MENU

Ungdomspokalen U13 Drenge 8:8 (06) 18/19 (2019) //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
378656 1 ma
13-08 2018
Kl. 17:00
B 1908 (M) Sundby Bk.(Øst 1) Sundby Idrætspark
0 - 6
378642 1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Herstedøster IC (2) Værløse BK (1) Herstedøster Stadion
2 - 4
378643 1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
BK Avarta (1) Vanløse (Øst 1) Espelundens Idrætsanlæg
0 - 1
378644 1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Fløng-Hedehusene Idræt (1) Ringsted IF (M) Hedehusene Idrætspark
3 - 5
378645 1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
BK Frem (M) B93 (Øst 1) Frem, Valby IP
0 - 8
378646 1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
IF Skjold Birkerød (Øst 2) AB (Øst 1) Birkerød Stadion
0 - 6
378648 1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Fredensborg BI (3) Gladsaxe-Hero BK (Øst 2) Fredensborg Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

378649
1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
BSF (Øst 2) FC Helsingør (Øst 1) Ballerup Idrætspark
1 - 5
378650 1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Himmelev-Veddelev BK (Øst 2) Holbæk B&I (Øst 1) Himmelev Idrætspark
3 - 1
378651 1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Hørsholm-Usserød IK (Øst 2) BSV af 2016 (Øst1) Hørsholm Idrætspark
1 - 2
378652 1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Skovshoved IF (Øst 2) Skjold (Øst 2) Skovshoved I P
6 - 5
378653 1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Glostrup (2) Fremad Valby (Øst 1) Østervangsbanerne
HHT

Hjemmehold taberdømt

378654 1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Ølstykke FC (Øst 1) FC Roskilde (Øst 1) Ølstykke Stadion Kunstgræs
1 - 4
378655 1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Jægersborg BK (2) Husum Bk (2) Jægersborg
UHT

Udehold taberdømt

378657 1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Brønshøj BK (Øst 2) B 1903 (Øst 1) Tingbjerg I P
0 - 4
378658
1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Lynge-Broby IF (1) Slagelse B&I (Øst 1) Frederiksberg Skole
0 - 6
378660
1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Østerbro IF (Øst 2) GVI (Øst 1) Fælledparken
0 - 3
378661 1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
FA 2000 (Øst 2) HIK (Øst 1) Jens Jessens Vej
1 - 4
378662
1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Fremad Amager (Øst 1) LSF (Øst 1) Sundby Idrætspark
2 - 5
378663 1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Oversidder Farum BK (Øst 1)
986135 1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Albertslund IF (2) Bagsværd BK (1) Albertslund Stadion
2 - 3
986136
1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Greve Fodbold (Øst 2) Brøndbyernes IF (Øst 1) Greve Idræts Center
0 - 7
986138 1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
KFUM BK, Roskilde (M) Vallensbæk IF (Øst 1) Lillevang Idrætscenter
3 - 8
986139
1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Dragør (M) AB Tårnby (1) Dragør Bk
6 - 2
986140
1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Hvidovre IF (Øst 2) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Hvidovre IF's baner
0 - 3
986141 1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Karlslunde IF (Øst 2) KB (Øst 1) Karlslunde Stadion
UHT

Udehold taberdømt

986142
1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
Vordingborg IF (1) Nykøbing FC (Øst 1) Vordingborg Stadion
0 - 3
986143 1 on
15-08 2018
Kl. 18:30
MB (2) Næstved I.F. (Øst 1) MB's anlæg
HHT

