MENU

Sydbank Pokalen 2019 (2019) //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
292445
1 ma
29-04 2019
Kl. 19:30
SSB Nørrebro FF Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 1
292450
1 ma
29-04 2019
Kl. 19:30
Bk. Vestia Valby Bk. Kunst, Valby IP, tribunen
6 - 4
292446
1 ti
30-04 2019
Kl. 18:15
IF Føroyar FB Kløvermarken
1 - 3
292447 1 ti
30-04 2019
Kl. 18:15
Bispebjerg Bk. Dragør Bk. Lersøparken
2 - 0
292437 1 ti
30-04 2019
Kl. 18:15
RPIF Volvox Kløvermarken
UHT

Udehold taberdømt

292441 1 ti
30-04 2019
Kl. 18:15
AC Iben KFUM Valby IP, Gl. Afdeling
HHT

Hjemmehold taberdømt

294141
1 ti
30-04 2019
Kl. 18:15
Arctos KFB Kløvermarken
3 - 2
294144 1 ti
30-04 2019
Kl. 18:15
FC Culpa Copenfalster FF Valby IP, Gl. Afdeling
3 - 0
294146 1 ti
30-04 2019
Kl. 18:15
BK Fix FK Prespa Gadelandet
7 - 1
292439 1 ti
30-04 2019
Kl. 19:00
Husum Bk. Bk. Skjold Kunst, Husumparken
5 - 7
292449
1 ti
30-04 2019
Kl. 20:00
FC Udfordringen VLI Kunst, Valby IP, tribunen
5 - 2
294143
1 ti
30-04 2019
Kl. 20:30
Olympiakos København Bk. Sommersol Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 3
294140 1 on
01-05 2019
Kl. 18:15
Bk. Olympia 1921 CBS Sport Sundby Idrætspark
1 - 4
292440
1 on
01-05 2019
Kl. 18:15
Fr.holm Sydhavnen PI Fodbold Frem, Valby IP
1 - 4
292436
1 on
01-05 2019
Kl. 18:15
FC Sunshine B.1960 Kløvermarken
1 - 0
292443 1 on
01-05 2019
Kl. 18:15
Sønderbro Fight Nørrebro United Kløvermarken
1 - 5
294145
1 to
02-05 2019
Kl. 18:15
FC Nanoq CSC Valby IP, Gl. Afdeling
0 - 10
292448 1 to
02-05 2019
Kl. 21:00
FC Silenus Bk. Viktoria Kunst, Ryparken
1 - 4
292442
1 ma
06-05 2019
Kl. 20:00
Rikken FC Tårnby FF Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 17
292444
1 ti
07-05 2019
Kl. 18:30
FC Randoms Bk. Heimdal Valby IP, Gl. Afdeling
8 - 3
292451 1 ti
07-05 2019
Kl. 18:30
Bk. Hellas Østerbro IF Engdraget
2 - 7
294142
1 ti
07-05 2019
Kl. 18:30
CIK Sundby Bk. Kløvermarken
3 - 0
294139 1 ti
07-05 2019
Kl. 19:30
Hajduk SPuL Amalie Kunst, Ryparken
2 - 7
292438
1 on
08-05 2019
Kl. 19:30
Argon FK Real l' Hôpital Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 5
471977 2 ma
13-05 2019
Kl. 18:30
Olympiakos København PI Fodbold Valby IP, Gl. Afdeling
1 - 8
471990 2 ma
13-05 2019
Kl. 18:30
Amandas Sønner FK6K Kløvermarken
0 - 7
471991
2 ti
14-05 2019
Kl. 18:30
CIK Vigerslev Bk. Kløvermarken
0 - 3
471994
2 ti
14-05 2019
Kl. 18:30
Copenhagen Calcio FB Kløvermarken
1 - 2
471984 2 ti
14-05 2019
Kl. 18:30
Uganda Danish Cranes FC Nyhavn Valby IP, Gl. Afdeling
HMH
471985
2 ti
14-05 2019
Kl. 18:30
Bk. Pioneren Rødovre Vigerslevparken
1 - 3
471979 2 ti
14-05 2019
Kl. 18:30
FC Culpa Østerbro IF Valby IP, Gl. Afdeling
4 - 5
471974
2 ti
14-05 2019
Kl. 18:30
RPIF FC Udfordringen Kløvermarken
0 - 6
471975
2 ti
14-05 2019
Kl. 18:30
Bk. Viktoria CSC Fælledparken
4 - 3
471976 2 ti
14-05 2019
Kl. 18:30
Amalie Bk. Skjold Kløvermarken
1 - 6
471982
2 ti
14-05 2019
Kl. 19:30
FC Ludo FC Græsrødderne Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 6
471986 2 on
15-05 2019
Kl. 18:30
Arctos Jægersborg Bk. Kløvermarken
HHT

