MENU

Seriepokalen 19/20 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
439057 to
15-08 2019
Kl. 18:30
Snekkersten IF (S4) (1) Humlebæk BK (S2) Snekkersten Idrætscenter
0 - 5
439064 ti
20-08 2019
Kl. 18:30
Næstved IF (S3) Nyråd/Langebæk Alliancen. (S2) Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
10 - 9
439066 ti
20-08 2019
Kl. 18:30
Torveparkens SK (S6) Greve Fodbold (S5) (1) Mørkhøj Skole
UHT

Udehold taberdømt

439067 ti
20-08 2019
Kl. 18:30
Svinninge IF (S3) Svogerslev BK (S2) Svinninge Sportscenter
HMH
438777 on
21-08 2019
Kl. 18:30
Albertslund IF (S5) (4) Fløng Wolves F.C. (S5) Albertslund Stadion
1 - 2
438778
on
21-08 2019
Kl. 18:30
Greve Fodbold (S6) (2) IF Frem Bjæverskov (S4) Greve Idræts Center
HHT

Hjemmehold taberdømt

438779 on
21-08 2019
Kl. 18:30
Albertslund IF (S4) (3) Farum BK (S3) (2) Albertslund Stadion
4 - 3
438781
on
21-08 2019
Kl. 18:30
Torslunde-Ishøj IF (S5) (2) Taastrup FC (S4) (2) Ishøj Idrætsplads
1 - 0
438847
on
21-08 2019
Kl. 18:30
B. 82, Virum (S6) (2) Snekkersten IF (S5) (2) Fuglsanggårdsskolen
0 - 4
438848
on
21-08 2019
Kl. 18:30
Skensved IF (S5) B. 73, Slagelse (S3) (2) Skensved Stadion
2 - 1
438849 on
21-08 2019
Kl. 18:30
Ålholm IF (S4) Mladost IF (S4) Ålholmskolen
8 - 1
438850
on
21-08 2019
Kl. 18:30
Havdrup GI (S4) (2) Himmelev-Veddelev BK (S4) (2) Havdrup Idrætscenter
3 - 4
439052 on
21-08 2019
Kl. 18:30
FC Ishøj (S5) Rosenhøj BK (S4) (2) Ishøj Idrætscenter
5 - 6
439053
on
21-08 2019
Kl. 18:30
Ørslev-Bjerge IF (S4) Møns FK (S3) Kirkeskovskolen
2 - 3
439054
on
21-08 2019
Kl. 18:30
BK Avarta (S4) Farum BK (S3) (1) Espelundens Idrætsanlæg
5 - 7
439055
on
21-08 2019
Kl. 18:30
INVICTUS XI (S4) BK Internazionale (S3) Vallensbæk Idrætscenter kunst
1 - 0
439056
on
21-08 2019
Kl. 18:30
Stenlille IF (S4) Sorø Freja (S3) Stenlille Stadion
1 - 3
439058
on
21-08 2019
Kl. 18:30
Nerashté, Ballerup (S4) LSF (S3) Damgårdsparken, Ballerup
1 - 3
439059
on
21-08 2019
Kl. 18:30
Kundby IF (S6) FC Kalundborg (S4) Kundby Stadion
1 - 3
439060
on
21-08 2019
Kl. 18:30
Gevninge IF (S4) Hagested IF (S3) Trælleruphallen
2 - 1
439061 on
21-08 2019
Kl. 18:30
Jersie United (S3) Hvalsø IF (S2) Jersie-Hallen
UHT

Udehold taberdømt

439062
on
21-08 2019
Kl. 18:30
Jægerspris IK (S4) Hundested IK (S4) Møllegårdhallen
4 - 1
439063
on
21-08 2019
Kl. 18:30
Stenløse BK (S4) IS Skævinge (S3) Stenløse Stadion
3 - 5
439065
on
21-08 2019
Kl. 18:30
Vestegnen FK (S4) VG fodbold (S3) Vallensbæk Idrætscenter
3 - 6
439068
on
21-08 2019
Kl. 18:30
Tårnborg IF (S4) Vemmelev SGI (S3) Tårnborghallen
3 - 1
439069
on
21-08 2019
Kl. 18:30
Himmelev-Veddelev BK (S3) (1) Fløng-Hedehusene (S2) Himmelev Kunstgræsbane
6 - 2
439070
on
21-08 2019
Kl. 18:30
Borup IF (S3) AIK 65 Strøby Fodbold (S2) Borup Stadion
7 - 9
439071
on
21-08 2019
Kl. 18:30
Lynge-Broby IF (S3) B. 73, Slagelse (S2) (1) Frederiksberg Skole
1 - 3
438780
on
21-08 2019
Kl. 18:45
Glostrup (S4) (2) Albertslund IF (S3) (1) Østervangsbanerne
0 - 3
439051
on
28-08 2019
Kl. 18:30
Kirke Hyllinge IF (S6) Holbæk United (S5) Kirke Hyllinge Stadion
5 - 7
755019 ma
02-09 2019
Kl. 18:00
LSF (S3) Rosenhøj BK (S3) (1) Smørum Idrætscenter
5 - 6
755006 ti
03-09 2019
Kl. 18:00
Albertslund IF (S4) (2) Virum-Sorgenfri (S3) Albertslund Stadion
UHT

