MENU

Ungdomspokalen U13 Drenge 8:8 (07) 19/20 (2020) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
279516
ti
27-08 2019
Kl. 17:30
B. 73, Slagelse (M) Holbæk B&I (Liga2) Stadion Vest
2 - 4
279514
ti
27-08 2019
Kl. 18:30
Rudersdal Boldklub (M) Hillerød Fodbold (Liga2) Vedbæk Stadion
2 - 4
279504
on
28-08 2019
Kl. 18:30
Frederikssund FB (2) B. 1973, Herlev (Liga2) Frederikssund Stadion
0 - 9
279505
on
28-08 2019
Kl. 18:30
Himmelev-Veddelev BK (Liga2) Roskilde Boldklub (Liga2) Himmelev Idrætspark
1 - 4
279507
on
28-08 2019
Kl. 18:30
Fremad Valby (1) Virum-Sorgenfri BK (M) Valby IP, tribunen
1 - 5
279509
on
28-08 2019
Kl. 18:30
IF "Skjold" Birkerød Fodbold (M) Skovshoved IF (Liga2) Birkerød Stadion
3 - 5
279510
on
28-08 2019
Kl. 18:30
Albertslund IF (2) BK Avarta (M) Albertslund Stadion
4 - 3
279511
on
28-08 2019
Kl. 18:30
Glostrup (1) LSF (Liga2) Østervangsbanerne
0 - 3
279512 on
28-08 2019
Kl. 18:30
Værløse BK (1) AB (Liga2) Værløse Stadion
2 - 10
279513 on
28-08 2019
Kl. 18:30
Herstedøster IC (2) Husum Bk (M) Herstedøster Stadion
5 - 11
279515
on
28-08 2019
Kl. 18:30
Stenløse BK (1) BSF (Liga2) Stenløse Stadion
1 - 4
279519 on
28-08 2019
Kl. 18:30
Karlslunde IF(1) Skjold (M) Karlslunde Stadion
5 - 1
279520
on
28-08 2019
Kl. 18:30
Ringsted IF(M) Nykøbing FC (Liga2) Ringsted Stadion
3 - 1
279521
on
28-08 2019
Kl. 18:30
A27 (Liga2) Greve Fodbold (Liga2) Dragør Bk
0 - 3
279523
on
28-08 2019
Kl. 18:30
Sundby Bk.(Liga2) FA 2000 (Liga2) Sundby/Kløvermarken
0 - 3
279524
on
28-08 2019
Kl. 18:30
B1908-Fremad Amager (Liga2) KFUM BK, Roskilde (Liga2) Sundby Idrætspark
0 - 4
279517 on
28-08 2019
Kl. 19:00
B 1903 (M) FB (Liga2) B1903
3 - 2
279525
to
29-08 2019
Kl. 18:30
Raklev GI (1) Store Merløse IF (M) Røsnæshallen
6 - 3
279506 to
29-08 2019
Kl. 18:45
Bagsværd BK (1) Bk. Hekla (M) Bagsværd Stadion Kunstgræs
5 - 3
279518 ti
03-09 2019
Kl. 18:30
Frem (M) Solrød FC (Liga2) Frem, Valby IP
1 - 7
279522
ti
03-09 2019
Kl. 18:30
BSV af 2016 (Liga2) GVI (Liga2) Rundforbi Stadion
3 - 2
279508
to
05-09 2019
Kl. 18:00
Vallensbæk IF (M) Vanløse (Liga2) Vallensbæk Idrætscenter
0 - 5
148866
ti
10-09 2019
Kl. 18:00
Albertslund IF (2) HIK (Liga2) Albertslund Stadion Kunstgræs
1 - 7
147348 on
11-09 2019
Kl. 18:00
Karlslunde IF(1) Solrød FC (Liga2) Karlslunde Stadion
2 - 7
148868
on
11-09 2019
Kl. 18:00
BSV af 2016 (Liga2) Vanløse (Liga2) Rundforbi Stadion
2 - 5
148869 on
11-09 2019
Kl. 18:00
Farum BK (Liga1) HB Køge (Liga1) Farum Park
4 - 0
148870
on
11-09 2019
Kl. 18:00
B 1903 (M) Greve Fodbold (Liga2) B1903
1 - 16
148871
on
11-09 2019
Kl. 18:00
BSF (Liga2) LSF (Liga2) Ballerup Idrætspark
4 - 0
148873
on
