MENU

Ungdomspokalen U14 Drenge (05) 18/19 (2019) //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
383310
1 ti
14-08 2018
Kl. 17:15
Vallensbæk IF (M) FB (Øst 2) Vallensbæk Idrætscenter kunst
3 - 0
383311 1 ti
14-08 2018
Kl. 18:30
Måløv BK (1) Hvidovre IF (Øst 2) Måløv Idrætspark
0 - 7
383312
1 ti
14-08 2018
Kl. 18:30
Gladsaxe-Hero BK (1) A 27 (Øst 1) Gladsaxe Stadion
0 - 5
383313 1 ti
14-08 2018
Kl. 18:30
Glostrup (2) BK Frem (M) Glostrup Idrætspark
HHT

Hjemmehold taberdømt

383307
1 ti
14-08 2018
Kl. 18:30
IF Skjold Birkerød (M) FC Helsingør (Øst 1) Birkerød Stadion
7 - 6
383308
1 ti
14-08 2018
Kl. 18:30
Frederiksværk Fodbold Klub (M) AB (Øst 1) Frederiksværk Stadion
0 - 5
383309
1 ti
14-08 2018
Kl. 18:30
BSF (1) FFB (M) Ballerup Idrætspark
0 - 1
383315 1 ti
14-08 2018
Kl. 18:30
Vordingborg IF (1) Nykøbing FC (Øst 1) Vordingborg Stadion
0 - 3
383316
1 ti
14-08 2018
Kl. 18:30
Taastrup FC (1) Tuse IF (M) Tåstrup Idrætspark
9 - 10
383317 1 ti
14-08 2018
Kl. 18:30
Allerød Fodbold Klub (1) LSF (Øst 1) Allerød Idrætspark
1 - 6
383318
1 ti
14-08 2018
Kl. 18:30
B 1903 (Øst 2) FA 2000 (Øst 1) B1903
0 - 5
383320 1 ti
14-08 2018
Kl. 18:30
Skovshoved IF (2) HUI/BSV (Øst 2) Skovshoved I P
HHT

