MENU

Hovedstads 7’er pokalen 2020 (Kvinder) //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
838829 1 ma
10-08 2020
Kl. 19:00
Rødovre Sønderbro Fight 2 Rødovre Stadion
6 - 5
838833 1 ma
10-08 2020
Kl. 22:00
Copenfalster FF Amalie Lersøparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

838840 1 ma
10-08 2020
Kl. 22:00
Hvidovre IF FC Nyhavn Hvidovre IF's baner
UHT

Udehold taberdømt

838841 1 ma
10-08 2020
Kl. 22:00
HB 2 KFB Fælledparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

838847 1 ma
10-08 2020
Kl. 22:00
Tårnby FF B 1908 Vestamager Idrætsanlæg
HHT

Hjemmehold taberdømt

838830 1 ti
11-08 2020
Kl. 20:35
Vanløse ØKF Vanløse I P
UHT

Udehold taberdømt

838838 1 on
12-08 2020
Kl. 19:30
FA 2000 Nørrebro FF Kunst, Jens Jessens Vej
UHT

Udehold taberdømt

838849 1
16-08 2020
Kl. 15:00
Østerbro IF 5 FC Culpa 2 Fælledparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

838852 1
16-08 2020
Kl. 15:00
Oversidder Oversidder
838835 1
16-08 2020
Kl. 16:15
Østerbro IF Østerbro IF 4 Fælledparken
UHT

Udehold taberdømt

838848 1
16-08 2020
Kl. 16:15
Østerbro IF 2 Amager FF Fælledparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

838827 1 ma
17-08 2020
Kl. 18:00
FC Udfordringen 2 Sundby 2 Kunst, Valby IP, tribunen
HHT

Hjemmehold taberdømt

838828 1 ma
17-08 2020
Kl. 18:00
PI Fodbold Nørrebro United 2 Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 1
838834 1 ma
17-08 2020
Kl. 18:00
Pan Fodbold Slagge BK 2 Kunst, Valby IP, tribunen
HHT

Hjemmehold taberdømt

838836 1 ma
17-08 2020
Kl. 19:30
Rikken Slagge BK Kunst, Valby IP, tribunen
HHT

Hjemmehold taberdømt

838837 1 ma
17-08 2020
Kl. 19:30
FC Soccersisters HIK Kunst, Valby IP, tribunen
HHT

Hjemmehold taberdømt

838846 1 ma
17-08 2020
Kl. 19:30
Valby Nørrebro United 3 Kunst, Valby IP, tribunen
11 - 1
838832 1 ti
18-08 2020
Kl. 18:30
CIK Vestia Kløvermarken
1 - 3
838850 1 ti
18-08 2020
Kl. 18:30
Fremad Amager 2 Nørrebro FF 2 Sundby Idrætspark
1 - 6
838851 1 ti
18-08 2020
Kl. 18:30
Hekla Pioneren Hekla Park
UHT

Udehold taberdømt

838839
1 ti
18-08 2020
Kl. 20:00
Nørrebro United 1 Østerbro IF 3 Kunst, Nørrebroparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

838842 1 to
20-08 2020
Kl. 18:00
Bispebjerg Bk. Valby 2 Lersøparken
1 - 2
838845 1 to
20-08 2020
Kl. 18:45
Fremad Amager Skjold Sundby Idrætspark
UHT

Udehold taberdømt

838831 1
23-08 2020
Kl. 17:00
Brønshøj BK Volvox Tingbjerg I P
UHT

Udehold taberdømt

454969 2 ma
31-08 2020
Kl. 22:00
Hvidovre IF Oversidder Hvidovre IF's baner
454977 2 ma
31-08 2020
Kl. 22:00
Slagge BK Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
454979 2 ma
31-08 2020
Kl. 22:00
Østerbro IF 3 Amager FF Fælledparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

454976 2 on
02-09 2020
Kl. 20:00
AlkenRy United PI Fodbold Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 1
454981 2 ma
07-09 2020
Kl. 18:30
Rødovre Sundby Rødovre Stadion
2 - 1
454973 2 on
09-09 2020
Kl. 19:15
Valby 2 FC Culpa Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 4
454982 2 to
10-09 2020
Kl. 19:15
B 1908 Amalie Sundby Idrætspark
4 - 1
454974 2 ma
14-09 2020
Kl. 18:30
HIK HB Gentofte Sportspark, kunst 2
UHT

Udehold taberdømt

454983 2 on
16-09 2020
Kl. 18:00
Østerbro IF Nørrebro FF 2 Fælledparken
10 - 0
454978 2 to
17-09 2020
Kl. 20:00
Sundby 2 Fremad Amager Kunst, Sundby/Kløvermarken
0 - 4
454980 2 to
17-09 2020
Kl. 20:45
FA 2000 Slagge BK 2 Kunst, Jens Jessens Vej
UHT

Udehold taberdømt

454968 2
20-09 2020
Kl. 14:00
Hekla FC Culpa 2 Hekla Park
0 - 11
454975 2
20-09 2020
Kl. 18:00
KFB Brønshøj BK Kløvermarken
1 - 4
454970 2 ma
21-09 2020
Kl. 18:00
Vanløse Valby Kunst, Vanløse I P
0 - 7
454971 2 ma
21-09 2020
Kl. 20:00
Vestia FC Udfordringen Kunst, Bavnehøj IA
3 - 1
454972 2 to
24-09 2020
Kl. 18:30
AB Tårnby Heimdal Kunst, Tårnby Stadion
4 - 3
239518 3 ma
28-09 2020
Kl. 22:00
B 1908 Brønshøj BK Sundby Idrætspark
239519 3 ma
28-09 2020
Kl. 22:00
FA 2000 AlkenRy United Kunst, Jens Jessens Vej
239520 3 ma
28-09 2020
Kl. 22:00
Amager FF AB Tårnby John Tranums Alle
239521 3 to
01-10 2020
Kl. 18:45
Fremad Amager Vestia Sundby Idrætspark
239517 3 on
07-10 2020
Kl. 18:00
Rødovre Valby Rødovre Stadion Kunst
239514 3 ti
13-10 2020
Kl. 19:00
Hvidovre IF Østerbro IF Avedøre Stadion Kunstgræs
239515 3 on
21-10 2020
Kl. 20:15
FC Culpa 2 HIK Kunst, Valby IP, tribunen
239516 3 on
28-10 2020
Kl. 19:00
FC Culpa Slagge BK Kunst, Valby IP, tribunen
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Klubberne bedes bemærke, at der ikke spilles med forlænget spilletid.
Der startes med fem straffespark til hvert hold og fortsættes derefter med et spark til hvert hold, hvis der ikke blev fundet en vinder efter de fem første spark

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

1. runde afvikles i uge 33-35
2. runde afvikles i uge 36-39
3. runde afvikles i uge 40-44

Oversiddere i 1. runde er: AB Tårnby, Heimdal, CBS Sport, AlkenRy Utd., Sundby,FC Culpa og FC Udfordringen.

Log ind