MENU

Sydbank Pokalen 2020/21 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
788341 ti
16-06 2020
Kl. 18:15
Skjoldsparken IF Tåsinge f. B. EL Team Sikring Arena (Skjoldsparken)
UDS
788342 ti
16-06 2020
Kl. 18:15
Søndersø BK B67 Søndersø Stadion
UDS
788343 ti
16-06 2020
Kl. 18:15
FC Avrasya Tårup IF Risingskolen
UDS
788347 ti
16-06 2020
Kl. 18:15
FC Hjallese Åsum IF Hjalleseskolen
UDS
788349 ti
16-06 2020
Kl. 18:15
Egebjerg Fodbold Langeskov IF Ulbølle Stadion
UDS
788351 ti
16-06 2020
Kl. 18:15
Stenstrup IF Sanderum BK Stenstrup Sportsplads
UDS
788353 ti
16-06 2020
Kl. 18:15
Søllinge Sport og Fritid Søhus Stige Søllinge Skole
UDS
788355 ti
16-06 2020
Kl. 18:15
Kværndrup BK Stjernen BK Kværndrup Stadion
UDS
788367 ti
16-06 2020
Kl. 18:15
Hesselager Fodbold Korup IF Hesselager Stadion
UDS
788369 ti
16-06 2020
Kl. 18:15
Drigstrup BK Posten Drigstrup Sognegård
UDS
788371 ti
16-06 2020
Kl. 18:15
Langtved SG & IF ERI Langtved Stadion
UDS
788373 ti
16-06 2020
Kl. 18:15
Ryslinge FC BiH Odense Ryslinge Stadion
UDS
788376 ti
16-06 2020
Kl. 18:15
Lunde G & IF Aunslev IF Lunde Stadion
UDS
788377 ti
16-06 2020
Kl. 18:15
FC Sydfyn Nr. Lyndelse/Søby F.C. Nymarkskolen
UDS
788379 ti
16-06 2020
Kl. 18:15
Kerte GF Chang Kerte Stadion
UDS
788385 ti
16-06 2020
Kl. 18:15
Vindinge BK SFF 2015 Vindinge Sportsplads
UDS
788387 ti
16-06 2020
Kl. 18:15
Højby S & G Kildemosens BK Højby Skole
UDS
788389 ti
16-06 2020
Kl. 18:15
FC Campus Ommel BK Rosengårdsskolen
UDS
788381 ti
16-06 2020
Kl. 18:15
F.C. Lange Bolde Marslev G & IF Sanderumskolen
UDS
788382 ti
16-06 2020
Kl. 18:15
AC Odense Båring GF OKSON-Park
UDS
788383 on
17-06 2020
Kl. 18:15
Herrested-Ørbæk BK Kirkeby IF Ørbækhallen
UDS
788384 on
17-06 2020
Kl. 18:15
Kauslunde IF Strib IF Axel Knudsen Park
UDS
788386 on
17-06 2020
Kl. 18:15
FC Odense Thurø BK af 1920 Svanereden
UDS
788388 on
17-06 2020
Kl. 18:15
Bøgebjerg IF Ringe BK Bøgebjerghallen
UDS
788390 on
17-06 2020
Kl. 18:15
Dalby IF ØB Dalby Sportsplads
UDS
788380 on
17-06 2020
Kl. 18:15
Hospitalets FK KRFK Hospitalets anlæg
UDS
788378 on
17-06 2020
Kl. 18:15
Ubberud IF Birkende BK Ubberud Stadion - Korup VVS
UDS
788344 on
17-06 2020
Kl. 18:15
BBB Aarslev BK Bellinge Stadion
UDS
788345 on
17-06 2020
Kl. 18:15
KR 70 Tved BK Nymarkshallen
UDS
788346 on
17-06 2020
Kl. 18:15
Bolbro G & IF Rudkøbing BK Bolbro-Parken
UDS
788348 on
17-06 2020
Kl. 18:15
Skamby KFUM.s BK Skamby Stadion
UDS
788350 on
17-06 2020
Kl. 18:15
Fraugde G & IF Glamsbjerg IF Fraugde Stadion
UDS
788352 on
17-06 2020
Kl. 18:15
Skovby GF SUB Ullerslev Skovby Stadion
UDS
788354 on
17-06 2020
Kl. 18:15
Gelsted Nyborg G & IF Gelsted Stadion
UDS
788366 on
17-06 2020
Kl. 18:15
DSIO Munkebo BK Provstegårdsskolen
UDS
788368 on
17-06 2020
Kl. 18:15
BK Vestfyn FIUK, Odense Turup Stadion
UDS
788370 on
17-06 2020
Kl. 18:15
Assens FC Agedrup-Bullerup BK REMA 1000 Stadion - Assens
UDS
788372 on
17-06 2020
Kl. 18:15
Kullerup/Refsvindinge IF Hårslev BK Juulskovskolen
UDS
788374 on
17-06 2020
Kl. 18:15
Korinth IF UCL FC Korinth Hallen (ude)
UDS
788375 on
17-06 2020
Kl. 18:15
Stige Boldklub 2017 FC Broby Hauge Gruppen Arena
UDS
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Fyn påmail eller på tlf: 6617 8218

Indtræder i hovedturneringen: OB, Middelfart, Dalum IF og Næsby

Oversidder 1. runde:

DS: S.f.B.-Oure FA, Otterup B&IK, Tarup/Paarup IF, Marienlyst og OKS

AS: B1913, B1909, Kerteminde BK, Marstal/Rise, Fjordager IF, Krarup Espe Fodbold, SSV Højfyn, Bogense G&IF, Allesø GF, Aarup BK, Morud/Veflinge og Flemløse/Haarby

Øvrige: Nr. Aaby IK, UTOPIA (F.K.), Skårup IF, BIF/FHIF, Holluf/Pile-Tornbjerg IF, FC Kurant og Røde Stjerne

Log ind