|
|
919482
|
ma17-08 2020
|
19:00
|
|
|
Lundtofte Idrætsplads
|
UMH
|
|
|
917156
|
ti18-08 2020
|
18:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
|
917157
|
ti18-08 2020
|
18:30
|
|
|
Hedehusene Idrætspark
|
|
Fløng-Hedehusene Fodbold (2)
5
|
|
|
918513
|
ti18-08 2020
|
18:30
|
|
|
Birkerød Stadion
|
|
|
|
919470
|
ti18-08 2020
|
18:30
|
|
|
Karsemosegård
|
|
|
|
919471
|
ti18-08 2020
|
18:30
|
|
|
Spraglehøj Idrætsanlæg
|
UHT
|
|
|
|
919474
|
ti18-08 2020
|
18:30
|
|
|
Langbjergskolen
|
|
|
|
919476
|
ti18-08 2020
|
18:30
|
|
|
Karlslunde Stadion
|
|
|
|
919477
|
ti18-08 2020
|
18:30
|
|
|
Espelundens Idrætsanlæg
|
|
|
|
919480
|
ti18-08 2020
|
18:30
|
|
|
Virum Stadion
|
|
|
|
|
919481
|
ti18-08 2020
|
18:30
|
|
|
Gladsaxe Stadion
|
|
|
|
919483
|
ti18-08 2020
|
18:30
|
|
|
|
|
|
|
917154
|
ti18-08 2020
|
18:30
|
|
|
Lillevang Idrætscenter
|
|
|
|
917155
|
ti18-08 2020
|
18:30
|
|
|
Sorø Stadion
|
|
|
|
919472
|
on19-08 2020
|
18:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
919473
|
on19-08 2020
|
18:30
|
|
|
Herstedøster Stadion
|
|
|
|
919475
|
on19-08 2020
|
18:30
|
|
|
Rudegård Stadion
|
|
|
|
919569
|
on19-08 2020
|
18:30
|
|
|
Elverroad Kunstgræs
|
|
|
|
919479
|
to20-08 2020
|
18:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
917153
|
to20-08 2020
|
18:30
|
|
|
Kværkeby Stadion
|
|
|
|
917158
|
to20-08 2020
|
18:30
|
|
|
Svogerslev Idrætspark
|
|
|
|
919478
|
to20-08 2020
|
19:00
|
|
|
Frederiksværk Stadion
|
|
Frederiksværk Fodbold Klub (1)
0
|
|
|
458759
|
ti15-09 2020
|
17:30
|
|
|
Virum Stadion
|
|
|
|
458747
|
ti15-09 2020
|
18:45
|
|
|
Gørlevhallen
|
|
|
|
458760
|
ti15-09 2020
|
19:00
|
|
|
Måløv Idrætspark, Kunstgræs
|
|
|
|
458749
|
ti15-09 2020
|
19:00
|
|
|
Hedehusene idrætspark Kunstgræs
|
|
Fløng-Hedehusene Fodbold (2)
0
|
|
458751
|
ti15-09 2020
|
19:00
|
|
|
Stenløse Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
458753
|
ti15-09 2020
|
19:00
|
|
|
Tingbjerg Idrætspark
|
|
|
|
458748
|
ti15-09 2020
|
20:00
|
|
|
Stadion Vest Kunstgræs
|
|
|
|
458756
|
on16-09 2020
|
17:30
|
|
|
NyBolig Park
|
|
|
|
458755
|
on16-09 2020
|
17:45
|
|
|
Rudegård Stadion
|
|
|
|
458752
|
on16-09 2020
|
18:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
458754
|
on16-09 2020
|
18:00
|
|
|
Birkevang
|
|
|
|
458750
|
on16-09 2020
|
19:00
|
|
|
Spraglehøj Idrætsanlæg Kunstgræs
|
|
|
|
458758
|
to17-09 2020
|
17:30
|
|
|
Virum Stadion
|
|
|
|
458757
|
to17-09 2020
|
19:00
|
|
|
Sundby Idrætspark
|
|
|
|
|
239969
|
ma28-09 2020
|
19:30
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
239994
|
ti29-09 2020
|
18:00
|
|
|
Akademisk Boldklub
|
|
|
|
239963
|
ti29-09 2020
|
19:00
|
|
|
Spraglehøj Idrætsanlæg
|
|
|
|
239967
|
ti29-09 2020
|
19:30
|
|
|
Tingbjerg Idrætspark
|
|
|
|
239960
|
ti29-09 2020
|
19:30
|
|
|
Smørum Idrætscenter
|
|
|
|
239961
|
ti29-09 2020
|
20:00
|
|
|
Hørsholm Idrætspark
|
|
|
|
239962
|
ti29-09 2020
|
20:00
|
|
|
Dragør Bk
|
|
|
|
239993
|
ti29-09 2020
|
20:00
|
|
|
Måløv Idrætspark
|
|
|
|
239964
|
ti29-09 2020
|
20:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
239966
|
on30-09 2020
|
18:15
|
|
|
Blovstrød idrætsanlæg
|
|
|
|
239965
|
ti06-10 2020
|
19:05
|
|
|
Vanløse Idrætspark
|
|
|
|
239970
|
to08-10 2020
|
18:45
|
|
|
B1903
|
|
|
|
|
474278
|
ti27-10 2020
|
19:00
|
|
|
Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
|
|
|
|
474315
|
ti27-10 2020
|
19:00
|
|
|
Sundby Idrætspark
|
|
|
|
474312
|
on04-11 2020
|
18:30
|
|
|
Allerød Idrætspark Kunstgræs
|
|
|
|
474310
|
to05-11 2020
|
19:00
|
|
|
Spraglehøj Idrætsanlæg Kunstgræs
|
|
|
|
474314
|
ti17-11 2020
|
19:00
|
|
|
Akademisk Boldklub, Kunstgræs
|
|
|
|
474311
|
on25-11 2020
|
19:00
|
|
|
Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
|
|
|
|
474313
|
ma30-11 2020
|
18:30
|
|
|
PRO VENTILATION ARENA
|
|
|
|
|
421692
|
on14-04 2021
|
18:00
|
|
|
Allerød Idrætspark
|
|
|
|
421691
|
on21-04 2021
|
19:15
|
|
|
Kunst, B93
|
|
|
|
|
474279
|
ti04-05 2021
|
17:00
|
|
|
Lollands Bank Park
|
|
|
|
|
421693
|
on05-05 2021
|
18:00
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
|
|
|
421665
|
on19-05 2021
|
17:00
|
|
|
Capelli Sport Stadion
|
|
|
|
|
431269
|
on19-05 2021
|
19:15
|
|
|
Stavnsholt
|
|
|
|
431268
|
on26-05 2021
|
19:00
|
|
|
Brøndby Stadion
|
|
|
|
|
147269
|
on02-06 2021
|
20:00
|
|
|
Sundby I P. Opvisn.
|
|
|
Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid
Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles.
1. runde – 17. – 20. august (uge 34)
2. runde – 14. – 17. september (uge 38)
3. runde – 28. september – 1. oktober (uge 40)
4. runde – 26. - 29. oktober (uge 44)
5. runde – marts 2021 (1/4 finaler)
6. runde – april 2021 (semifinaler)
7. runde – Finaledato er 2. juni 2021, kl. 20:00, Sundby IP, Opvisn
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.
Lavest rangerede hold har hjemmebane – Hold fra Division og Liga indtræder i runde 3.
Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.