MENU

Sydbank Kvindepokalen 2020/2021 //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
384549 1 ti
09-06 2020
Kl. 19:15
Østdjurs 91 (S2/290) SMIFF (S2/290) TIE Multiarena (Kunstgræs)
5 - 0
384411
1 on
10-06 2020
Kl. 19:00
Nibe B (S1/277) RKG (S1/277) Nibe Stadion
7 - 1
384556 1 to
11-06 2020
Kl. 19:00
BSS Sport (S1/279) Brabrand IF (S1/280) Møllevangsskolen
HHT

Hjemmehold taberdømt

384541 1 to
11-06 2020
Kl. 19:00
MorsØ FC (S2/286) Spøttrup Motion & Sport (S2/286) Morsø Multipark
UHT

Udehold taberdømt

384415 1 to
11-06 2020
Kl. 19:00
NRUI / HTS (C) Hejnsvig IF (S1/281) Næsbjerg Idrætsanlæg
0 - 3
384543 1 to
11-06 2020
Kl. 19:00
Team AFH (S2/288) RLK (S1/278) REMA 1000 Park, Aulum
0 - 14
384416
1 to
11-06 2020
Kl. 19:00
Bramming B (S2/295) Hviding IF/Ribe BK (S1/281) Skjern Bank Arena, Bramming
2 - 3
384552 1 to
11-06 2020
Kl. 19:00
Odder IGF (S2/293) FC Skanderborg (S1/280) Spektrum Odder
7 - 1
384545
1 to
11-06 2020
Kl. 19:00
Spjald IF (C) Videbæk IF (S2/288) Spjald Stadion
5 - 0
384544
1 to
11-06 2020
Kl. 19:00
Snejbjerg SG&I (S2/289) Herning IK (S2/288) Vestjyllands forsikrings Arena, Snejbjerg (kunst)
4 - 1
384542 1 to
11-06 2020
Kl. 19:00
Kolle BK (S2/286) Ørslevkloster IF (S2/287) Viborg Katedralskole
HHT

Hjemmehold taberdømt

384546 1 to
11-06 2020
Kl. 19:00
Måbjerg IF (S2/288) Hover/Ølstrup (S1/278) STS Biler Arena
1 - 3
384551 1 to
11-06 2020
Kl. 19:00
Skødstrup SF (S2/290) Kolind/Perstrup IF (S1/279) Studstrup Idrætsanlæg
0 - 3
384409
1 to
11-06 2020
Kl. 19:00
Doense/Vebbestrup IF/VH08 (S2/284) Als B (S1/277) Tinghøj Stadion
0 - 11
384417 1 to
11-06 2020
Kl. 19:00
Toftlund IF (S2/295) Dybbøl IU (S1/281) Toftlund Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

384406 1 to
11-06 2020
Kl. 19:00
Tornby IF (C) Skagen IK (S2/282) Tornby Stadion
6 - 2
384410
1 to
11-06 2020
Kl. 19:00
Astrup IF Arden (S2/284) Hornum IF (S2/285) Astrup Stadion
5 - 6
384553 1 to
11-06 2020
Kl. 19:00
Kolding IF (S2/295) Sole IF (S2/294) Autocentralen Park (Kolding Stadion)
HHT

Hjemmehold taberdømt

384407 1 to
11-06 2020
Kl. 19:00
Bangsbo Freja (S2/282) Team Østvendsyssel (S1/276) Bangsbo Frejas anlæg
HHT

Hjemmehold taberdømt

384408
1 to
11-06 2020
Kl. 19:00
FC Vesterbro, Aalborg (S2/283) Brønderslev IF (S1/276) Arena Kop & Kande
0 - 7
384419 1 to
11-06 2020
Kl. 19:00
Bjerringbro IF (S2/287) Kristrup Boldklub (S2/290) Bjerringbro Idrætspark
UHT

Udehold taberdømt

384550
1 to
11-06 2020
Kl. 19:00
FC Silkeborg (S1/278) IHÅ Galacticos (S1/279) Buskelundskolen
1 - 3
384554 1 to
11-06 2020
Kl. 19:00
Give/Thyregod (S2/294) Hover IF (S2/294) Center Thyregod
UHT

Udehold taberdømt

384413
1 to
11-06 2020
Kl. 19:00
FK Fjordsiden (S2/284) Aalborg Chang (S1/277) Chang's Baner
0 - 1
384558 1 to
11-06 2020
Kl. 19:00
Gauerslund IF(C) FC Horsens (S2/294) Danbolig Arena Gauerslund
HHT

