MENU

Ungdomspokal U19 Drenge (01-02) 19/20 //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
421647
1 ma
19-08 2019
Kl. 18:30
Gladsaxe-Hero BK (2) FC Lejre (1) Gladsaxe Stadion
0 - 5
421640 1 ti
20-08 2019
Kl. 18:30
Høng GF (1) Jægersborg BK (M) Hønghallen
7 - 2
421670 1 ti
20-08 2019
Kl. 18:30
Kværkeby IF (2) Nyråd / Langebæk Alliancen (2) Kværkeby Stadion
6 - 5
421671
1 on
21-08 2019
Kl. 18:00
BK Skjold (M) Sorø Freja (M) Kunst, Ryparken
5 - 1
421641 1 on
21-08 2019
Kl. 18:30
Tuse IF (1) Dragør BK (M) Tusehallen
UHT

Udehold taberdømt

421642
1 on
21-08 2019
Kl. 18:30
Slangerup & Omegn IF (2) Humlebæk BK (M) Slangerup Stadion
0 - 9
421643
1 on
21-08 2019
Kl. 18:30
Jyllinge FC (1) Union (1) Spraglehøj Idrætsanlæg
6 - 1
421644 1 on
21-08 2019
Kl. 18:30
Fløng-Hedehusene Fodbold (2) Ejby IF Fodbold (1) Fløng Idrætsanlæg
UHT

Udehold taberdømt

421645 1 on
21-08 2019
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri BK (1) Måløv BK (M) Virum Stadion
4 - 2
421668
1 on
21-08 2019
Kl. 18:30
Lynge-Broby IF (2) Vemmelev SGI (1) Frederiksberg Skole
1 - 8
421669 1 on
21-08 2019
Kl. 18:30
Oversidder Herlufsholm GF (1)
421638
1 on
21-08 2019
Kl. 18:30
Himmelev-Veddelev BK (1) BSV af 2016 (Øst 2) Himmelev Idrætspark
4 - 2
421639
1 on
21-08 2019
Kl. 18:30
Karlslunde IF (1) Husum Bk (M) Karlslunde Stadion
7 - 8
421667
1 ma
26-08 2019
Kl. 19:00
Hillerød Fodbold (1) IF Skjold Birkerød (M) Hillerød Stadion
8 - 1
421666 1 on
28-08 2019
Kl. 18:30
BK Friheden (1) Værløse BK (1) Strandmarkens Fritidscenter
HMH
421646
1 on
28-08 2019
Kl. 18:30
Hundested IK (M) Allerød FK (M) Hundested Stadion
4 - 6
757712 2 fr
13-09 2019
Kl. 18:00
FC Lejre (1) Vanløse (Øst 1) Lejrehallen Kunstbanen
1 - 7
757709
2
15-09 2019
Kl. 11:00
Virum-Sorgenfri BK (1) LSF (Øst 2) Virum Stadion
1 - 2
757710
2 ti
17-09 2019
Kl. 18:30
Herstedøster IC (M) FB (Øst 2) Albertslund Stadion Kunstgræs
7 - 8
757704 2 ti
17-09 2019
Kl. 19:00
Høng GF (1) Greve Fodbold (Øst 1) Gørlevhallen
3 - 9
757705 2 ti
17-09 2019
Kl. 19:30
Tuse IF (1) Sundby Bk. (Øst 2) Tuse Kunstgræsbane
HHT

Hjemmehold taberdømt

757706 2 on
18-09 2019
Kl. 18:30
Humlebæk BK (M) B 1908 (Øst 1) Humlebæk Stadion Kunstgræs
1 - 4
757707 2 on
18-09 2019
Kl. 18:30
Jyllinge FC (1) GVI (Øst 1) Spraglehøj Idrætsanlæg Kunstgræs
4 - 2
757708 2 on
18-09 2019
Kl. 18:30
Fløng-Hedehusene Fodbold (2) Avarta (Øst 1) Hedehusene idrætspark Kunstgræs
HHT