Udehold taberdømt

755010
ti
03-09 2019
Kl. 18:00
Snekkersten IF (S5) (2) Jyllinge FC (S3) Snekkersten Idrætscenter
4 - 2
755012
ti
03-09 2019
Kl. 18:00
Næstved IF (S3) AIK 65 Strøby Fodbold (S2) Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
3 - 1
755014 ti
03-09 2019
Kl. 18:00
Slangerup & Omegn IF (S3) Humlebæk BK (S2) Slangerup Stadion
1 - 2
755016 ti
03-09 2019
Kl. 18:00
Røde Stjerne BK (S4) Fredensborg BI (S2) Roskilde IC (Darup)
UHT

Udehold taberdømt

755017
ti
03-09 2019
Kl. 18:00
FC Kalundborg (S4) Tårnborg IF (S4) Tømmeruphallen
3 - 4
755018
ti
03-09 2019
Kl. 18:00
Gevninge IF (S4) Jersie United (S3) Trælleruphallen
0 - 3
755028
ti
03-09 2019
Kl. 18:00
Himmelev-Veddelev BK (S4) (2) Farum BK (S3) (1) Himmelev Idrætspark
1 - 2
755030
ti
03-09 2019
Kl. 18:00
Køge BK (S3) FK Sydsjælland 05 (S2) Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
5 - 3
755032 ti
03-09 2019
Kl. 18:00
Skuldelev-Selsø SK (S5) IF Skjold Birkerød (S2) Skuldelev Idrætspark
UHT

Udehold taberdømt

755034 ti
03-09 2019
Kl. 18:00
Tuse Næs BK (S3) Tølløse BK (S3) Udby Idrætsplads
HHT

Hjemmehold taberdømt

755036 ti
03-09 2019
Kl. 18:00
Ålholm IF (S4) Helsinge Fodbold (S3) Ålholmskolen
UHT

Udehold taberdømt

755022 ti
03-09 2019
Kl. 18:00
Vipperød BK (S3) Taastrup FC (S2) (1) Vipperødhallen
1 - 3
755026
ti
03-09 2019
Kl. 19:00
VG fodbold (S3) Karrebæk IF (S2) Viby Idrætsanlæg Kunstgræs
6 - 2
755020 ti
03-09 2019
Kl. 19:00
Albertslund IF (S3) (1) Kokkedal Lokal Fodbold (S4) Albertslund Stadion Kunstgræs
7 - 8
755005
on
04-09 2019
Kl. 18:00
Møns FK (S3) B. 73, Slagelse (S2) (1) Stege Stadion
1 - 3
755007
on
04-09 2019
Kl. 18:00
IF Svend Gønge (S4) Sorø Freja (S3) Køng Idrætsplads
0 - 4
755009
on
04-09 2019
Kl. 18:00
Team AS Fodbold (S4) Svogerslev BK (S2) Slaglille Sportsplads
HHT

Hjemmehold taberdømt

755011
on
04-09 2019
Kl. 18:00
Holbæk United (S5) INVICTUS XI (S4) Tusehallen
1 - 5
755013
on
04-09 2019
Kl. 18:00
BK Vest, Rødovre (S3) Ballerup BK (S2) Nørrekær
0 - 3
755015
on
04-09 2019
Kl. 18:00
Torveparkens SK (S6) Glostrup (S3) (1) Mørkhøj Skole
2 - 3
755021 on
04-09 2019
Kl. 18:00
Albertslund IF (S4) (3) Jægerspris IK (S4) Albertslund Stadion
3 - 4
755023
on
04-09 2019
Kl. 18:00
Torslunde-Ishøj IF (S5) (2) IF Frem Bjæverskov (S4) Ishøj Idrætsplads
1 - 4
755024 on
04-09 2019
Kl. 18:00
Fløng Wolves F.C. (S5) Mørkøv IF (S2) Fløng Idrætsanlæg
2 - 3
755025
on
04-09 2019
Kl. 18:00
Rosenhøj BK (S4) (2) Havdrup GI (S3) (1) Avedøre Stadion
0 - 2
755027 on
04-09 2019
Kl. 18:00
Nivå FC (S4) Måløv BK (S2) Nivå Centralskole
1 - 2
755029
on
04-09 2019
Kl. 18:00
B. 82, Virum (S4) (1) Himmelev-Veddelev BK (S3) (1) Fuglsanggårdsskolen
0 - 4
755031
on
04-09 2019
Kl. 18:00
Skensved IF (S5) Vordingborg IF (S3) Skensved Stadion
UHT

Udehold taberdømt

755035 on
04-09 2019
Kl. 18:00
IS Skævinge (S3) Hornbæk IF (S2) Baunehøj Stadion
UHT