Hjemmehold taberdømt

384414 1 to
11-06 2020
Kl. 19:00
Nr.Nebel IF (S2/295) Skjern/Tarm Fodbold (S1/278) Form & Fritid Nørre Nebel
0 - 2
384412
1 to
11-06 2020
Kl. 19:00
GIF/SSB (S2/284) Gug B (S2/284) Gudumholm Stadion
1 - 4
384555 1 to
11-06 2020
Kl. 19:00
IFSK (S2/292) FC Jura (S1/280) Hasle Skole
HHT

Hjemmehold taberdømt

384557 1 to
11-06 2020
Kl. 19:00
FFD Kralupy (S2/292) BMI (S1/279) Holme Skole
UHT

Udehold taberdømt

384418
1 to
11-06 2020
Kl. 19:00
Kvik/Aalestrup (S2/285) Hersom/Bjerregrav IF (S2/285) Hvam Stadion
3 - 2
384559 1 to
11-06 2020
Kl. 19:00
Fuglebakken KFUM Århus (S2/291) Horsens Freja (S1/280) Højlyngen
5 - 7
384420 1 to
11-06 2020
Kl. 19:00
Ikast FC (S2/289) Silkeborg IF Q (S1/278) Ikast FC Stadion Allé
HHT

Hjemmehold taberdømt

384548 1 to
11-06 2020
Kl. 19:00
Silkeborg United (S2/289) Silkeborg KFUM (S1/278) Langsøskolens Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

384547 1 to
11-06 2020
Kl. 19:00
Aabyhøj IF (S2/292) Aarhus Fremad (S1/279) Aabyhøj Stadion
2 - 5
562713 2 ma
15-06 2020
Kl. 19:00
Kvik/Aalestrup (S2/285) SUB 09 (JS/274) Aalestrup Stadion
UHT

Udehold taberdømt

562716 2 ma
15-06 2020
Kl. 19:00
Hejnsvig IF (S1/281) Billund Q (JS/275) Vandfax Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

562718 2 ma
15-06 2020
Kl. 19:00
RLK (S1/278) Tjørring IF (JS/274) Klinkby Stadion
UHT

Udehold taberdømt

562728 2 ma
15-06 2020
Kl. 19:00
FFD Kralupy (S2/292) FC Jura (S1/280) Holme Skole
HHT

Hjemmehold taberdømt

562707
2 ma
15-06 2020
Kl. 19:00
Hornum IF (S2/285) Nibe B (S1/277) Hornum Stadion
0 - 3
562709
2 ma
15-06 2020
Kl. 19:00
Gug B (S2/284) Als B (S1/277) Gug Stadion
4 - 1
562725
2 ma
15-06 2020
Kl. 19:00
Give/Thyregod (S2/294) Hedensted IF (JS/275) Give Stadion
1 - 2
562729 2 ma
15-06 2020
Kl. 19:00
FC Horsens (S2/294) Seest B (JS/275) Designa Arena
UHT

Udehold taberdømt

562710
2 ma
15-06 2020
Kl. 19:00
Team Østvendsyssel (S1/276) B52/Aalborg (JS/273) Dronninglund Ny Stadion
1 - 3
562720 2 ma
15-06 2020
Kl. 19:00
Hviding IF/Ribe BK (S1/281) Skjern/Tarm Fodbold (S1/278) Egebæk/Hviding Akt.center
UHT

Udehold taberdømt

562712
2 ma
15-06 2020
Kl. 19:00
Aalborg Chang (S1/277) Støvring IF (JS/273) Chang's Baner
1 - 7
562721
2 ma
15-06 2020
Kl. 19:00
Dybbøl IU (S1/281) Højer//Tønder (JS/275) Dagli’ Brugsen Dybbøl Arena
1 - 5
562723
2 ma
15-06 2020
Kl. 19:00
Bjerringbro IF (S2/287) Silkeborg KFUM (S1/278) Bjerringbro Idrætspark
1 - 5
562711
2 ma
15-06 2020
Kl. 19:00
Brønderslev IF (S1/276) Vejgaard B (JS/273) Arena Kop & Kande
0 - 2
562708
2 ma
15-06 2020
Kl. 19:00
Tornby IF (C) DHF (JS/273) Tornby Stadion
3 - 1
562717 2 ma
15-06 2020
Kl. 19:00
Ørslevkloster IF (S2/287) Team Viborg (JS/274) Ørslevkloster Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

562726 2 ma
15-06 2020
Kl. 19:00
Sole IF (S2/294) Fredericia KF (JS/275) Øster Snede Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

562719
2 ma
15-06 2020
Kl. 19:00
Snejbjerg SG&I (S2/289) Silkeborg IF Q (S1/278) Vestjyllands forsikrings Arena, Snejbjerg (kunst)
5 - 3
562714
2 ma
15-06 2020
Kl. 19:00
Spjald IF (C) Hover/Ølstrup (S1/278) Spjald Stadion
0 - 2
562727 2 ma
15-06 2020
Kl. 19:00
Odder IGF (S2/293) IHÅ Galacticos (S1/279) Spektrum Odder
UHT