Hjemmehold taberdømt

471997
2 on
15-05 2019
Kl. 18:30
Bk. Hekla Tårnby FF Hekla Park
0 - 7
471992
2 on
15-05 2019
Kl. 18:30
SC Amager ØKF Kløvermarken
2 - 0
471978
2 on
15-05 2019
Kl. 18:30
FC Sunshine BK Fix Kløvermarken
3 - 0
471989 2 on
15-05 2019
Kl. 18:30
NFC FC Nordhavn Valby IP, Gl. Afdeling
1 - 0
471972
2 on
15-05 2019
Kl. 19:30
Bk. Vestia Bispebjerg Bk. Kunst, Bavnehøj IA
3 - 1
471995
2 on
15-05 2019
Kl. 19:30
FC ESPM Bk. Stefan Kunst, Valby IP, tribunen
9 - 8
471996
2 on
15-05 2019
Kl. 19:30
Sunred Beach FC KFUM Kunst, Ryparken
2 - 5
471988
2 on
15-05 2019
Kl. 19:30
Nøddealliancen Amager FF Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 3
471973 2 to
16-05 2019
Kl. 20:15
Real l' Hôpital FC Randoms Kunstbane 2, Kløvermarken
2 - 4
471993 2 ma
20-05 2019
Kl. 18:30
Egedal Boldklub HB Valby IP, Gl. Afdeling
0 - 7
471983 2 on
22-05 2019
Kl. 19:00
F.C. Babylon CBS Sport Kunst, Mimersparken
0 - 6
471987 2 on
22-05 2019
Kl. 19:30
FC Siv B.1950 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 2
471971
2 to
23-05 2019
Kl. 19:30
SSB Nørrebro United Kunst, Bavnehøj IA
5 - 7
221600
3 ma
27-05 2019
Kl. 18:30
FC Sunshine FK6K Kløvermarken
5 - 4
221595
3 ma
27-05 2019
Kl. 19:30
FC Randoms GVI Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 4
221592
3 ma
27-05 2019
Kl. 20:30
Bk. Vestia Bk. Skjold Kunst, Bavnehøj IA
0 - 2
221591
3 ti
28-05 2019
Kl. 18:30
SC Amager FA 2000 Kløvermarken
0 - 5
221594
3 ti
28-05 2019
Kl. 19:30
Vigerslev Bk. Tårnby FF Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 4
221588 3 ti
28-05 2019
Kl. 19:30
B.1950 NFC Kunst, Ryparken
1 - 2
221596 3 on
29-05 2019
Kl. 18:00
FC ESPM Bk. Viktoria Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 5
221597 3 on
29-05 2019
Kl. 18:30
FC Nyhavn Kastrup Bk. Kløvermarken
3 - 5
221590
3 on
29-05 2019
Kl. 18:30
Amager FF KFUM John Tranums Alle
0 - 4
221589 3 on
29-05 2019
Kl. 19:00
AB Tårnby CBS Sport Tårnby Stadion. Opvisn.
UHT

Udehold taberdømt

221598
3 on
29-05 2019
Kl. 19:15
FC Udfordringen FB Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 2
221593 3 on
29-05 2019
Kl. 20:10
FC Græsrødderne B 1908 Gentofte Sportspark Opv. kunst
0 - 3
221599 3 ma
03-06 2019
Kl. 19:00
Østerbro IF Union Fælledparken
4 - 6
221587 3 ti
04-06 2019
Kl. 18:30
PI Fodbold Fremad Valby Valby IP, Opvisningsbanen
3 - 1
221602
3 ti
04-06 2019
Kl. 18:30
Rødovre Nørrebro United Rødovre Stadion
0 - 2
221601
3 ti
04-06 2019
Kl. 19:00
Jægersborg Bk. HB Jægersborg
4 - 0
126462
4 ti
11-06 2019
Kl. 19:00
FC Sunshine AB Tårnby Kløvermarken
2 - 1
471936 4 ti
11-06 2019
Kl. 19:00
Bk. Viktoria Kastrup Bk. Fælledparken
2 - 1
639348
4 ti
11-06 2019
Kl. 19:00
NFC FB Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 3
639346 4 on
12-06 2019
Kl. 19:00
GVI Union GVI. Nymosen
2 - 3
195452 4 on
12-06 2019
Kl. 19:00
KFUM PI Fodbold Emdrupparken
3 - 1
639347
4 to
13-06 2019
Kl. 19:00
B 1908 FA 2000 Sundby I P. Opvisn.
5 - 3
399412 4 to
20-06 2019
Kl. 19:30
Nørrebro United Bk. Skjold Kunst, Mimersparken
2 - 3
639349
4 ti
25-06 2019
Kl. 19:00
Jægersborg Bk. Tårnby FF Jægersborg
3 - 0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

1. runde - 29. april - 2. maj 2019 (uge 18)
2. runde 
- 13. - 17. maj 2019 (uge 20)
3. runde 
- 27. - 30. maj 2019 (uge 22)
4. runde 
- 11. - 13. juni 2019 (uge 24)

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde. Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane - dog kan hold uden egen hjemmebane ikke påregne at spille "hjemme".

Der er forlænget spilletid og evt. straffespark i tilfælde, hvor stillingen er uafgjort efter ordinær spilletid i henhold til DBUs propositioner for DBU Pokalen § 5.6.

Klubber fra Danmarksserien indtræder i pokalturneringens runde 3.

Få filmet kampe i Sydbank Pokalen

Log ind