Idrætscenter
0 - 3
836851
2 on
22-08 2018
Kl. 18:30
Slangerup & Omegn IF (2) Allerød FK (2) Slangerup Stadion
2 - 0
836853 2 on
22-08 2018
Kl. 18:30
FFB (3) FC Hornsherred (2) Frederikssund Stadion
2 - 10
836854 2 on
22-08 2018
Kl. 18:30
Oversidder Oversidder
836855 2 on
22-08 2018
Kl. 18:30
Oversidder Humlebæk BK (2)
836856
2 on
22-08 2018
Kl. 18:30
MB (3) Lynge-Broby IF (2) MB's anlæg
0 - 2
836857 2 on
22-08 2018
Kl. 18:30
Oversidder B. 73, Slagelse (2)
836858 2 on
22-08 2018
Kl. 18:30
Oversidder Ølstykke FC (2)
836849 2 to
23-08 2018
Kl. 18:30
Hundested IK (3) IS Skævinge (3) Hundested Stadion
4 - 3
836843 2 to
23-08 2018
Kl. 19:00
Nyråd/Langebæk Alliancen (3) Næstved I.F. (3) Stensved Stadion
1 - 9
836852 2 fr
24-08 2018
Kl. 18:30
Fredensborg BI (4) Hørsholm-Usserød IK (3) Fredensborg Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

836846
2 on
29-08 2018
Kl. 18:30
Helsinge Fodbold (4) IF Skjold Birkerød (4) Helsinge Stadion
6 - 7
706449
3 ti
04-09 2018
Kl. 18:15
Slangerup & Omegn IF (2) Humlebæk BK (2) Slangerup Stadion
6 - 3
706446
3 ti
04-09 2018
Kl. 18:15
Lynge-Broby IF (2) B. 73, Slagelse (2) Frederiksberg Skole
2 - 0
706447 3 ti
04-09 2018
Kl. 18:15
Greve Fodbold (4) Oversidder Greve Idræts Center
706443
3 ti
04-09 2018
Kl. 18:15
IF Frem Bjæverskov Fodbold (3) Næstved I.F. (3) Borup Stadion, kunstgræs
1 - 3
706441 3 ti
04-09 2018
Kl. 18:30
Hørsholm-Usserød IK (3) Hundested IK (3) Hørsholm Idrætspark
UHT

Udehold taberdømt

706442 3 on
05-09 2018
Kl. 18:15
IF Skjold Birkerød (4) Ølstykke FC (2) Birkerød Stadion
9 - 2
706448 3 on
05-09 2018
Kl. 18:15
FC Hornsherred (2) Bagsværd BK (2) Møllegårdhallen
3 - 0
706444
3 ti
11-09 2018
Kl. 18:15
Jernløse/Undløse bk (3) Asnæs BK (3) Jernløse Hallen
4 - 1
976459 4 on
19-09 2018
Kl. 17:45
Greve Fodbold (4) FC Hornsherred (2) Greve Idræts Center
0 - 4
976460 4 on
19-09 2018
Kl. 17:45
Hørsholm-Usserød IK (3) Slangerup & Omegn IF (2) Hørsholm Idrætspark
2 - 4
976461
4 on
19-09 2018
Kl. 18:30
IF Skjold Birkerød (4) Jernløse/Undløse bk (3) Birkerød Stadion Kunstgræs
2 - 3
976462 4 on
26-09 2018
Kl. 17:30
Næstved I.F. (3) Lynge-Broby IF (2) Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
3 - 2
552733 5 on
03-10 2018
Kl. 19:00
Næstved I.F. (3) FC Hornsherred (2) HRJ Arena Kunst
HHT

Hjemmehold taberdømt

552734 5
04-11 2018
Kl. 13:00
Slangerup & Omegn IF (2) Jernløse/Undløse bk (3) Slangerup Stadion
2 - 1
439013 6
26-05 2019
Kl. 10:00
FC Hornsherred (2) Slangerup & Omegn IF (2) Farum Park
5 - 3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Der skal anvendes elektronisk holdkort
Der spilles ikke med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
2. runde spilles i uge 36
3. runde spilles i uge 38
4. runde semifinaler spilles i uge 40
FINALEN: Søndag 26. maj 2019

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

 For deltagelse i ungdoms-B pokalkampe – hvor klubben kan deltage med række 2 og lavere hold samt med flere hold – gælder, at spillere som har deltaget i ungdoms-A pokalkamp for samme aldersgruppe i samme turneringshalvdel ikke efterfølgende må deltage i ungdoms-B pokalkampe, samt at spillere skal være spillet fri i den ordinære turnering til at deltage på holdet for at kunne deltage i en ungdoms B-pokalkamp for samme.

Log ind