MENU

Ungdomspokalen U14 Drenge (07) 20/21 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
110170 ti
25-08 2020
Kl. 18:00
B 1903 (M) Oversidder B1903
133974 ti
25-08 2020
Kl. 18:00
Fix (M) GVI (Liga2) Gadelandet
133975 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Store Merløse IF (M) Næstved I.F. (Liga2) St. Merløse Idrætsplads
133976 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Hørsholm-Usserød IK (Liga2) FC Helsingør (Liga2) Hørsholm Idrætspark
133977 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Holbæk B&I (Liga2) Greve Fodbold (Liga2) Holbæk Sportsby
110159 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
BK Avarta (M) AB (Liga2) Espelundens Idrætsanlæg
110160 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
FC Rudersdal (M) IF Skjold Birkerød (M) Rundforbi Stadion
110161 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Glostrup (M) B. 1973, Herlev (Liga2) Glostrup Idrætspark Kunstgræs
110162 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Herstedøster IC (3) Albertslund IF(1) Herstedøster Stadion
110167 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Kr. Værløse IF (1) Husum Bk (M) Sandet Stadion
110168 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Skovshoved IF (2) HIK (Liga2) Skovshoved I P
110169 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
B. 73, Slagelse (1) Kalundborg GB (1) Stadion Vest
110171 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Ringsted IF (Liga2) Nykøbing FC (Liga2) Ringsted Stadion
110172 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Bk. Hekla (1) Sundby Bk.(1) Hekla Park
110262 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Stenløse BK (M) Hillerød Fodbold (Liga2) Stenløse Stadion
110263 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Frederikssund FB (3) Ølstykke FC (Liga2) Frederikssund Stadion
110264 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Vallensbæk IF (M) Roskilde Boldklub (Liga2) Vallensbæk Idrætscenter
110265 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Frem (M) KFUM BK, Roskilde (Liga2) Frem, Valby IP
110266 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Fremad Valby (2) Taastrup FC (M) Valby IP, tribunen
110267 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Brønshøj BK (2) FB (M) Tingbjerg I P
133970 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Himmelev-Veddelev BK (M) LSF (Liga2) Himmelev Idrætspark
133971 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Høng GF (1) Slagelse B&I (Liga2) Hønghallen
133979 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri BK (M) B93 (Liga2) Virum Stadion
143234 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Solrød FC (M) FA 2000 (Liga2) Solrød Idrætscenter
143235 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Oversidder KB (Liga1)
143236 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Oversidder Lyngby Boldklub 1921 (Liga1)
143237 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Oversidder HB Køge (Liga1)
143238 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Oversidder Farum BK (Liga1)
143239 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Oversidder Brøndbyernes IF (Liga1)
133973 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
BK Union (2) Hvidovre IF (Liga2) Kunst, Genforeningspladsen
133972 on
26-08 2020
Kl. 18:00
Skjold (1) Vanløse (Liga2) Fælledparken
133978 on
26-08 2020
Kl. 18:30
A27 (Liga2) Amager Elite (Liga2) Dragør Bk
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland påmail eller på tlf: 4632 3366

Husk ved uafgjort direkte til straffespark.

1. runde 25.8 - 5 oversiddere medmindre der kommer eftertilmelding.

2. runde 8.9

3. runde 27.10

4. runde 10.11

5. runde 19.4.21

Finale 2021

Log ind