MENU

DBU Jylland Pokal U16 Drenge/11 (2003) (2019) //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
429076 1 to
16-08 2018
Kl. 19:00
Aars IK (L3/462) Skibsby-Højene IF (L3/461) Sondrup Park Kunstgræs (Aars)
UHT

Udehold taberdømt

429083 1 fr
17-08 2018
Kl. 17:30
Hørning IF (L4/477) Ry Fodbold (L3/466) Højbo Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

429075
1 on
22-08 2018
Kl. 19:00
Arden IF (L4/473) IK Rosendal (L3/462) Arden Hallen
4 - 3
429077 1 on
22-08 2018
Kl. 19:00
Løgstrup G&IF (L4/475) SUB 88 (L3/462) Løgstrup Stadion
2 - 1
429078 1 on
22-08 2018
Kl. 19:00
NUGF Viborg (L2/455) KLG (L3/464) Nordre Skole Kunstgræsbane
6 - 0
429079
1 to
23-08 2018
Kl. 19:00
Brædstrup IF (L4/477) Hedensted IF (L4/478) Brædstrup Stadion
2 - 5
429084
1 ma
27-08 2018
Kl. 18:00
LIF/Virup IF (L4/476) Vorup FB (L3/465) Lystrup Idrætsanlæg
3 - 0
429081
1 on
05-09 2018
Kl. 19:00
Gauerslund IF (L4/479) EIF/NSG (L3/464) Danbolig Arena Gauerslund Kunstgræs
1 - 0
509855
2 ti
18-09 2018
Kl. 18:00
Stensballe IK (L5/490) Hedensted IF (L4/478) Stensballe Hallen
0 - 4
510094
2 on
19-09 2018
Kl. 17:45
Hornbæk SF (L2/455) VSK Aarhus (L1/451) Volkswagen Park
2 - 4
510023
2 on
19-09 2018
Kl. 18:15
LIF/Virup IF (L4/476) HEI (L2/456) Lystrup Idrætsanlæg
5 - 4
510024
2 on
19-09 2018
Kl. 18:15
Aabenraa BK (L2/458) Kolding IF (L1/) Aabenraa Stadion
1 - 5
509854 2 on
19-09 2018
Kl. 18:15
Dybbøl IU (L5/493) Tønder SF (L2/458) Dagli’ Brugsen Dybbøl Arena
HHT

Hjemmehold taberdømt

510016 2 on
19-09 2018
Kl. 18:15
Løgstrup G&IF (L4/475) Ikast FC (L3/467) Løgstrup Stadion
3 - 1
510017
2 on
19-09 2018
Kl. 18:15
Arden IF (L4/473) Hobro IK (L1/451) Arden Hallen
2 - 6
510026 2 on
19-09 2018
Kl. 18:15
Bredballe IF (L2/457) Horsens fS (L2/457) Sunset Park, Hældager
2 - 6
510018 2 on
19-09 2018
Kl. 18:30
Aars IK (L3/462) Aalborg KFUM (L2/455) Sondrup Park Kunstgræs (Aars)
0 - 3
510021
2 to
20-09 2018
Kl. 18:15
VUGH (L3/461) Jetsmark IF (L1/451) Vester Hassing Stadion
2 - 12
510020
2 ma
24-09 2018
Kl. 18:30
Ry Fodbold (L3/466) Herning Fremad (L2/457) Ry Fodbold Kunstgræsbane
0 - 1
510019
2 ti
25-09 2018
Kl. 18:00
Frederikshavn fI (L2/455) Hjørring IF (L1/451) Park Empire
2 - 0
510025 2 on
26-09 2018
Kl. 19:00
FC Fredericia (L2/458) Vejle B (L1/451) Fredericia fF Kunstgræs
HHT

Hjemmehold taberdømt

510015
2 to
27-09 2018
Kl. 18:15
MorsØ FC (L3/463) Viborg FF (L2/455) Morsø Multipark kunstgræs
1 - 4
509853
2
28-10 2018
Kl. 16:00
Gauerslund IF (L4/479) Kolding B (L1/451) Danbolig Arena Gauerslund Kunstgræs
0 - 6
589765
3 on
07-11 2018
Kl. 20:00
LIF/Virup IF (L4/476) AGF/IF Lyseng (L1/451) Invita Park Kunstgræs, Skæring
0 - 6
589764 3 on
14-11 2018
Kl. 19:00
NUGF Viborg (L2/455) Løgstrup G&IF (L4/475) Nordre Skole Kunstgræsbane
4 - 0
510022 2
24-11 2018
Kl. 14:15
Skødstrup SF (L4/676) HOG Hinnerup (L2/456) Vibe Arena Favrskovbanen ( Kunstgræsbane)
4 - 6
589762 3
25-11 2018
Kl. 14:00
Aalborg KFUM (L2/455) Hobro IK (L1/451) Nordjyske Bank Arena (KFUM)
2 - 4
589763 3
25-11 2018
Kl. 14:00
Frederikshavn fI (L2/455) Jetsmark IF (L1/451) Kunstgræsbane Bjerget (Bangsbo)-Jyske Bank Arena
5 - 4
589766
3
25-11 2018
Kl. 14:00
Hedensted IF (L4/478) Horsens fS (L2/457) Hedensted HM Park Kunstgræsbane
0 - 10
589767
3
25-11 2018
Kl. 14:00
Tønder SF (L2/458) Vejle B (L1/451) Tønder Kunstgræs
1 - 7
489421
4 on
27-02 2019
Kl. 19:00
Herning Fremad (L2/457) Horsens fS (L2/457) Herning Fremad's Kunstgræsbane 2
1 - 3
489420
4
10-03 2019
Kl. 14:00
Viborg FF (L2/455) VSK Aarhus (L1/451) Viborg FF´s anlæg
7 - 8
489418 4
10-03 2019
Kl. 15:00
AGF/IF Lyseng (L1/451) Kolding IF (L1/) Lyseng Kunstgræs
7 - 9
489419
4
10-03 2019
Kl. 17:30
HOG Hinnerup (L2/456) Kolding B (L1/451) Vibe Arena Favrskovbanen ( Kunstgræsbane)
2 - 5
374708
5 on
24-04 2019
Kl. 19:00
NUGF Viborg (L2/455) Vejle B (L1/451) Nordre Skole Kunstgræsbane
0 - 6
374709
5 on
24-04 2019
Kl. 19:00
Kolding B (L1/451) Hobro IK (L1/451) Mosevej Sportsplads
3 - 2
374710
5 on
24-04 2019
Kl. 19:00
Horsens fS (L2/457) Kolding IF (L1/) CASA Arena Horsens
4 - 1
374707
5 on
01-05 2019
Kl. 19:00
Frederikshavn fI (L2/455) VSK Aarhus (L1/451) Park Empire
3 - 5
378535
6 on
08-05 2019
Kl. 19:00
Horsens fS (L2/457) Vejle B (L1/451) CASA Arena Horsens
1 - 4
378536
6 on
08-05 2019
Kl. 19:00
Kolding B (L1/451) VSK Aarhus (L1/451) Mosevej Sportsplads
2 - 4
187322
7 on
19-06 2019
Kl. 18:00
Vejle B (L1/451) VSK Aarhus (L1/451) Vejle Stadion
1 - 2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

Se datoplanen her - holdene indtræder i turneringen i forskellige runder

Log ind