MENU

U10 Drenge B (10) 5M - Weekend/Efterår 2019, Pulje 208 (2019) //

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
Arrangør:
lørdag den. 24-08 2019
Spillested:
Bagterp Idrætsanlæg Fuglsigvej 52 9800 Hjørring
751626 Kl. 10:00 Bagterp IF Vraa/Børglum IF
751627 Kl. 10:00 Brønderslev IF Skibsby-Højene IF
751628 Kl. 10:40 Vraa/Børglum IF Thise IF
751629 Kl. 10:40 Skibsby-Højene IF SIV (1)
751630 Kl. 11:20 Thise IF Brønderslev IF
751631 Kl. 11:20 SIV (1) Bagterp IF
lørdag den. 31-08 2019
Spillested:
V.Hjermitslev Boldklub Assenbækvej 35 9700 Brønderslev
751635 Kl. 10:00 SIV (1) Vraa/Børglum IF
751636 Kl. 10:40 Vraa/Børglum IF Brønderslev IF
751637 Kl. 11:20 Brønderslev IF SIV (1)
Arrangør:
søndag den. 01-09 2019
Spillested:
Bruuns Arena, Thise Bane 1 Jens Thisevej 23 9700 Brønderslev
751632 Kl. 10:00 Thise IF Bagterp IF Bane 1
751633 Kl. 10:40 Bagterp IF Skibsby-Højene IF Bane 1
751634 Kl. 11:20 Skibsby-Højene IF Thise IF Bane 1
Arrangør:
søndag den. 08-09 2019
Spillested:
Vrå Stadion Bane 1 Stadionvej 17 9760 Vrå
161784 Kl. 10:00 SIV (1)
!
NB: SIV (1) er taberdømt
Bagterp IF Bane 1
751638 Kl. 10:00 Skibsby-Højene IF Vraa/Børglum IF Bane 1
161785 Kl. 10:40 Bagterp IF Brønderslev IF Bane 1
161786 Kl. 10:40 Vraa/Børglum IF Thise IF Bane 1
161787 Kl. 11:20 Thise IF SIV (1)
!
NB: SIV (1) er taberdømt
Bane 1
161788 Kl. 11:20 Skibsby-Højene IF Brønderslev IF Bane 1
Arrangør:
lørdag den. 14-09 2019
Spillested:
Arena Kop & Kande Bane 1 Gl. Agdrupvej 17 9700 Brønderslev
161793 Kl. 10:00 SIV (1) Brønderslev IF Bane 1
161792 Kl. 10:40 Vraa/Børglum IF SIV (1) Bane 1
161794 Kl. 11:20 Brønderslev IF Vraa/Børglum IF
Arrangør:
søndag den. 15-09 2019
Spillested:
Bruuns Arena, Thise Bane 1 Jens Thisevej 23 9700 Brønderslev
161789 Kl. 10:00 Bagterp IF Thise IF Bane 1
161790 Kl. 10:40 Skibsby-Højene IF Bagterp IF Bane 1
161791 Kl. 11:20 Thise IF Skibsby-Højene IF Bane 1
Arrangør:
søndag den. 22-09 2019
Spillested:
Højene Hallen Bane 1 Vellingshøjvej 380 9800 Hjørring
161795 Kl. 10:00 Skibsby-Højene IF Vraa/Børglum IF Bane 1
161796 Kl. 10:00 Bagterp IF Brønderslev IF Bane 1
161797 Kl. 10:40 Vraa/Børglum IF Bagterp IF Bane 1
161798 Kl. 10:40 SIV (1) Thise IF Bane 1
161799 Kl. 11:20 Thise IF Brønderslev IF
!
NB: Brønderslev IF er taberdømt
Bane 1
161800 Kl. 11:20 SIV (1) Skibsby-Højene IF Bane 1
lørdag den. 05-10 2019
Spillested:
V.Hjermitslev Boldklub Assenbækvej 35 9700 Brønderslev
161804 Kl. 10:00 SIV (1) Vraa/Børglum IF
226002 Kl. 10:40 Vraa/Børglum IF Brønderslev IF
226003 Kl. 11:20 Brønderslev IF SIV (1)
Arrangør:
søndag den. 06-10 2019
Spillested:
Bagterp Idrætsanlæg Bane 1 Fuglsigvej 52 9800 Hjørring
161801 Kl. 10:00 Bagterp IF Thise IF Bane 1
161802 Kl. 10:40 Thise IF Skibsby-Højene IF Bane 1
161803 Kl. 11:20 Skibsby-Højene IF Bagterp IF Bane 1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland Region 1 påmail eller på tlf: 8939 9910

Spilleregler 5:5

Der skal IKKE udfyldes holdkort i denne række!

Resultat af kampene indtastes via DBU's Fodbold APP eller via ”Mit DBU” på www.dbujylland.dkaf arrangørklubben.

Log ind