MENU

Ungdomspokalen U15 Drenge (05) 19/20 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
193411 on
21-08 2019
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri BK (M) BK Union (Liga2) Virum Stadion
3 - 1
193406
to
22-08 2019
Kl. 18:30
Nakskov (1) Nykøbing FC (Liga2) OK+ stadion
0 - 1
193426
25-08 2019
Kl. 15:00
Herlufsholm GF (M) Frederiksværk Fodbold Klub (1) Herlufsholm Stadion
193418 on
28-08 2019
Kl. 18:00
Skjold (1) KFUM (M) Kunst, Ryparken
193419 on
28-08 2019
Kl. 18:30
Vallensbæk IF (M) Fremad Amager (M) Vallensbæk Idrætscenter
193420 on
28-08 2019
Kl. 18:30
Sundby Bk. (M) FA 2000 (Liga2) Sundby/Kløvermarken
193421 on
28-08 2019
Kl. 18:30
Jyllinge FC (1) KFUM BK, Roskilde (Liga2) Spraglehøj Idrætsanlæg
193424 on
28-08 2019
Kl. 18:30
Hillerød Fodbold (M) Hørsholm-Usserød IK (Liga2) Hillerød Stadion
193425 on
28-08 2019
Kl. 18:30
Nivå-Kokkedal FK (M) GVI (Liga2) Karsemosegård
193778 on
28-08 2019
Kl. 18:30
Haslev FC (M) FC Roskilde (Liga2) HFC's Klubhus
193779 on
28-08 2019
Kl. 18:30
BK Frem (Liga2) A27 (Liga2) Frem, Valby IP
193404 on
28-08 2019
Kl. 18:30
Stenløse BK (1) FFB (M) Stenløse Stadion
193405 on
28-08 2019
Kl. 18:30
Brønshøj BK (M) IF Skjold Birkerød (M) Tingbjerg I P
193407 on
28-08 2019
Kl. 18:30
Sorø Freja (1) Ringsted IF (Liga2) Sorø Stadion
193409 on
28-08 2019
Kl. 18:30
Brøndby Strand IK (M) AB (Liga2) Langbjergskolen
193410 on
28-08 2019
Kl. 18:30
Måløv BK (1) BSF (M) Måløv Idrætspark
193412 on
28-08 2019
Kl. 18:30
Tuse IF (1) Holbæk B&I (Liga2) Tusehallen
193413 on
28-08 2019
Kl. 18:30
Værløse BK (1) FB (Liga2) Værløse Stadion
193414 on
28-08 2019
Kl. 18:30
Herstedøster IC (1) Allerød Fodbold Klub (M) Herstedøster Stadion
193415 on
28-08 2019
Kl. 18:30
Vanløse (M) LSF (Liga2) Vanløse I P
193416 on
28-08 2019
Kl. 18:30
Glostrup (1) Greve Fodbold (M) Glostrup Idrætspark
193417 on
28-08 2019
Kl. 18:30
Vordingborg IF (M) Næstved I.F. (Liga2) Vordingborg Stadion
193408 ti
03-09 2019
Kl. 18:30
Himmelev-Veddelev BK (1) Solrød FC (M) Himmelev Idrætspark
193403 on
04-09 2019
Kl. 18:30
B 1903 (M) FC Helsingør (Liga2) B1903
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
Husk ved uafgjort direkte til straffespark.
1. runde 28.8.19 oversiddere Lyngby, Farum, Brøndby, HIK, B 93, Slagelse, HB Køge og Hvidovre
2. runde 11.9.19 
3. runde 6.11.19 
4. runde 01.12.19* kan afvikles senere i efteråret efter aftale modstander
5. runde 21.4.20
Finale 17.5.20 
Livelodtrækning Facebook DBU Sjælland fra 2.runde

Log ind