11-09 2019
Kl. 18:00
Hvidovre IF (Liga2) KFUM BK, Roskilde (Liga2) Avedøre Stadion Kunstgræs
3 - 1
148874 on
11-09 2019
Kl. 18:00
AB (Liga2) B93 (Liga1) Akademisk Boldklub
2 - 4
147350 on
11-09 2019
Kl. 18:00
Bagsværd BK (1) Skovshoved IF (Liga2) Bagsværd Stadion
0 - 5
147352
on
11-09 2019
Kl. 18:00
Roskilde Boldklub (Liga2) Holbæk B&I (Liga2) Roskilde Idrætspark
5 - 0
147353
on
11-09 2019
Kl. 18:00
Hillerød Fodbold (Liga2) Næstved I.F.(Liga2) Hillerød Stadion
5 - 4
147351 on
11-09 2019
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri BK (M) Slagelse B&I (Liga2) Virum Stadion
0 - 4
148867 on
11-09 2019
Kl. 19:00
FC Helsingør (Liga2) Lyngby Boldklub 1921 (Liga1) Helsingør "Ny Stadion" OPV
1 - 2
148875 on
11-09 2019
Kl. 19:00
Raklev GI (1) Husum Bk (M) Røsnæshallen Kunstgræs
0 - 2
147349
on
11-09 2019
Kl. 19:00
Ringsted IF(M) FA 2000 (Liga2) Ringsted Stadion Kunstgræs
2 - 0
148872
on
18-09 2019
Kl. 18:00
B. 1973, Herlev (Liga2) Brøndbyernes IF (Liga1) Elverroad
0 - 1
239343
ma
23-09 2019
Kl. 18:30
Solrød FC (Liga2) Roskilde Boldklub (Liga2) Solrød Idrætscenter kunstgræs
2 - 3
239347
on
25-09 2019
Kl. 17:30
Hvidovre IF (Liga2) Skovshoved IF (Liga2) Avedøre Stadion Kunstgræs
3 - 2
239348
on
25-09 2019
Kl. 18:00
Vanløse (Liga2) BSF (Liga2) Kunst, Vanløse I P
5 - 1
239349
on
25-09 2019
Kl. 18:30
HIK (Liga2) Farum BK (Liga1) Kunst, HIK
0 - 3
239342
on
25-09 2019
Kl. 18:30
Greve Fodbold (Liga2) Brøndbyernes IF (Liga1) Greve Idræts Center
4 - 0
239345
on
25-09 2019
Kl. 18:30
Ringsted IF(M) Husum Bk (M) Ringsted Stadion Kunstgræs
3 - 1
239341 on
25-09 2019
Kl. 19:00
Slagelse B&I (Liga2) Lyngby Boldklub 1921 (Liga1) Slagelse Stadion Kunst
1 - 2
239344
to
26-09 2019
Kl. 18:30
Hillerød Fodbold (Liga2) B93 (Liga1) Hillerød Stadion Kunstgræs
2 - 12
617185
01-12 2019
Kl. 12:00
Hvidovre IF (Liga2) Greve Fodbold (Liga2) Avedøre Stadion Kunstgræs
1 - 6
617187
01-12 2019
Kl. 12:00
Ringsted IF(M) Farum BK (Liga1) Ringsted Stadion Kunstgræs
0 - 4
617184
07-12 2019
Kl. 10:00
Vanløse (Liga2) Roskilde Boldklub (Liga2) Kunst, Vanløse I P
2 - 5
617186
14-12 2019
Kl. 14:30
B93 (Liga1) Lyngby Boldklub 1921 (Liga1) Kunst, B93
2 - 4
608321
21-06 2020
Kl. 11:00
Lyngby Boldklub 1921 (Liga1) Greve Fodbold (Liga2) Lyngby Stadion
1 - 4
608322
21-06 2020
Kl. 11:00
Farum BK (Liga1) Roskilde Boldklub (Liga2) Farum Park
2 - 4
115924
to
25-06 2020
Kl. 18:30
Roskilde Boldklub (Liga2) Greve Fodbold (Liga2) Roskilde Idrætspark
2 - 3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland påmail eller på tlf: 4632 3366

Husk ved uafgjort direkte til straffespark.

Semifinaler 21.6.20

Finale 25.6.20

Se nyhed 

Log ind