Udehold taberdømt

562724 2 ma
15-06 2020
Kl. 19:00
Horsens Freja (S1/280) Hatting/Torsted/Stensballe IK (JS/275) Spar Nord Park
HHT

Hjemmehold taberdømt

562722
2 ma
15-06 2020
Kl. 19:00
Aarhus Fremad (S1/279) Brabrand IF (S1/280) Riisvangen Stadion
1 - 0
562715 2 ma
15-06 2020
Kl. 19:00
MorsØ FC (S2/286) Mejrup GU (JS/274) Morsø Multipark
UHT

Udehold taberdømt

562706 2 ma
15-06 2020
Kl. 19:15
Østdjurs 91 (S2/290) Kolind/Perstrup IF (S1/279) TIE Multiarena (Kunstgræs)
1 - 4
569408
3 to
18-06 2020
Kl. 19:00
Søften GF (Vest/271) Vorup FB (Vest/271) Søften Idrætsanlæg
7 - 5
569403
3 to
18-06 2020
Kl. 19:00
MorsØ FC (S2/286) Skive IK (Vest/271) Morsø Multipark
2 - 4
569401 3 to
18-06 2020
Kl. 19:00
AaBK/Løjt/Rødekro (JS/275) Haderslev FK (Vest/272) Løjt Idrætsanlæg
UHT

Udehold taberdømt

569409
3 to
18-06 2020
Kl. 19:00
Nibe B (S1/277) Aalborg Freja (Vest/271) Nibe Stadion
0 - 4
569404 3 to
18-06 2020
Kl. 19:00
Odder IGF (S2/293) FC Jura (S1/280) Spektrum Odder
HHT

Hjemmehold taberdømt

569407
3 to
18-06 2020
Kl. 19:00
Hatting/Torsted/Stensballe IK (JS/275) Vejle B (Vest/272) Stensballe Hallen
4 - 3
569405
3 to
18-06 2020
Kl. 19:00
Hviding IF/Ribe BK (S1/281) Varde IF (Vest/272) Egebæk/Hviding Akt.center
2 - 7
569410
3 to
18-06 2020
Kl. 19:00
B52/Aalborg (JS/273) Vejgaard B (JS/273) Klubhuset B.52/AFC
2 - 4
569402
3 to
18-06 2020
Kl. 19:00
Kvik/Aalestrup (S2/285) Team Viborg (JS/274) Aalestrup Stadion
1 - 8
569406 3 to
18-06 2020
Kl. 19:30
RLK (S1/278) Ringkøbing IF (Vest/271) Klinkby Stadion
1 - 4
101243
4 ma
22-06 2020
Kl. 19:00
Kolind/Perstrup IF (S1/279) Søften GF (Vest/271) KPI's Klubhus
2 - 1
101237
4 ma
22-06 2020
Kl. 19:00
Team Viborg (JS/274) Støvring IF (JS/273) Liseborgcentret
3 - 5
101233 4 ma
22-06 2020
Kl. 19:00
FC Horsens (S2/294) Hedensted IF (JS/275) Designa Kunstgræs
0 - 3
101241 4 ma
22-06 2020
Kl. 19:00
Billund Q (JS/275) Fredericia KF (JS/275) Billund Idrætscenter
UHT

Udehold taberdømt

101242
4 ma
22-06 2020
Kl. 19:00
FC Jura (S1/280) Hatting/Torsted/Stensballe IK (JS/275) Møllevangsskolen
1 - 5
101239
4 ma
22-06 2020
Kl. 19:00
Højer//Tønder (JS/275) AaBK/Løjt/Rødekro (JS/275) Marskhallen
3 - 2
101244
4 ma
22-06 2020
Kl. 19:00
Silkeborg KFUM (S1/278) Aarhus Fremad (S1/279) Søholt Idrætspark
2 - 3
101240
4 ma
22-06 2020
Kl. 19:00
Varde IF (Vest/272) FC King George (Vest/272) Sydbank Stadion
5 - 0
101238
4 ma
22-06 2020
Kl. 19:00
Snejbjerg SG&I (S2/289) Skive IK (Vest/271) Vestjyllands forsikrings Arena, Snejbjerg (kunst)
2 - 4
101235 4 ma
22-06 2020
Kl. 19:00
Hover/Ølstrup (S1/278) Ringkøbing IF (Vest/271) Ølstrup Stadion
UHT

Udehold taberdømt

101236
4 to
25-06 2020
Kl. 19:00
Gug B (S2/284) Aalborg Freja (Vest/271) Gug Stadion
1 - 5
101234
4 to
06-08 2020
Kl. 19:00
Tornby IF (C) Vejgaard B (JS/273) Tornby Stadion
1 - 6
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland påmail eller på tlf: 8939 9999

Log ind