Hjemmehold taberdømt

757703 2 on
18-09 2019
Kl. 18:30
Husum Bk (M) Oversidder Kunst, Husumparken
757715
2 on
18-09 2019
Kl. 18:30
Vallensbæk IF (M) KFUM BK, Roskilde (Øst 2) Vallensbæk Idrætscenter kunst
1 - 5
757716
2 on
18-09 2019
Kl. 18:30
Vemmelev SGI (1) Fremad Amager (Øst 1) Vemmelev Kunstgræs
0 - 5
757711 2 on
18-09 2019
Kl. 19:00
Allerød FK (M) BK Frem (Øst 1) Allerød Idrætspark Kunstgræs
3 - 4
757713 2 on
18-09 2019
Kl. 19:00
Værløse BK (1) Hørsholm-Usserød IK (Øst 1) Værløse Stadion Kunstgræs
0 - 5
757714
2 on
18-09 2019
Kl. 19:00
Hillerød Fodbold (1) B 1903 (Øst 2) Hillerød Stadion Kunstgræs
1 - 3
757702
2 to
19-09 2019
Kl. 19:00
Himmelev-Veddelev BK (1) FFB (Øst 1) Himmelev Idrætspark
0 - 2
757719
2 ma
23-09 2019
Kl. 19:30
BK Skjold (M) Kastrup (Øst 2) Kunst, Ryparken
4 - 0
757717 2 to
26-09 2019
Kl. 18:30
Nykøbing FC (Øst 1) Herlufsholm GF (1) NFC Anlæg Syd
2 - 1
264254
3 ti
01-10 2019
Kl. 18:00
BK Skjold (M) AB (Division) Kunst, Ryparken
2 - 1
264251
3 ti
01-10 2019
Kl. 19:30
Fremad Amager (Øst 1) Brøndbyernes IF (Liga) Sundby I P. Opvisn.
6 - 7
264239 3 ti
01-10 2019
Kl. 19:30
Husum Bk (M) FC Helsingør (Division) Kunst, Husumparken
1 - 7
264245
3 ti
01-10 2019
Kl. 19:30
Avarta (Øst 1) HIK (Division) Espelunden Kunstgræs
0 - 3
264242
3 on
02-10 2019
Kl. 18:30
Sundby Bk. (Øst 2) Holbæk B&I (Divisionen) Kunst, Sundby/Kløvermarken
9 - 8
264252
3 on
02-10 2019
Kl. 19:00
Nykøbing FC (Øst 1) Næstved (Division) Zoo Banen (11 mands kunst)
3 - 4
264249 3 on
02-10 2019
Kl. 19:00
Hørsholm-Usserød IK (Øst 1) Hvidovre IF (Division) Hørsholm Idrætspark Kunstgræs
1 - 2
264250
3 on
02-10 2019
Kl. 19:00
B 1903 (Øst 2) KFUM BK, Roskilde (Øst 2) Kunst, B1903
3 - 2
264246 3 on
02-10 2019
Kl. 20:00
LSF (Øst 2) FB (Øst 2) Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
2 - 3
264247 3 on
02-10 2019
Kl. 20:00
BK Frem (Øst 1) Lyngby BK (Liga) Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 8
757718
2 fr
04-10 2019
Kl. 18:00
Kværkeby IF (2) FA 2000 (Øst 2) Ringsted Stadion
0 - 5
264243 3 ti
08-10 2019
Kl. 18:30
B 1908 (Øst 1) FC Nordsjælland (Liga) Sundby Idrætspark
0 - 6
264244
3 ti
08-10 2019
Kl. 18:30
Jyllinge FC (1) HB Køge (Division) Spraglehøj Idrætsanlæg Kunstgræs
2 - 5
264238 3 on
09-10 2019
Kl. 19:00
FFB (Øst 1) FC København (Liga) Frederikssund Stadion Kunstgræs
0 - 6
264241
3 to
10-10 2019
Kl. 18:45
Greve Fodbold (Øst 1) FC Roskilde (Division) Greve Idræts Center Kunstgræs
4 - 6
264253
3 ma
21-10 2019
Kl. 19:30
FA 2000 (Øst 2) Slagelse B&I (Division) Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 2
264248
3 ti
22-10 2019
Kl. 19:05
Vanløse (Øst 1) B.93 (Division) Kunst, Vanløse I P
1 - 4
835541
4 on
30-10 2019
Kl. 18:30
Sundby Bk. (Øst 2) FC København (Liga) Kunst, Sundby/Kløvermarken
1 - 6
835540 4 on
30-10 2019
Kl. 19:00
FC Helsingør (Division) FC Roskilde (Division) Helsingør Idrætspark Kunst
6 - 1
835544
4 on
30-10 2019
Kl. 19:00
Hvidovre IF (Division) Slagelse B&I (Division) PRO VENTILATION ARENA
0 - 1
835547 4 on
30-10 2019
Kl. 19:30
BK Skjold (M) Brøndbyernes IF (Liga) Kunst, Fælledparken
0 - 9
835546 4 on
06-11 2019
Kl. 19:15
B.93 (Division) Næstved (Division) Kunst, B93
3 - 2
835542 4 ti
12-11 2019
Kl. 18:00
HB Køge (Division) HIK (Division) Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
5 - 4
835545 4 on
13-11 2019
Kl. 19:00
B 1903 (Øst 2) Lyngby BK (Liga) Kunst, B1903
0 - 5
835543
4 to
14-11 2019
Kl. 19:30
FB (Øst 2) FC Nordsjælland (Liga) Frederiksberg IP, kunst
0 - 3
771945 5 on
18-03 2020
Kl. 19:00
Lyngby BK (Liga) FC København (Liga) Lyngby Stadion Kunstgræsbane
771942 5 on
18-03 2020
Kl. 19:00
Slagelse B&I (Division) Vinder FB (Øst 2) - FC Nordsjælland (Divisionen) Slagelse Stadion Kunst
771943 5 on
18-03 2020
Kl. 19:00
HB Køge (Division) FC Helsingør (Division) Herfølge Stadion
771944 5 on
18-03 2020
Kl. 19:30
B.93 (Division) Brøndbyernes IF (Liga) Kunst, B93
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

1. runde – 19. – 22. august (uge 34)
2. runde – 16. september – 19. september (uge 38)
3. runde – 30. september – 3. oktober (uge 40)
4. runde – 28. oktober - 31. oktober (uge 44)
5. runde – marts 2020 (1/4 finaler)
6. runde – april 2020 (semifinaler)
7. runde – maj 2020 dato, tid og sted er endnu ikke fastlagt (finale)

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.

Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane – Hold fra række Øst indtræder i runde 2 og Division og Liga i runde 3. 

Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.

Log ind