MENU

Sydbank Pokalen 2019/20 //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat TV
369335
1 ti
06-08 2019
Kl. 17:30
Marstal/Rise Kolding B Marstal Stadion
5 - 3
368075
1 ti
06-08 2019
Kl. 18:00
Nørresundby FB IF Lyseng Lindholm Høje Stadion
2 - 1
368077
1 ti
06-08 2019
Kl. 18:00
Flemløse/Haarby Otterup B & IK Haarby Stadion
1 - 2
368079
1 ti
06-08 2019
Kl. 18:00
Aarhus Fremad Brabrand Riisvangen Stadion
2 - 3
368080
1 ti
06-08 2019
Kl. 18:00
Vildbjerg SF Vejgaard B Vildbjerg Sports- & Kulturcenter
2 - 3
368084
1 ti
06-08 2019
Kl. 18:00
FC Sunshine Frem Kløvermarken
0 - 3
368085
1 ti
06-08 2019
Kl. 18:00
Union B 93 Kunst, Genforeningspladsen
1 - 0
368086
1 ti
06-08 2019
Kl. 18:00
Herlev Karlslunde IF Herlev Stadion
4 - 1
368087
1 ti
06-08 2019
Kl. 18:00
Herstedøster IC Taastrup FC Herstedøster Stadion
1 - 0
368088
1 ti
06-08 2019
Kl. 18:00
Eskilstrup KFUM BK, Roskilde Eskilstrup stadion
0 - 12
369337
1 ti
06-08 2019
Kl. 18:00
Sædding/G IF Tarup-Paarup IF Guldager Idrætscenter
1 - 6
368089
1 ti
06-08 2019
Kl. 18:15
FC Helsingør AB Gladsaxe Stadion
0 - 2
TV3 Sport
368090
1 ti
06-08 2019
Kl. 18:30
Næstved FC 77 LSF (1) Dyrskuepladsen
0 - 8
368081
1 ti
06-08 2019
Kl. 18:30
Marienlyst Hedensted IF Marienlystcentret
3 - 1
368082
1 ti
06-08 2019
Kl. 18:30
Chang FC Sønderborg Chang Arena
4 - 5
368083
1 ti
06-08 2019
Kl. 18:30
Sfb-Oure FA Middelfart Fynske Bank Arena Høje Bøge
0 - 1
368078
1 ti
06-08 2019
Kl. 18:30
Jægersborg Bk. HIK Jægersborg
1 - 2
369341
1 ti
06-08 2019
Kl. 18:30
Fuglebakken Vatanspor Højlyngen
3 - 1
368074
1 ti
06-08 2019
Kl. 18:30
Jammerbugt FC Viborg Sparekassen Vendsyssel Arena (Pandrup)
1 - 2
369353
1 on
07-08 2019
Kl. 17:00
RIK B 1908 Rønne stadion nord, opvisningsbanen
0 - 2
369354
1 on
07-08 2019
Kl. 18:00
Hatting-Torsted Fodbold FC Fredericia Torsted Stadion
0 - 5
369338
1 on
07-08 2019
Kl. 18:00
Allesø GF Vejle Allesø / Spurvelundsskolen
0 - 6
369347
1 on
07-08 2019
Kl. 18:00
Ringkøbing VSK Århus Green Arena
0 - 1
369348
1 on
07-08 2019
Kl. 18:00
Dalum IF Kolding IF Lars R. Jacobsen Park.
