MENU

Ungdomspokalen U13 Drenge B 8:8 (07) 19/20 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
449909 on
21-08 2019
Kl. 18:30
Humlebæk BK (4) Kr. Værløse IF (3) (2) Humlebæk Stadion
0 - 12
449910
on
21-08 2019
Kl. 18:30
Stenløse BK (4) (2) Glostrup (3) (2) Stenløse Stadion
8 - 0
449911 on
21-08 2019
Kl. 18:30
Slangerup & Omegn IF (3) Snekkersten IF (3) (2) Slangerup Stadion
4 - 7
752163
on
04-09 2019
Kl. 18:15
Stenløse BK (3) (1) Nivå-Kokkedal FK (2) Stenløse Stadion
4 - 6
752164
on
04-09 2019
Kl. 18:15
B. 73, Slagelse (3) Suså IF (2) Stadion Vest
1 - 8
752165 on
04-09 2019
Kl. 18:15
KBK Hillerød (2) AB (2) KBK Hillerød Øst-huset
UHT

Udehold taberdømt

752166 on
04-09 2019
Kl. 18:15
LSF (2) Albertslund IF (2) Smørum Idrætscenter
UHT

Udehold taberdømt

752167
on
04-09 2019
Kl. 18:15
B. 1973, Herlev (2) Kr. Hyllinge IF (2) Elverroad
1 - 6
752168
on
04-09 2019
Kl. 18:15
Stenløse BK (4) (2) Snekkersten IF (2) (1) Stenløse Stadion
1 - 13
752169 on
04-09 2019
Kl. 18:15
Snekkersten IF (3) (2) Birkerød IF "Skjold" (2) Snekkersten Idrætscenter
5 - 9
752171 on
04-09 2019
Kl. 18:15
Kr. Værløse IF (3) (2) Helsinge Fodbold (2) Sandet Stadion
0 - 11
752172
on
04-09 2019
Kl. 18:15
Lynge-Broby IF (3) Mørkøv IF (2) Frederiksberg Skole
1 - 3
752173 on
04-09 2019
Kl. 18:15
Vallensbæk IF (3) Himmelev-Veddelev BK (3) Vallensbæk Idrætscenter
5 - 4
752174
on
04-09 2019
Kl. 18:15
BK Vest, Rødovre (2) Kr. Værløse IF (2) (1) Nørrekær
5 - 7
752175 on
04-09 2019
Kl. 18:15
IF Frem Bjæverskov (3) Glostrup (2) (1) Bjæverskov Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

752176 on
04-09 2019
Kl. 18:15
Rudersdal Boldklub (2) Greve Fodbold (2) Rundforbi Stadion
6 - 7
752177 on
04-09 2019
Kl. 18:15
IS Skævinge (2) Frederikssund FB (2) Baunehøj Stadion
8 - 0
752170
to
05-09 2019
Kl. 18:00
Sørbymagle IF (4) Dianalund IF (3) Sørbyhallen
0 - 7
752178 ti
10-09 2019
Kl. 18:00
Hvalsø IF (2) Herlufsholm GF (2) Hvalsø ny Idrætsplads
4 - 7
342096 on
18-09 2019
Kl. 17:45
LSF (2) Nivå-Kokkedal FK (2) Smørum Idrætscenter
2 - 5
342097
on
18-09 2019
Kl. 17:45
Snekkersten IF (2) (1) IS Skævinge (2) Snekkersten Idrætscenter
6 - 5
342100 on
18-09 2019
Kl. 17:45
Herlufsholm GF (2) KBK Hillerød (2) Herlufsholm Stadion
UHT

Udehold taberdømt

342101
on
18-09 2019
Kl. 17:45
Kr. Hyllinge IF (2) Mørkøv IF (2) Kirke Hyllinge Stadion
1 - 3
342103 on
18-09 2019
Kl. 18:15
Birkerød IF "Skjold" (2) Greve Fodbold (2) Birkerød Stadion Kunstgræs
HHT

Hjemmehold taberdømt

342099
on
18-09 2019
Kl. 18:30
Dianalund IF (3) Glostrup (2) (1) Holberg Arena Kunst
4 - 3
342102 on
18-09 2019
Kl. 18:30
Suså IF (2) Helsinge Fodbold (2) Herlufmagle Kunstgræs
UHT

Udehold taberdømt

342098 ma
23-09 2019
Kl. 18:00
Vallensbæk IF (3) Kr. Værløse IF (2) (1) Vallensbæk Idrætscenter kunst
1 - 9
263673
26-10 2019
Kl. 11:00
Suså IF (2) Mørkøv IF (2) Herlufmaglehallen
6 - 1
263672
27-10 2019
Kl. 11:30
Dianalund IF (3) Snekkersten IF (2) (1) Dianalund Stadion
3 - 8
263670
03-11 2019
Kl. 12:00
Nivå-Kokkedal FK (2) Herlufsholm GF (2) Karsemosegård
6 - 4
263671
03-11 2019
Kl. 12:00
Kr. Værløse IF (2) (1) Greve Fodbold (2) Sandet Stadion
4 - 2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

OBS: Har man tilmeldt hold men ikke står med kamp, så er man oversidder til 2. runde. 

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
2. runde spilles i uge 36
3. runde spilles i uge 38
4. runde spilles i uge 44
Semifinaler spilles i uge 17
FINALEN: Søndag 17. maj 2020

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

For deltagelse i ungdoms-B pokalkampe – hvor klubben kan deltage med række 2 og lavere hold samt med flere hold – gælder, at spillere som har deltaget i ungdoms-A pokalkamp for samme aldersgruppe i samme turneringshalvdel ikke efterfølgende må deltage i ungdoms-B pokalkampe, samt at spillere skal være spillet fri i den ordinære turnering til at deltage på holdet for at kunne deltage i en ungdoms B-pokalkamp for samme.

Log ind