MENU

Ungdomspokalen U13 Drenge 8:8 (08) 20/21 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
555188 ti
25-08 2020
Kl. 17:30
Vanløse (M) Hvidovre IF (Liga2) Kunst, Vanløse I P
555189 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Bk. Hekla (1) Sundby Bk.(Liga2) Hekla Park
555218 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Gladsaxe-Hero BK (1) BK Friheden (Liga2) Gladsaxe Stadion
555219 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Ishøj IF (Liga2) KFUM BK, Roskilde (Liga2) Ishøj Idrætscenter
555234 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Ølstykke FC (3) Himmelev-Veddelev BK (Liga2) Ølstykke Stadion
555235 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Slagelse B&I (Liga2) HB Køge (Liga1) Slagelse Stadion
555236 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri BK (M) Brønshøj BK (Liga2) Virum Stadion
555238 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
FA 2000 (Liga2) HIK (Liga1) Kunst, Jens Jessens Vej
555239 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Solrød FC (Liga2) Næstved I.F. (Liga2) Solrød Idrætscenter
555240 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Frem (Liga2) A27 (Liga2) Frem, Valby IP
555241 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
GVI (Liga2) AB (Liga2) GVI. Nymosen
555264 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Vallensbæk IF (Liga2) Greve Fodbold (Liga2) Vallensbæk Idrætscenter
555265 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Allerød Fodbold Klub (m) B93 (Liga2) Allerød Idrætspark
555266 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Holbæk B&I (Liga2) Roskilde Boldklub (Liga2) Holbæk Sportsby
555267 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Amager Elite (Liga 2) Lyngby Boldklub 1921 (Liga1) Sundby Idrætspark
555268 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Oversidder KB (Liga1)
555269 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Oversidder Farum BK (Liga1)
555011 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
BK Avarta (1) BSF (Liga2) Espelundens Idrætsanlæg
555097 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Lundtofte Boldklub (M) FC Rudersdal (Liga2) Lundtofte Idrætsplads
555103 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
FC Holte (1) B 1903 (Liga2) Rudegård Stadion
555104 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Værløse BK (3) Albertslund IF (2) Værløse Stadion
555105 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Frederiksværk Fodbold Klub (M) IF Skjold Birkerød (Liga2) Frederiksværk Stadion
555106 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Herstedøster IC (3) B. 1973, Herlev (1) Herstedøster Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

555133 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Hillerød Fodbold (1) FC Helsingør (Liga2) Hillerød Stadion
555134 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Union (M) Aakanden GF (Liga2) Kunst, Genforeningspladsen
555135 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Nødebo IF (M) Hørsholm-Usserød IK (Liga2) Nødebo Stadion
555136 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Hareskov IF (M) LSF (Liga2) Birkevang
555186 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
BFC Lundegården (1) Måløv BK (Liga2) Skovmarkskolen
555187 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Taastrup FC (M) Ringsted IF (Liga2) NyBolig Park
555270 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Oversidder Brøndbyernes IF (Liga1)
555137 ti
25-08 2020
Kl. 19:40
Husum Bk Skjold (M) Kunst, Husumparken
555233 to
27-08 2020
Kl. 18:30
Vordingborg IF (1) Nykøbing FC (Liga2) Vordingborg Stadion
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland påmail eller på tlf: 4632 3366

Husk ved uafgjort direkte til straffespark.

1. runde 25.8 - 3 oversiddere medmindre der kommer eftertilmelding.

2. runde 8.9

3. runde 27.10

4. runde 10.11

5. runde 19.4.21

Finale 2021

Log ind