0 - 3
369349
1 on
07-08 2019
Kl. 18:00
OKS FC Sydvest 05 Tønder OKSON-Park
1 - 2
369351
1 on
07-08 2019
Kl. 18:00
FB KFUM Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 2
369352
1 on
07-08 2019
Kl. 18:00
Holbæk B&I Nykøbing FC Holbæk Sportsby
1 - 2
369342
1 on
07-08 2019
Kl. 18:00
Avedøre IF Slagelse B&I Avedøre Stadion
0 - 1
369343
1 on
07-08 2019
Kl. 18:00
FC Rudersdal Hillerød Fodbold Vedbæk Stadion
0 - 5
369336
1 on
07-08 2019
Kl. 18:00
Krarup Espe Fodbold Varde Espe Hallen (ude)
2 - 3
369346
1 on
07-08 2019
Kl. 18:30
Dronninglund IF FC Djursland Dronninglund Ny Stadion
0 - 3
369350
1 on
07-08 2019
Kl. 19:00
Bk. Skjold Fremad Amager Østerbro Stadion
0 - 1
369344
1 on
07-08 2019
Kl. 19:00
Holstebro B Odder Holstebro Idrætspark
3 - 0
368091
1 to
08-08 2019
Kl. 18:00
Lystrup IF Skive Lystrup Idrætsanlæg
1 - 16
368093
1 to
08-08 2019
Kl. 18:00
Avarta Skovshoved IF Espelundens Idrætsanlæg
4 - 2
368094
1 to
08-08 2019
Kl. 18:00
Skagen IK Thisted FC Sparekassen Vendsyssel Arena (Skagen)
0 - 8
369339
1 to
08-08 2019
Kl. 18:00
NFB FC Roskilde KL Køleteknik Arena
1 - 7
368092
1 to
08-08 2019
Kl. 18:30
Vordingborg IF Næstved Vordingborg Stadion
1 - 3
369345
1 ti
13-08 2019
Kl. 18:00
IF Skjold Birkerød Vanløse Birkerød Stadion
1 - 4
369356
1 ti
13-08 2019
Kl. 18:45
Fårvang IF Viby IF Fårvang Stadion
2 - 3
369355
1 ti
13-08 2019
Kl. 19:00
TGB HB Køge TGB´s anlæg
0 - 9
369340
1 on
14-08 2019
Kl. 19:00
Bk. Viktoria Hundested IK Kunst, Fælledparken
3 - 1
369388
1 on
28-08 2019
Kl. 17:30
Kjellerup IF Vendsyssel FF Bjergets Idrætsanlæg
0 - 9
369387
1 on
28-08 2019
Kl. 19:00
Brønshøj Hvidovre Tingbjerg Idrætspark, Opvisn.
1 - 2
395649
2 ti
03-09 2019
Kl. 17:15
Otterup B & IK FC Sydvest 05 Tønder Nordfyns Bank Arena
4 - 0
395650
2 ti
03-09 2019
Kl. 17:15
Vejgaard B Hobro IK Soffy Road
2 - 1
395657
2 ti
03-09 2019
Kl. 17:15
FC Djursland VSK Århus HSM Arena Grenå
1 - 4
395660
2 ti
03-09 2019
Kl. 17:15
Fuglebakken Viby IF Højlyngen
0 - 3
395663
2 ti
03-09 2019
Kl. 17:15
Hillerød Fodbold Næstved Hillerød Stadion
1 - 0
395666
2 ti
03-09 2019
Kl. 17:15
Herstedøster IC HIK Herstedøster Stadion
4 - 7
395667
2 ti
03-09 2019
Kl. 17:15
LSF (1) Nykøbing FC Smørum Idrætscenter
1 - 4
396204
2 ti
03-09 2019
Kl. 17:15
KFUM BK, Roskilde HB Køge Lillevang Idrætscenter
1 - 3
396202
2 ti
03-09 2019
Kl. 17:15
Tarup-Paarup IF FC Roskilde Home Tarup Park
0 - 3
396199
2 ti
03-09 2019
Kl. 19:00
FB Vanløse Frederiksberg IP, kunst
2 - 3
395661
2 ti
03-09 2019
Kl. 19:00
Marienlyst Holstebro B Marienlystcentret
2 - 1
395665
2 on
04-09 2019
Kl. 17:15
Herlev Silkeborg IF Herlev Stadion
1 - 3
396200
2 on
04-09 2019
Kl. 17:15
Avarta Frem Espelundens Idrætsanlæg
2 - 1
395655
2 on
04-09 2019
Kl. 17:15
Brabrand FC Fredericia Brabrand IF's Idrætsanlæg
1 - 4
396205
2 on
04-09 2019
Kl. 18:15
Union AC Horsens Kunst, Genforeningspladsen
0 - 2
396203
2 on
04-09 2019
Kl. 19:00
Slagelse B&I AB Slagelse Stadion
1 - 2
395654
2 on
04-09 2019
Kl. 19:00
Kolding IF Randers FC Autocentralen Park (Kolding Stadion)
0 - 4
396201
2 to
05-09 2019
Kl. 18:45
Bk. Viktoria SønderjyskE Kunst, Fælledparken
0 - 5
395656
2 ti
10-09 2019
Kl. 17:00
Middelfart Skive Middelfart Stadion
0 - 2
395651
2 ti
10-09 2019
Kl. 17:15
Varde Thisted FC Sydbank Stadion
3 - 4
395662
2 ti
10-09 2019
Kl. 18:15
B 1908 Hvidovre Sundby I P. Opvisn.