Hjemmehold taberdømt

986144
1 on
15-08 2018
Kl. 18:45
Borup IF (Øst 2) Herfølge BK (Øst1) Borup Stadion, kunstgræs
1 - 4
378659
1 on
15-08 2018
Kl. 18:45
IF Frem Bjæverskov Fodbold (1) Solrød FC (Øst 1) Borup Stadion, kunstgræs
1 - 8
378647
1 on
15-08 2018
Kl. 19:00
Nivå-Kokkedal FK (3) Hundested IK (1) Karsemosegård
2 - 5
986137 1 to
16-08 2018
Kl. 18:30
Jyllinge FC (M) FFB (Øst 2) Spraglehøj Idrætsanlæg
8 - 9
646665
2 on
22-08 2018
Kl. 18:30
Næstved I.F. (Øst 1) Nykøbing FC (Øst 1) Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
5 - 2
646661 2 ti
28-08 2018
Kl. 18:30
FFB (Øst 2) LSF (Øst 1) Frederikssund Stadion
0 - 6
646657 2 on
29-08 2018
Kl. 18:30
Karlslunde IF (Øst 2) Fremad Valby (Øst 1) Karlslunde Stadion
1 - 5
646658
2 on
29-08 2018
Kl. 18:30
FC Roskilde (Øst 1) Slagelse B&I (Øst 1) Roskilde Idrætspark
2 - 4
646660 2 on
29-08 2018
Kl. 18:30
Skovshoved IF (Øst 2) B 1903 (Øst 1) Gentofte Sportspark - kunst 1
1 - 8
646662 2 on
29-08 2018
Kl. 18:30
Jægersborg BK (2) Vanløse (Øst 1) Jægersborg
0 - 14
646663 2 on
29-08 2018
Kl. 18:30
HIK (Øst 1) Sundby Bk.(Øst 1) Kunst, HIK
1 - 2
646664 2 on
29-08 2018
Kl. 18:30
Solrød FC (Øst 1) Brøndbyernes IF (Øst 1) Solrød Idrætscenter
1 - 3
646668 2 on
29-08 2018
Kl. 18:30
Hundested IK (1) FC Helsingør (Øst 1) Hundestedhallen
0 - 6
646669 2 on
29-08 2018
Kl. 18:30
Ringsted IF (M) Herfølge BK (Øst1) Ringsted Stadion
3 - 2
646670
2 on
29-08 2018
Kl. 18:30
Dragør (M) GVI (Øst 1) Dragør Bk
0 - 11
646671
2 on
29-08 2018
Kl. 18:30
Bagsværd BK (1) BSV af 2016 (Øst1) Bagsværd Stadion
1 - 6
646672 2 on
29-08 2018
Kl. 18:30
Himmelev-Veddelev BK (Øst 2) B93 (Øst 1) Himmelev Idrætspark
5 - 3
646666 2 ma
03-09 2018
Kl. 17:30
Værløse BK (1) AB (Øst 1) Værløse Stadion
1 - 14
646667 2 ti
04-09 2018
Kl. 18:30
Gladsaxe-Hero BK (Øst 2) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Gladsaxe Stadion
1 - 3
646659 2 on
05-09 2018
Kl. 18:30
Vallensbæk IF (Øst 1) Farum BK (Øst 1) Vallensbæk Idrætscenter
7 - 5
867738 3 on
12-09 2018
Kl. 18:00
B 1903 (Øst 1) Vanløse (Øst 1) B1903
2 - 3
867739 3 on
12-09 2018
Kl. 18:00
Himmelev-Veddelev BK (Øst 2) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Himmelev Idrætspark
1 - 3
867743
3 on
12-09 2018
Kl. 18:00
Slagelse B&I (Øst 1) Brøndbyernes IF (Øst 1) Slagelse Stadion
0 - 1
867740 3 to
13-09 2018
Kl. 18:00
LSF (Øst 1) AB (Øst 1) Smørum Idrætscenter
3 - 1
867737 3 to
13-09 2018
Kl. 18:30
Ringsted IF (M) GVI (Øst 1) Ringsted Stadion Kunstgræs
7 - 6
867742 3
16-09 2018
Kl. 11:00
Næstved I.F. (Øst 1) Sundby Bk.(Øst 1) Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
2 - 4
867736
3 on
19-09 2018
Kl. 18:00
Fremad Valby (Øst 1) Vallensbæk IF (Øst 1) Valby IP, tribunen
1 - 5
867741
3 on
19-09 2018
Kl. 18:00
FC Helsingør (Øst 1) BSV af 2016 (Øst1) Snekkersten Idrætscenter Kunstgræs
6 - 5
401858 4 ti
02-10 2018
Kl. 18:30
Ringsted IF (M) LSF (Øst 1) Ringsted Stadion Kunstgræs
0 - 1
401857 4 to
04-10 2018
Kl. 18:15
Brøndbyernes IF (Øst 1) Vanløse (Øst 1) Brøndby Stadion
6 - 2
401860
4 to
25-10 2018
Kl. 18:30
FC Helsingør (Øst 1) Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Pedella Park Kunstgræs
11 - 12
401859
4
10-11 2018
Kl. 10:00
Vallensbæk IF (Øst 1) Sundby Bk.(Øst 1) Vallensbæk Idrætscenter
4 - 3
596919 5 to
11-04 2019
Kl. 18:30
Lyngby Boldklub 1921 (Øst 1) Brøndbyernes IF (Øst 1) Lyngby Stadion
0 - 7
596920
5 on
24-04 2019
Kl. 18:30
LSF (Øst 1) Vallensbæk IF (Øst 1) Smørum Idrætscenter
2 - 1
396975 6
26-05 2019
Kl. 13:00
Brøndbyernes IF (Øst 1) LSF (Øst 1) Allerød Idrætspark
9 - 1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Husk ved uafgjort direkte til straffespark.

1. runde uge 33
2. runde uge 35
3. runde uge 37
4. runde uge 39
Semifinaler uge 17 2019
Finale 26. maj 2019

Oversidder 1 runde:Farum BK

Der påsættes dommere fra 2.runde

Livelodtrækning efterår 2018 på Facebook DBU Sjælland

30 november kl. 12.00

Log ind