MENU

8-mands Herresenior Pokal 20/21 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
720268 to
20-08 2020
Kl. 19:00
Albertslund IF (rk 1) Oversidder Albertslund Stadion
720258 to
20-08 2020
Kl. 19:00
IF Skjold Birkerød (rk 1) Oversidder Birkerød Stadion
720259 to
20-08 2020
Kl. 19:00
Albertslund BS 72 (rk 1) Oversidder Sportspladsen i Syd
720267 to
20-08 2020
Kl. 19:00
Brøndby Strand IK (rk m) Oversidder Langbjergskolen
720260 to
20-08 2020
Kl. 19:00
Fløng-Hedehusene (rk 1) Oversidder Fløng Idrætsanlæg
720254 to
20-08 2020
Kl. 19:00
Greve Fodbold (rk 2) (2) Hundige BK (rk 1) (3) Greve Idræts Center
HHT

Hjemmehold taberdømt

720261 to
20-08 2020
Kl. 19:00
Greve Fodbold (rk m) (1) Oversidder Greve Idræts Center
720263 to
20-08 2020
Kl. 19:00
B. 1973, Herlev (rk m) Oversidder Elverroad
720266 to
20-08 2020
Kl. 19:00
Hundige BK (rk m) (1) Oversidder Hundige Boldfælled
720265 to
20-08 2020
Kl. 19:00
Lejerbo BK (rk 1) Oversidder Gungehusskolen
720253 to
20-08 2020
Kl. 19:00
SIF Oldboys/Girls (rk 2) (3) Lundtofte Boldklub (rk 2) Torvevej
HHT

Hjemmehold taberdømt

720255 to
20-08 2020
Kl. 19:00
SIF Oldboys/Girls (rk 1) (2) Oversidder Torvevej
720257 to
20-08 2020
Kl. 19:00
SIF Oldboys/Girls (rk m) (1) Oversidder Torvevej
720262 to
20-08 2020
Kl. 19:00
Glostrup (rk m) Oversidder Glostrup Idrætspark Kunstgræs
720256 to
20-08 2020
Kl. 19:00
Vallensbæk IF (rk m) Oversidder Vallensbæk Idrætscenter
720264
to
27-08 2020
Kl. 19:00
Taastrup FC (rk 2) Hundige BK (rk 1) (2) NyBolig Park
2 - 5
458445
to
03-09 2020
Kl. 18:30
Hundige BK (rk 1) (2) Vallensbæk IF (rk m) Hundige Boldfælled
2 - 1
458449 to
03-09 2020
Kl. 18:30
Lundtofte Boldklub (rk 2) Hundige BK (rk 1) (3) Lundtofte Idrætsplads
2 - 3
458444 to
03-09 2020
Kl. 18:30
Fløng-Hedehusene (rk 1) Glostrup (rk m) Fløng Idrætsanlæg
HHT

Hjemmehold taberdømt

458443 to
03-09 2020
Kl. 18:30
Brøndby Strand IK (rk m) B. 1973, Herlev (rk m) Langbjergskolen
2 - 5
458446 to
03-09 2020
Kl. 18:30
IF Skjold Birkerød (rk 1) Greve Fodbold (rk m) (1) Birkerød Stadion
UHT

Udehold taberdømt

458442 to
03-09 2020
Kl. 18:30
Albertslund IF (rk 1) Lejerbo BK (rk 1) Albertslund Stadion
4 - 2
458447 to
03-09 2020
Kl. 18:30
SIF Oldboys/Girls (rk 1) (2) Albertslund BS 72 (rk 1) Torvevej
5 - 1
458448 to
03-09 2020
Kl. 18:30
SIF Oldboys/Girls (rk m) (1) Hundige BK (rk m) (1) Torvevej
0 - 3
175615 to
17-09 2020
Kl. 18:00
Albertslund IF (rk 1) IF Skjold Birkerød (rk 1) Albertslund Stadion
1 - 4
175616
to
17-09 2020
Kl. 18:00
Hundige BK (rk 1) (2) Hundige BK (rk m) (1) Hundige Boldfælled
1 - 2
175617 to
17-09 2020
Kl. 18:00
Hundige BK (rk 1) (3) SIF Oldboys/Girls (rk 1) (2) Hundige Boldfælled
6 - 3
175618 to
17-09 2020
Kl. 20:30
B. 1973, Herlev (rk m) Glostrup (rk m) Elverroad Kunstgræs
6 - 1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

OBS: Der kan stadig komme en modstander hvis der står oversidder ud for ens kamp.

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
2. runde spilles i uge 36-37 - Se live lodtrækning fredag den 21/8 kl. 12.00 på DBU Sjællands facebook side.
3. runde spilles i uge 38-39 - Se live lodtrækning fredag den 4/9 kl. 12.00 på DBU Sjællands facebook side.
4. runde, semifinaler spilles i uge 16-17

FINALEN: 

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

Log ind