MENU

Serie 2, Kvinder Efterår (2019) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
193465
18-08 2019
Kl. 11:45
Heimdal 3 Oversidder Fælledparken
193474
18-08 2019
Kl. 15:15
FA 2000 Nørrebro United 2 Kunst, Jens Jessens Vej
5 - 1
193470
24-08 2019
Kl. 13:00
Oversidder Dragør
193491
24-08 2019
Kl. 13:00
Sundby 3 VLI Sundby/Kløvermarken
2 - 6
193639
25-08 2019
Kl. 13:30
Heimdal 3 B.1908 Fælledparken
1 - 3
193548 to
29-08 2019
Kl. 19:30
Nørrebro United 2 Heimdal 3 Kunst, Ryparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

193473
31-08 2019
Kl. 10:00
Viktoria Oversidder Fælledparken
193640
01-09 2019
Kl. 13:30
FA 2000 B.1908 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 3
193658 on
04-09 2019
Kl. 21:00
Heimdal 3 FA 2000 Kunst, Ryparken
3 - 3
193490
07-09 2019
Kl. 13:00
Oversidder B.1908
193486 on
11-09 2019
Kl. 18:00
Rikken Heimdal 3 Valby IP, Gl. Afdeling
2 - 0
193646
14-09 2019
Kl. 10:00
Viktoria Rikken Fælledparken
2 - 3
193463
14-09 2019
Kl. 15:00
Sundby 3 Dragør Sundby/Kløvermarken
1 - 1
193468
14-09 2019
Kl. 17:00
Nørrebro United 2 B.1908 Kunst, Mimersparken
4 - 1
193466
15-09 2019
Kl. 13:30
VLI Heimdal 3 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 3
193545
15-09 2019
Kl. 13:30
FA 2000 Oversidder Kunst, Jens Jessens Vej
193488 ti
17-09 2019
Kl. 19:00
Dragør Viktoria Kunst, Dragør Bk.
1 - 4
193487 to
19-09 2019
Kl. 19:30
Nørrebro United 2 VLI Kunst, Ryparken
2 - 1
193547
21-09 2019
Kl. 10:00
Viktoria B.1908 Fælledparken
2 - 5
193551
21-09 2019
Kl. 13:00
Oversidder VLI
193550
22-09 2019
Kl. 13:30
Rikken Sundby 3 Kunst, Valby IP, tribunen
8 - 0
193647 to
26-09 2019
Kl. 19:30
Nørrebro United 2 Dragør Kunst, Ryparken
3 - 1
193553 fr
27-09 2019
Kl. 18:00
Rikken Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
193552
28-09 2019
Kl. 13:00
VLI Dragør Kunst, Jens Jessens Vej
UHT

Udehold taberdømt

193489 ti
01-10 2019
Kl. 19:30
Sundby 3 FA 2000 Kunst, Sundby/Kløvermarken
5 - 8
193533 on
02-10 2019
Kl. 20:00
B.1908 Dragør Sundby Idrætspark
0 - 2
193462 to
03-10 2019
Kl. 19:30
Nørrebro United 2 Viktoria Kunst, Ryparken
2 - 2
193464 fr
04-10 2019
Kl. 18:00
FA 2000 VLI Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 3
193644
06-10 2019
Kl. 13:00
Oversidder Nørrebro United 2
193461
06-10 2019
Kl. 13:30
Rikken B.1908 Valby IP, Gl. Afdeling
7 - 1
193641 ma
07-10 2019
Kl. 20:15
VLI Viktoria Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 1
193642 ti
08-10 2019
Kl. 19:00
Dragør Rikken Kunst, Dragør Bk.
1 - 6
193472 ti
08-10 2019
Kl. 19:30
B.1908 Sundby 3 Sundby Idrætspark
12 - 0
193659 to
10-10 2019
Kl. 19:00
Sundby 3 Oversidder Sundby/Kløvermarken
193469
12-10 2019
Kl. 10:00
Viktoria Sundby 3 Fælledparken
UHT

Udehold taberdømt

193467
13-10 2019
Kl. 13:30
Rikken FA 2000 Kunst, Valby IP, tribunen
UHT

Udehold taberdømt

193475 ti
15-10 2019
Kl. 19:00
Dragør Heimdal 3 Kunst, Dragør Bk.
HHT

Hjemmehold taberdømt

193643
20-10 2019
Kl. 11:45
Heimdal 3 Sundby 3 Fælledparken
UHT

Udehold taberdømt

193638 ma
21-10 2019
Kl. 19:30
FA 2000 Viktoria Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 7
193534 ma
21-10 2019
Kl. 19:45
Rikken Nørrebro United 2 Kunst, Valby IP, tribunen
6 - 0
193645 ti
22-10 2019
Kl. 20:00
B.1908 VLI Sundby Idrætspark
2 - 4
193471 fr
25-10 2019
Kl. 18:15
VLI Rikken Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 8
193546
fr
25-10 2019
Kl. 18:15
Viktoria Heimdal 3 Kunst, Ryparken
1 - 2
193549 fr
25-10 2019
Kl. 18:15
Dragør FA 2000 Kunst, Dragør Bk.
4 - 2
193554 fr
25-10 2019
Kl. 18:15
Nørrebro United 2 Sundby 3 Kunst, Mimersparken
UHT

Udehold taberdømt

Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København påmail eller på tlf: 3927 7144
Opdateret 3. september 2019:
Da Serie 2, Kvinder er blevet ramt af mange trækninger, har DBU København besluttet at omlægge den oprindelige turnering med to puljer og overgår til EN samlet pulje. 
De tilspillede resultater og point overføres til den nye turnering, så holdene ikke vil føle sig snydt og have opfattelsen at arbejdet heldigvis ikke har været ”spildt”.

Oprykning:

De 3 bedste oprykningsberettigede hold rykker op

Nedrykning:
ingen
 
 

Log ind