Udehold taberdømt

755008
to
05-09 2019
Kl. 19:00
Snekkersten IF (S5) (3) Græsted IF (S3) Snekkersten Idrætscenter Kunstgræs
2 - 4
340997
ti
10-09 2019
Kl. 17:45
IF Frem Bjæverskov (S4) VG fodbold (S3) Bjæverskov Stadion
0 - 7
341006
ti
10-09 2019
Kl. 17:45
Himmelev-Veddelev BK (S3) (1) Taastrup FC (S2) (1) Himmelev Idrætspark
2 - 1
341009
ti
10-09 2019
Kl. 17:45
Skuldelev-Selsø SK (S5) Farum BK (S3) (1) Skuldelev Idrætspark
0 - 10
341008
ti
10-09 2019
Kl. 19:00
Humlebæk BK (S2) Ballerup BK (S2) Humlebæk Stadion
2 - 1
341004 ti
10-09 2019
Kl. 19:00
Albertslund IF (S4) (2) Kokkedal Lokal Fodbold (S4) Albertslund Stadion Kunstgræs
4 - 0
340991
on
11-09 2019
Kl. 17:45
Tårnborg IF (S4) Mørkøv IF (S2) Tårnborghallen
4 - 3
340994
on
11-09 2019
Kl. 17:45
Røde Stjerne BK (S4) B. 73, Slagelse (S2) (1) Roskilde IC (Darup)
0 - 2
341003
on
11-09 2019
Kl. 17:45
Jersie United (S3) Svogerslev BK (S2) Jersie-Hallen
2 - 1
755033
on
11-09 2019
Kl. 17:45
Albertslund BS 72 (S4) Torslunde-Ishøj IF (S4) (1) Sportspladsen i Syd
1 - 0
340998
on
11-09 2019
Kl. 18:15
Skensved IF (S5) Jægerspris IK (S4) Skensved Stadion
1 - 8
340993
on
11-09 2019
Kl. 19:00
Tølløse BK (S3) IS Skævinge (S3) Tølløse Kunstgræsbane
1 - 0
340992
to
12-09 2019
Kl. 19:30
Snekkersten IF (S5) (2) Køge BK (S3) Snekkersten Idrætscenter Kunstgræs
1 - 3
341005
ti
17-09 2019
Kl. 17:30
Ålholm IF (S4) Sorø Freja (S3) Ålholmskolen
5 - 1
341010
ti
17-09 2019
Kl. 17:30
Havdrup GI (S3) (1) Græsted IF (S3) Havdrup Idrætscenter
4 - 3
341007 ti
17-09 2019
Kl. 19:00
Næstved IF (S3) Måløv BK (S2) Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
3 - 2
340995
on
18-09 2019
Kl. 17:30
Albertslund BS 72 (S4) Rosenhøj BK (S3) (1) Sportspladsen i Syd
0 - 1
707300 ti
24-09 2019
Kl. 19:00
Næstved IF (S3) Humlebæk BK (S2) Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
1 - 4
707302
ti
24-09 2019
Kl. 19:45
Havdrup GI (S3) (1) B. 73, Slagelse (S2) (1) Solrød Idrætscenter kunstgræs
5 - 7
340996
ti
24-09 2019
Kl. 20:00
INVICTUS XI (S4) Glostrup (S3) (1) Vallensbæk Idrætscenter kunst
3 - 2
707301
ti
24-09 2019
Kl. 21:00
Ålholm IF (S4) VG fodbold (S3) Brødeskov Stadion Kunst
2 - 4
707296 on
25-09 2019
Kl. 19:00
Albertslund IF (S4) (2) Rosenhøj BK (S3) (1) Albertslund Stadion Kunstgræs
1 - 3
707299
on
25-09 2019
Kl. 19:00
Jægerspris IK (S4) Køge BK (S3) Skibby Stadion Kunstgræs
2 - 6
707298
to
26-09 2019
Kl. 19:00
Himmelev-Veddelev BK (S3) (1) Farum BK (S3) (1) Himmelev Kunstgræsbane
1 - 0
707295
fr
27-09 2019
Kl. 18:15
Jersie United (S3) Tårnborg IF (S4) Solrød Idrætscenter kunstgræs
3 - 5
707297
ti
08-10 2019
Kl. 20:00
INVICTUS XI (S4) Tølløse BK (S3) Vallensbæk Idrætscenter kunst
5 - 2
616536
ti
22-10 2019
Kl. 19:00
VG fodbold (S3) Rosenhøj BK (S3) (1) Viby Idrætsanlæg Kunstgræs
1 - 0
616539
to
31-10 2019
Kl. 20:00
B. 73, Slagelse (S2) (1) Tårnborg IF (S4) Stadion Vest Kunstgræs
4 - 5
616538
02-11 2019
Kl. 11:30
Himmelev-Veddelev BK (S3) (1) Humlebæk BK (S2) Himmelev Kunstgræsbane
8 - 0
616537
ti
05-11 2019
Kl. 19:30
Køge BK (S3) INVICTUS XI (S4) Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
3 - 2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder: 1. runde spilles i uge 34 - 30 kampe og 34 oversiddere til 2. runde.
2. runde spilles i uge 36 
3. runde spilles i uge 37
4. runde spilles i uge 39
Kvartfinaler spilles i uge 44-45
Semifinaler spilles i uge 17-18
FINALEN: Dato endnu ikke sat.

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

Log ind