MENU

Ungdomspokalen U15 Drenge (06) 20/21 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
110107 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Tølløse BK (3) Lynge-Broby IF (1) Tølløse Stadion
110103 on
26-08 2020
Kl. 18:00
Sundby Bk. (Liga2) FC København (Liga1) Sundby/Kløvermarken
110104 on
26-08 2020
Kl. 18:30
Holbæk B&I (Liga2) Greve Fodbold (Liga2) Holbæk Sportsby
110105 on
26-08 2020
Kl. 18:30
IF Frem Bjæverskov (1) Himmelev-Veddelev BK (Liga2) Bjæverskov Stadion
110106 on
26-08 2020
Kl. 18:30
Ølstykke FC (Liga2) Farum Boldklub (Liga1) Ølstykke Stadion
110108 on
26-08 2020
Kl. 18:30
Frederikssund FB (1) KFUM BK, Roskilde (Liga2) Frederikssund Stadion
110109 on
26-08 2020
Kl. 18:30
A27 (Liga2) HIK (Liga2) Dragør Bk
110110 on
26-08 2020
Kl. 18:30
Skovshoved IF (M) Skjold (Liga2) Gentofte Sportspark - kunst 1
110153 on
26-08 2020
Kl. 18:30
Solrød FC (M) FA 2000 (M) Solrød Idrætscenter
110154 on
26-08 2020
Kl. 18:30
GVI (Liga2) B93 (Liga2) GVI. Nymosen
109795 on
26-08 2020
Kl. 18:30
Vallensbæk IF (Liga2) Brøndby IF (Liga1) Vallensbæk Idrætscenter
109887 on
26-08 2020
Kl. 18:30
Vordingborg IF (M) Næstved I.F. (Liga2) Vordingborg Stadion
109888 on
26-08 2020
Kl. 18:30
Bk. Hekla (M) Amager Elite (Liga2) Hekla Park
110085 on
26-08 2020
Kl. 18:30
Vestia (2) Herstedøster IC (2) Kunst, Bavnehøj IA
110086 on
26-08 2020
Kl. 18:30
Taastrup FC (1) Karlslunde IF (M) NyBolig Park
110087 on
26-08 2020
Kl. 18:30
IF Skjold Birkerød (1) AB (Liga2) Birkerød Stadion
110088 on
26-08 2020
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri BK (M) FC Helsingør (Liga2) Virum Stadion
110089 on
26-08 2020
Kl. 18:30
SSL - Skævinge- og St. Lyngby Fodbold (3) Frederiksværk Fodbold Klub (1) St. Lyngby Stadion
110090 on
26-08 2020
Kl. 18:30
Værløse BK (M) LSF (Liga2) Værløse Stadion
110092 on
26-08 2020
Kl. 18:30
Suså IF (1) Nykøbing FC (Liga2) Herlufmaglehallen
110093 on
26-08 2020
Kl. 18:30
BK Frem (M) Fremad Valby (Liga2) Frem, Valby IP
110094 on
26-08 2020
Kl. 18:30
Herlufsholm GF (1) HB Køge (Liga2) Herlufsholm Stadion
110095 on
26-08 2020
Kl. 18:30
BK Avarta (1) BSF (Liga2) Espelundens Idrætsanlæg
110096 on
26-08 2020
Kl. 18:30
Hillerød-Ålholm (1) Hørsholm-Usserød IK (Liga2) Hillerød Stadion
110097 on
26-08 2020
Kl. 18:30
Dianalund IF(1) Kalundborg GB (Liga2) Dianalund Stadion
110098 on
26-08 2020
Kl. 18:30
Albertslund IF (2) Fløng-Hedehusene Fodbold (1) Albertslund Stadion
110099 on
26-08 2020
Kl. 18:30
Skælskør Boldklub og Idrætsforening (M) Slagelse B&I (Liga2) Skælskør Stadion
110101 on
26-08 2020
Kl. 18:30
Ringsted IF (Liga 2) Roskilde Boldklub (Liga2) Ringsted Stadion
110102 on
26-08 2020
Kl. 18:30
Brønshøj BK (M) B 1903 (Liga2) Tingbjerg I P
110091 on
26-08 2020
Kl. 19:00
Husum Bk (1) Hvidovre IF (Liga2) Kunst, Husumparken
110155 to
27-08 2020
Kl. 18:00
FB (1) Vanløse (Liga2) Kunst, Jens Jessens Vej
110100 on
02-09 2020
Kl. 18:30
Gladsaxe-Hero BK (Liga2) Lyngby (Liga1) Gladsaxe Stadion
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland påmail eller på tlf: 4632 3366

Husk ved uafgjort direkte til straffespark.

1. runde 26.8

2. runde 9.9

3. runde 28.10

4. runde 11.11

5. runde 20.4.21

Finale 2021

Log ind