Hjemmehold taberdømt

383321
1 ti
14-08 2018
Kl. 18:30
Hillerød Fodbold (1) Ølstykke FC (M) Hillerød Stadion
0 - 4
383322 1 ti
14-08 2018
Kl. 18:30
Høng GF (1) Slagelse B&I (Øst 1) Hønghallen
0 - 5
383323 1 ti
14-08 2018
Kl. 18:30
Vanløse (Øst 2) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Vanløse I P
1 - 4
383325
1 ti
14-08 2018
Kl. 18:30
Køge Nord FC (M) Næstved I.F. (Øst 1) Rishøj Stadion
0 - 12
383326
1 ti
14-08 2018
Kl. 18:30
Ringsted IF (M) KFUM BK, Roskilde (Øst 1) Ringsted Stadion
5 - 2
383327
1 ti
14-08 2018
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri BK (1) Greve Fodbold (Øst 2) Virum Stadion
0 - 2
383328 1 ti
14-08 2018
Kl. 18:30
Oversidder Himmelev-Veddelev BK (M)
383329
1 ti
14-08 2018
Kl. 18:30
Solrød FC (M) HIK (Øst 1) Solrød Idrætscenter
5 - 4
383367 1 ti
14-08 2018
Kl. 18:30
GVI (Øst 2) Fremad A/Sundby Boldklub/B1908 (Øst 1) GVI. Nymosen
6 - 3
383368 1 ti
14-08 2018
Kl. 18:30
Holbæk B&I (Øst 1) HB Køge (Øst 2) SuRi Park
1 - 2
383324 1 ti
14-08 2018
Kl. 19:00
Nivå-Kokkedal FK (1) Stenløse BK (M) Karsemosegård
1 - 4
383319 1 ti
14-08 2018
Kl. 19:00
Bagsværd BK (1) Skjold (M) Bagsværd Stadion
3 - 0
383305
1 ti
14-08 2018
Kl. 19:00
Brønshøj Bk. (M) BK Union (Øst 2) Tingbjerg I P
2 - 3
383306 1 on
15-08 2018
Kl. 18:00
Vestia (1) Nørrebro United (M) Kunst, Bavnehøj IA
0 - 7
383314
1 on
22-08 2018
Kl. 18:00
BK Avarta (1) KFUM (1) Espelundens Idrætsanlæg
3 - 4
646250 2 ti
28-08 2018
Kl. 18:30
Ringsted IF (M) Næstved I.F. (Øst 1) Ringsted Stadion
0 - 1
646251
2 ti
28-08 2018
Kl. 18:30
Hvidovre IF (Øst 2) AB (Øst 1) Avedøre Stadion Kunstgræs
0 - 4
646252 2 ti
28-08 2018
Kl. 18:30
FFB (M) FA 2000 (Øst 1) Frederikssund Stadion
0 - 5
646253 2 ti
28-08 2018
Kl. 18:30
IF Skjold Birkerød (M) BK Frem (M) Birkerød Stadion
0 - 6
646254 2 ti
28-08 2018
Kl. 18:30
Bagsværd BK (1) FC Roskilde (Øst 1) Bagsværd Stadion
0 - 10
646257
2 ti
28-08 2018
Kl. 18:30
HUI/BSV (Øst 2) A 27 (Øst 1) Hørsholm Idrætspark
1 - 4
646258
2 ti
28-08 2018
Kl. 18:30
Ølstykke FC (M) KB (Øst 1) Ølstykke Stadion
0 - 5
646259 2 ti
28-08 2018
Kl. 18:30
Himmelev-Veddelev BK (M) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Himmelev Idrætspark
0 - 9
646260
2 ti
28-08 2018
Kl. 18:30
Greve Fodbold (Øst 2) Farum BK (Øst 1) Greve Idræts Center
1 - 9
646261 2 ti
28-08 2018
Kl. 18:30
GVI (Øst 2) B93 (Øst 1) GVI. Nymosen
1 - 6
646262 2 ti
28-08 2018
Kl. 18:30
KFUM (1) Nørrebro United (M) Emdrupparken
2 - 1
646247
2 ti
28-08 2018
Kl. 18:30
BK Union (Øst 2) LSF (Øst 1) Kunst, Genforeningspladsen
0 - 3
646256 2 on
29-08 2018
Kl. 18:30
Vallensbæk IF (M) Brøndbyernes IF (Øst 1) Vallensbæk Idrætscenter
1 - 9
646249 2 to
30-08 2018
Kl. 18:45
Nykøbing FC (Øst 1) Slagelse B&I (Øst 1) Zoo Banen (11 mands kunst)
2 - 3
646255 2 ma
03-09 2018
Kl. 18:30
Tuse IF (M) Stenløse BK (M) Tusehallen
4 - 6
646248
2 ti
04-09 2018
Kl. 17:30
Solrød FC (M) HB Køge (Øst 2) Solrød Idrætscenter
4 - 0
866681 3 ti
11-09 2018
Kl. 18:00
AB (Øst 1) FC Roskilde (Øst 1) Akademisk Boldklub
4 - 0
866683
3 ti
11-09 2018
Kl. 18:00
A 27 (Øst 1) LSF (Øst 1) Tårnby Stadion
4 - 3
866678 3 ti
11-09 2018
Kl. 18:00
Stenløse BK (M) Brøndbyernes IF (Øst 1) Stenløse Stadion
0 - 12
866685 3 ti
11-09 2018
Kl. 18:00
Slagelse B&I (Øst 1) Næstved I.F. (Øst 1) Slagelse Stadion
4 - 0
866684 3 ti
11-09 2018
Kl. 19:00
B93 (Øst 1) FA 2000 (Øst 1) Kunst, B93
0 - 5
866680 3 on
12-09 2018
Kl. 17:45
KB (Øst 1) Farum BK (Øst 1) KB. P.Bangsvej
1 - 3
866682 3 on
12-09 2018
Kl. 18:00
BK Frem (M) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Frem, Valby IP
3 - 5
866679
3 ma
17-09 2018
Kl. 18:00
KFUM (1) Solrød FC (M) Emdrupparken
1 - 10
401831 4 ti
25-09 2018
Kl. 17:30
AB (Øst 1) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Akademisk Boldklub
7 - 6
401832
4 ti
25-09 2018
Kl. 17:30
Solrød FC (M) Brøndbyernes IF (Øst 1) Solrød Idrætscenter
2 - 7
401647 4 ti
25-09 2018
Kl. 19:00
Slagelse B&I (Øst 1) FA 2000 (Øst 1) Slagelse Stadion
6 - 7
401830
4
24-11 2018
Kl. 16:00
Farum BK (Øst 1) A 27 (Øst 1) Farum Park
6 - 5
596917 5 on
24-04 2019
Kl. 18:30
AB (Øst 1) FA 2000 (Øst 1) Akademisk Boldklub
1 - 4
596918 5 on
01-05 2019
Kl. 18:30
Brøndbyernes IF (Øst 1) Farum BK (Øst 1) Brøndby Stadion
2 - 4
409503 6
26-05 2019
Kl. 14:00
Farum BK (Øst 1) FA 2000 (Øst 1) Farum Park
2 - 1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Husk ved uafgjort direkte til straffespark.

1. runde uge 33
2. runde uge 35
3. runde uge 37
4. runde uge 39
Semifinaler uge 17 2019
Finale 26. maj 2019

Oversidder 1 runde:Farum BK, KB, Brøndby, B 93 og FC Roskilde

Livelodtrækning efterår 2018 på Facebook DBU Sjælland

30 november kl. 12.00

 

Log ind