MENU

U11 pi.(09) 2 Inde/håndboldmål 2.runde, Pulje 2 //

Spillested

Brøndby Stadion

Trøje / Shorts / Strømper

Gul / Blå / Blå

Holdleder

Hugo Høyer Tel: / Mobil: 61688776

Holdleder

Klavs Klavsen Tel: / Mobil: 61281200

Træner

Dennis Nelbom Tel: / Mobil: 21210001

Træner

Ulrich Zilstorff Tel: / Mobil: 26163113

Træner

Kim Christensen Tel: / Mobil: 2274 0575

Træner

Michael Skov Tel: 6160 9839 / Mobil: 6160 9839

Træner

Kenneth Zetner Nielsen Tel: / Mobil: 5353 5877

Spillested

Brøndby Stadion

Trøje / Shorts / Strømper

Gul / Blå / Blå

Holdleder

Hugo Høyer Tel: / Mobil: 61688776

Holdleder

Klavs Klavsen Tel: / Mobil: 61281200

Træner

Dennis Nelbom Tel: / Mobil: 21210001

Træner

Ulrich Zilstorff Tel: / Mobil: 26163113

Træner

Kim Christensen Tel: / Mobil: 2274 0575

Træner

Michael Skov Tel: 6160 9839 / Mobil: 6160 9839

Træner

Kenneth Zetner Nielsen Tel: / Mobil: 5353 5877

Spillested

Faarevejle Stadion

Trøje / Shorts / Strømper

Rød / Hvid / Rød

Træner

Rene Nielsen Tel: / Mobil: 2427 2958

Spillested

Greve Idræts Center

Trøje / Shorts / Strømper

Blå / Hvid /

Træner

Pernille Kaysen Tel: 22644027 / 2264 4027 / Mobil: 22644027

Træner

Jakob Murning Tel: 27282027 / 27282070 / Mobil: 27282070

Træner

Steen Honore Jepsen Tel: 24221797 / Mobil: 24221797

Assistenttræner

Jesper Rasmussen Tel: 40554414 / Mobil: 40554414

Assistenttræner

Jette Thykær Tel: 30759118 / Mobil: 30759118

Spillested

HFC's Klubhus

Trøje / Shorts / Strømper

Blå / Blå / Blå

Træner

Søren Bjerringgaard Ølting Tel: / Mobil: 26120828

Cheftræner

Bo Krejnå Tel: 25783395 / Mobil: 25783395
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland påmail eller på tlf: 4632 3366

Mødetid er senest 20 min. før puljestart. Husk at melde jer ved tidtagerbordet.

Spilletid 1x9 minutter pr. kamp
Husk at stille hold efter det tilmeldte niveau.
Førstnævnte hold stiller bane/kampleder til rådighed. I U12 påsætter DBUS dommer.

U8 og U9 spiller 5 mand på banen med målmand.
U10 til U12 spiller 4 mand på banen uden målmand.
Der skal ikke udfyldes holdkort.

4.runde er medaljestævne og der er medaljer til alle.
Hvis evt. oversidderkampe ikke besættes af nye hold, vil programmet blive ændret dagene op til stævnet, så der stadig er fire kampe til hver. 

Spillereglerne findes via dette link (bemærk særreglerne nederst)

Praktiske oplysninger

Ledige pladser(opdateres løbende)

 

Log ind