MENU

Ungdomspokalen U15 Drenge (05) 19/20 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
193411 on
21-08 2019
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri BK (M) BK Union (Liga2) Virum Stadion
3 - 1
193406
to
22-08 2019
Kl. 18:30
Nakskov (1) Nykøbing FC (Liga2) OK+ stadion
0 - 1
193426
25-08 2019
Kl. 15:00
Herlufsholm GF (M) Frederiksværk Fodbold Klub (1) Herlufsholm Stadion
5 - 0
193418 on
28-08 2019
Kl. 18:00
Skjold (1) KFUM (M) Kunst, Ryparken
5 - 1
193419
on
28-08 2019
Kl. 18:30
Vallensbæk IF (M) Fremad Amager (M) Vallensbæk Idrætscenter
1 - 5
193420
on
28-08 2019
Kl. 18:30
Sundby Bk. (M) FA 2000 (Liga2) Sundby/Kløvermarken
0 - 4
193421
on
28-08 2019
Kl. 18:30
Jyllinge FC (1) KFUM BK, Roskilde (Liga2) Spraglehøj Idrætsanlæg
0 - 1
193424
on
28-08 2019
Kl. 18:30
Hillerød Fodbold (M) Hørsholm-Usserød IK (Liga2) Hillerød Stadion
2 - 5
193425 on
28-08 2019
Kl. 18:30
Nivå-Kokkedal FK (M) GVI (Liga2) Karsemosegård
3 - 11
193778 on
28-08 2019
Kl. 18:30
Haslev FC (M) FC Roskilde (Liga2) HFC's Klubhus
0 - 8
193779
on
28-08 2019
Kl. 18:30
BK Frem (Liga2) A27 (Liga2) Frem, Valby IP
1 - 3
193407
on
28-08 2019
Kl. 18:30
Sorø Freja (1) Ringsted IF (Liga2) Sorø Stadion
1 - 2
193409
on
28-08 2019
Kl. 18:30
Brøndby Strand IK (M) AB (Liga2) Langbjergskolen
2 - 3
193410 on
28-08 2019
Kl. 18:30
Måløv BK (1) BSF (M) Måløv Idrætspark
0 - 6
193413 on
28-08 2019
Kl. 18:30
Værløse BK (1) FB (Liga2) Værløse Stadion
0 - 3
193414 on
28-08 2019
Kl. 18:30
Herstedøster IC (1) Allerød Fodbold Klub (M) Herstedøster Stadion
4 - 6
193415 on
28-08 2019
Kl. 18:30
Vanløse (M) LSF (Liga2) Vanløse I P
0 - 5
193416 on
28-08 2019
Kl. 18:30
Glostrup (1) Greve Fodbold (M) Glostrup Idrætspark
1 - 8
193417 on
28-08 2019
Kl. 18:30
Vordingborg IF (M) Næstved I.F. (Liga2) Vordingborg Stadion
2 - 3
193404
on
28-08 2019
Kl. 18:30
Stenløse BK (1) FFB (M) Stenløse Stadion
2 - 3
193405
on
28-08 2019
Kl. 19:30
Brønshøj BK (M) IF Skjold Birkerød (M) Kunst, Tingbjerg IP
1 - 0
193412 ti
03-09 2019
Kl. 18:00
Holbæk B&I (Liga2) Tuse IF (1) Holbæk Sportsby
7 - 0
193408 ti
03-09 2019
Kl. 18:30
Himmelev-Veddelev BK (1) Solrød FC (M) Himmelev Idrætspark
0 - 4
193403 on
04-09 2019
Kl. 18:30
B 1903 (M) FC Helsingør (Liga2) B1903
0 - 7
149350 to
05-09 2019
Kl. 17:30
HB Køge (Liga2) Brøndbyernes IF (Liga1) Herfølge Stadion
0 - 5
149303 ti
10-09 2019
Kl. 18:15
Virum-Sorgenfri BK (M) Nykøbing FC (Liga2) Virum Stadion
5 - 4
149347 on
11-09 2019
Kl. 18:00
AB (Liga2) B93 (Liga2) Akademisk Boldklub
8 - 9
149348 on
11-09 2019
Kl. 18:00
BSF (M) FC Helsingør (Liga2) Ballerup Idrætspark
1 - 7
149349 on
11-09 2019
Kl. 18:00
Skjold (1) HIK (Liga2) Fælledparken
1 - 7
149302
on
11-09 2019
Kl. 18:00
Brønshøj BK (M) Hørsholm-Usserød IK (Liga2) Tingbjerg I P
1 - 7
149351
on
11-09 2019
Kl. 18:00
Næstved I.F. (Liga2) Slagelse B&I (Liga2) Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
1 - 4
149352
on
11-09 2019
Kl. 18:00
FFB (M) KFUM BK, Roskilde (Liga2) Frederikssund Stadion
5 - 2
149353
on
11-09 2019
Kl. 18:00
Hvidovre IF (Liga2) FA 2000 (Liga2) Avedøre Stadion Kunstgræs
0 - 1
149354 on
11-09 2019
Kl. 18:00
Allerød Fodbold Klub (M) FB (Liga2) Allerød Idrætspark
0 - 2
149356
on
11-09 2019
Kl. 18:00
Herlufsholm GF (M) Ringsted IF (Liga2) Herlufsholm Stadion
1 - 3
149357
on
11-09 2019
Kl. 18:00
FC Roskilde (Liga2) Farum BK (Liga1) Roskilde Idrætspark
7 - 8
149358 on
11-09 2019
Kl. 18:00
Fremad Amager (M) Lyngby Boldklub 1921 (Liga1) Sundby Idrætspark
0 - 4
149299 on
11-09 2019
Kl. 18:00
Greve Fodbold (M) LSF (Liga2) Greve Idræts Center
1 - 5
149300
on
11-09 2019
Kl. 18:00
A27 (Liga2) GVI (Liga2) Dragør Bk
7 - 0
149301 on
11-09 2019
Kl. 18:40
Solrød FC (M) Holbæk B&I (Liga2) Solrød Idrætscenter
0 - 5
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
Husk ved uafgjort direkte til straffespark.
1. runde 28.8.19 oversiddere Lyngby, Farum, Brøndby, HIK, B 93, Slagelse, HB Køge og Hvidovre
2. runde 11.9.19 
3. runde 6.11.19 
4. runde 01.12.19* kan afvikles senere i efteråret efter aftale modstander
5. runde 21.4.20
Finale 17.5.20 
Livelodtrækning Facebook DBU Sjælland fra 2.runde

Log ind