MENU

U17 Drenge 2 (02) Forår, Pulje 3 (2019) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
308244 fr
05-04 2019
Kl. 19:00
Korsør IF 2018 Oversidder Korsør Gl. Stadion Kunstgræs OMK ved Korsør ny sta
308241
06-04 2019
Kl. 13:30
Oversidder Lynge-Broby IF
308242
07-04 2019
Kl. 12:00
Holmegaard GB Sct. Jørgens IF Holmegårdhallen
0 - 8
308243
07-04 2019
Kl. 12:00
Herlufsholm GF Skælskør Boldklub og Idrætsforening Herlufsholm Stadion
5 - 1
308245
fr
12-04 2019
Kl. 18:30
Skælskør Boldklub og Idrætsforening Korsør IF 2018 Skælskør Stadion
1 - 2
308246
13-04 2019
Kl. 13:30
MB Herlufsholm GF MB's anlæg
1 - 6
308249
13-04 2019
Kl. 13:30
Oversidder Holmegaard GB
308247 ma
15-04 2019
Kl. 19:00
Lynge-Broby IF Nyråd-Langebæk Alliancen Frederiksberg Skole
1 - 3
308248 to
25-04 2019
Kl. 18:30
Sct. Jørgens IF Oversidder Nygårdsvej Idrætsanlæg
308250 fr
26-04 2019
Kl. 18:30
Skælskør Boldklub og Idrætsforening MB Skælskør Stadion
5 - 0
308252
27-04 2019
Kl. 13:30
Oversidder Oversidder
308251
28-04 2019
Kl. 12:00
Nyråd-Langebæk Alliancen Sct. Jørgens IF Stensved Stadion
1 - 3
308253 on
01-05 2019
Kl. 18:30
Herlufsholm GF Lynge-Broby IF Herlufsholm Stadion
UHT

Udehold taberdømt

308255
fr
03-05 2019
Kl. 19:00
MB Korsør IF 2018 MB's anlæg
0 - 3
308240
05-05 2019
Kl. 12:00
Nyråd-Langebæk Alliancen MB Stensved Stadion
1 - 1
308257
05-05 2019
Kl. 13:00
Holmegaard GB Oversidder Holmegårdhallen
308304
05-05 2019
Kl. 13:30
Oversidder Nyråd-Langebæk Alliancen
308256 ma
06-05 2019
Kl. 19:00
Lynge-Broby IF Skælskør Boldklub og Idrætsforening Frederiksberg Skole
1 - 1
308309 fr
10-05 2019
Kl. 19:00
Korsør IF 2018 Oversidder Korsør Gl. Stadion Kunstgræs OMK ved Korsør ny sta
308307
11-05 2019
Kl. 13:30
MB Lynge-Broby IF MB's anlæg
1 - 7
308305
11-05 2019
Kl. 13:30
Skælskør Boldklub og Idrætsforening Sct. Jørgens IF Skælskør Stadion
HMH
308306
12-05 2019
Kl. 11:00
Nyråd-Langebæk Alliancen Holmegaard GB Vintersbølle Hallen
UHT

Udehold taberdømt

308308
12-05 2019
Kl. 12:00
Herlufsholm GF Oversidder Herlufsholm Stadion
308258 ti
21-05 2019
Kl. 18:15
Sct. Jørgens IF Herlufsholm GF Nygårdsvej Idrætsanlæg
2 - 2
308254 on
22-05 2019
Kl. 19:00
Korsør IF 2018 Holmegaard GB Korsør Gl. Stadion Kunstgræs OMK ved Korsør ny sta
UHT

Udehold taberdømt

308310
25-05 2019
Kl. 13:30
Oversidder Nyråd-Langebæk Alliancen
308312
26-05 2019
Kl. 12:00
Holmegaard GB Herlufsholm GF Holmegårdhallen
3 - 4
308313
26-05 2019
Kl. 13:30
Sct. Jørgens IF MB Nygårdsvej Idrætsanlæg
UHT

Udehold taberdømt

308314
26-05 2019
Kl. 13:30
Oversidder Skælskør Boldklub og Idrætsforening
308311
ma
27-05 2019
Kl. 19:00
Lynge-Broby IF Korsør IF 2018 Frederiksberg Skole
4 - 2
308315 fr
31-05 2019
Kl. 18:30
Skælskør Boldklub og Idrætsforening Holmegaard GB Skælskør Stadion
2 - 4
308316
01-06 2019
Kl. 13:30
MB Oversidder MB's anlæg
308317
01-06 2019
Kl. 13:30
Lynge-Broby IF Sct. Jørgens IF Frederiksberg Skole
1 - 0
308318
02-06 2019
Kl. 12:00
Herlufsholm GF Oversidder Herlufsholm Stadion
308319
02-06 2019
Kl. 15:00
Korsør IF 2018 Nyråd-Langebæk Alliancen Korsør Gl. Stadion Kunstgræs OMK ved Korsør ny sta
5 - 1
308320 on
05-06 2019
Kl. 18:30
Nyråd-Langebæk Alliancen Herlufsholm GF Stensved Stadion
0 - 3
308321 to
06-06 2019
Kl. 18:30
Oversidder Skælskør Boldklub og Idrætsforening
308324 to
06-06 2019
Kl. 18:30
Oversidder Lynge-Broby IF
308323
fr
07-06 2019
Kl. 19:00
Korsør IF 2018 Sct. Jørgens IF Korsør Gl. Stadion Kunstgræs OMK ved Korsør ny sta
2 - 1
308326 on
12-06 2019
Kl. 18:30
MB Oversidder MB's anlæg
308327 on
12-06 2019
Kl. 19:00
Lynge-Broby IF Holmegaard GB Frederiksberg Skole
UHT

Udehold taberdømt

308325 fr
14-06 2019
Kl. 18:30
Skælskør Boldklub og Idrætsforening Nyråd-Langebæk Alliancen Skælskør Stadion
UHT

Udehold taberdømt

308328
16-06 2019
Kl. 12:00
Herlufsholm GF Korsør IF 2018 Herlufsholm Stadion
3 - 1
308329
16-06 2019
Kl. 13:30
Sct. Jørgens IF Oversidder Nygårdsvej Idrætsanlæg
308322 to
20-06 2019
Kl. 18:30
Holmegaard GB MB Holmegårdhallen
5 - 0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland påmail eller på tlf: 4632 3366

Turneringsafslutning:

Puljevinderne samt bedste 2´er spiller finalestævne (Final 4) lørdag den 22. juni i Ølstykke.

Semifinaler 22. juni kl. 10.30 i Ølstykke
Kamp 1: Vinder pulje 3 - Bedste 2´er
Kamp 2: Vinder pulje 2 - Vinder pulje 1

Finale og 3-4 plads 22. juni kl. 14.00 i Ølstykke
Finale: Vinder kamp 1 - Vinder kamp 2
3-4 plads: Taber kamp 1 - Taber kamp 2

Log ind