MENU

Ungdomspokalen U13 Piger 8:8 (08) 20/21 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
124890 ti
25-08 2020
Kl. 18:00
Fremad Valby (M) B93 (M) Valby IP, tribunen
1 - 6
124886
ti
25-08 2020
Kl. 18:30
IF Skjold Birkerød (3) Hørsholm-Usserød IK (2) Birkerød Stadion
1 - 8
124884 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
FFB (3) Frederiksværk Fodbold Klub (Liga1) Frederikssund Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

124887
ti
25-08 2020
Kl. 18:30
HB Køge Pigetalent (2) Greve Fodbold (Liga1) Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
0 - 6
124885 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
AIK 65 Strøby Fodbold (2) B. 73, Slagelse (1) Strøbyhallen
1 - 5
570416
ti
08-09 2020
Kl. 18:15
B93 (M) Sundby Bk.(Liga1) B 93 Svanemølleanlæg.
0 - 8
570417
ti
08-09 2020
Kl. 18:15
FA 2000 (Liga1) Roskilde Pigefodbold (Liga1) Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 0
570413 ti
08-09 2020
Kl. 18:15
Frederiksværk Fodbold Klub (Liga1) HIK (Liga1) Frederiksværk Stadion
UHT

Udehold taberdømt

570421
ti
08-09 2020
Kl. 18:15
FC Helsingør (Liga1) Ølstykke FC (Liga1) Helsingør Idrætspark
4 - 2
570418
ti
08-09 2020
Kl. 18:15
Hørsholm-Usserød IK (2) Farum BK (Liga1) Hørsholm Idrætspark
0 - 8
570419
ti
08-09 2020
Kl. 18:15
Brøndbyernes IF (Liga1) Greve Fodbold (Liga1) Brøndby Stadion
4 - 2
570420
ti
08-09 2020
Kl. 18:15
Allerød Fodbold Klub (Liga1) BSF (Liga1) Allerød Idrætspark
3 - 1
570415
ma
14-09 2020
Kl. 18:30
Bk. Hekla (M) B. 73, Slagelse (1) Kunst, Hekla park
3 - 4
949369
15-11 2020
Kl. 14:00
Farum BK (Liga1) Sundby Bk.(Liga1) Farum Park Kunstgræs
949368
15-11 2020
Kl. 14:00
B. 73, Slagelse (1) Allerød Fodbold Klub (Liga1) Stadion Vest Kunstgræs
949371
15-11 2020
Kl. 14:00
Frederiksværk Fodbold Klub (Liga1) FC Helsingør (Liga1) Frederiksværk Stadion, Kunstgræs
949370
15-11 2020
Kl. 14:00
FA 2000 (Liga1) Brøndbyernes IF (Liga1) Kunst, Jens Jessens Vej
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Husk ved uafgjort direkte til straffespark.

1. runde 25.8 - Der er 11 oversiddere. Lodtrækning 2. runde DBU Sjælland facebook 28.8 kl. 12.00

2. runde 8.9 - Lodtrækning 3. runde DBU Sjælland facebook 14.9 kl. 12.00

3. runde 15.11 Lodtrækning 4. runde DBU Sjælland facebook 30.11 kl. 12.00

Semifinaler 2021

Finale 9. maj 2021

Husk ved uafgjort direkte til straffespark.

Log ind