2 - 5
395659
2 ti
10-09 2019
Kl. 18:30
FC Sønderborg Viborg Sønderborg Stadion
0 - 4
395658
2 ti
10-09 2019
Kl. 19:00
Vendsyssel FF Vejle Nord Energi Arena
1 - 0
395652
2 on
11-09 2019
Kl. 17:15
Nørresundby FB AaB Lindholm Høje Stadion
0 - 8
TV3 Sport
395653
2 on
11-09 2019
Kl. 17:15
Marstal/Rise AGF Marstal Stadion
2 - 6
395664
2 on
11-09 2019
Kl. 20:00
Fremad Amager Lyngby BK Sundby I P. Opvisn.
6 - 5
TV3 Sport
239841
3 ti
24-09 2019
Kl. 16:30
Otterup B & IK OB Nordfyns Bank Arena
0 - 2
239846
3 on
25-09 2019
Kl. 16:30
Avarta FC Fredericia Espelundens Idrætsanlæg
2 - 4
239851
3 on
25-09 2019
Kl. 16:30
Vejgaard B AaB Soffy Road
0 - 6
239848
3 on
25-09 2019
Kl. 16:30
Hillerød Fodbold F.C. København Hillerød Stadion
3 - 5
TV3+
239852
3 on
25-09 2019
Kl. 18:00
Marienlyst Esbjerg fB Marienlystcentret
2 - 5
239853
3 on
25-09 2019
Kl. 18:00
AB Viborg Gladsaxe Stadion
3 - 1
239850
3 on
25-09 2019
Kl. 18:30
Hvidovre SønderjyskE PRO VENTILATION ARENA
2 - 4
239854
3 on
25-09 2019
Kl. 19:00
HB Køge Nykøbing FC Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
1 - 0
239849
3 on
25-09 2019
Kl. 19:30
Skive Brøndby IF Hancock Arena (Skive)
2 - 3
TV3+
239843
3 to
26-09 2019
Kl. 16:30
VSK Århus AGF Vejlby/Risskov Centret
1 - 3
TV3 Sport
239845
3 to
26-09 2019
Kl. 18:00
FC Roskilde Randers FC Roskilde Idrætspark
1 - 2
239844
3 to
26-09 2019
Kl. 19:15
Fremad Amager FC Midtjylland Sundby I P. Opvisn.
1 - 0
TV3 Sport
239842
3 ti
01-10 2019
Kl. 16:00
Viby IF Vanløse Viby Idrætspark
1 - 0
239855
3 on
02-10 2019
Kl. 18:30
HIK Silkeborg IF Gentofte Sportspark Opv. kunst
0 - 1
239847
3 to
03-10 2019
Kl. 18:30
Thisted FC AC Horsens Sparekassen Thy Arena
1 - 2
239856
3 on
09-10 2019
Kl. 19:00
Vendsyssel FF FC Nordsjælland Nord Energi Arena
0 - 2
662354
4 fr
11-10 2019
Kl. 18:30
FC Fredericia Silkeborg IF Monjasa Park
3 - 4
662395 4 on
30-10 2019
Kl. 18:00
HB Køge AaB Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
662396 4 on
30-10 2019
Kl. 18:00
Brøndby IF SønderjyskE Brøndby Stadion
TV3+
662385 4 on
30-10 2019
Kl. 19:00
Viby IF Randers FC Cepheus Park Randers
662397 4 to
31-10 2019
Kl. 17:30
F.C. København FC Nordsjælland Telia Parken
TV3+
662399 4 to
31-10 2019
Kl. 20:15
AGF OB Ceres Park
TV3+
662400 4 on
06-11 2019
Kl. 18:00
AB Esbjerg fB Gladsaxe Stadion
662403 4 on
06-11 2019
Kl. 18:00
Fremad Amager AC Horsens Sundby I P. Opvisn.
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til Divisionsforeningen på mail eller på tlf: 3525 1545

Log ind