MENU

Ungdomspokal U19 Drenge (02-03) 20/21 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
917156 ti
18-08 2020
Kl. 18:00
Vestia (M) A27 (Ø1) Valby IP, Gl. Afdeling
917157 ti
18-08 2020
Kl. 18:30
Fløng-Hedehusene Fodbold (2) Herlufsholm GF (M) Hedehusene Idrætspark
918513 ti
18-08 2020
Kl. 18:30
IF Skjold Birkerød (M) Holbæk (Ø1) Birkerød Stadion
919470 ti
18-08 2020
Kl. 18:30
Nivå-Kokkedal FK (1) FC Whop en Dei (1) Karsemosegård
919471 ti
18-08 2020
Kl. 18:30
Jyllinge FC (1) Værløse BK (M) Spraglehøj Idrætsanlæg
919474 ti
18-08 2020
Kl. 18:30
Brøndby Strand IK (Ø2) Vanløse (Ø1) Langbjergskolen
919476 ti
18-08 2020
Kl. 18:30
Karlslunde IF (M) Taastrup FC (M) Karlslunde Stadion
919477 ti
18-08 2020
Kl. 18:30
Avarta (M) Brønshøj (Ø2) Espelundens Idrætsanlæg
919480 ti
18-08 2020
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri (M) Bagsværd BK (Ø2) Virum Stadion
919481 ti
18-08 2020
Kl. 18:30
Gladsaxe-Hero (1) B 1903 (Ø2) Gladsaxe Stadion
919482 ti
18-08 2020
Kl. 18:30
Lundtofte Boldklub (2) Rødovre (1) Lundtofte Idrætsplads
919483 ti
18-08 2020
Kl. 18:30
Oversidder Hillerød Fodbold (M)
917154 ti
18-08 2020
Kl. 18:30
KFUM BK, Roskilde (Ø2) LSF (Ø2) Lillevang Idrætscenter
917155 ti
18-08 2020
Kl. 18:30
Sorø Freja (M) B. 73, Slagelse (Ø2) Sorø Stadion
919472 on
19-08 2020
Kl. 18:00
Sundby Bk. (Ø2) GVI (Ø1) Sundby/Kløvermarken
919473 on
19-08 2020
Kl. 18:30
Herstedøster IC (M) FB (M) Herstedøster Stadion
919475 on
19-08 2020
Kl. 18:30
FC Holte (1) Fremad Valby (M) Rudegård Stadion
919569 on
19-08 2020
Kl. 18:30
B. 1973, Herlev (1) Skovshoved IF (M) Elverroad Kunstgræs
919479 to
20-08 2020
Kl. 18:00
Skjold (1) Allerød FK (Ø2) Fælledparken
917153 to
20-08 2020
Kl. 18:30
Kværkeby IF (2) Høng GF (M) Kværkeby Stadion
917158 to
20-08 2020
Kl. 18:30
Svogerslev BK (1) Hørsholm-Usserød IK (Ø1) Svogerslev Idrætspark
919478 to
20-08 2020
Kl. 19:00
Frederiksværk Fodbold Klub (1) Hareskov IF (1) Frederiksværk Stadion
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København påmail eller på tlf: 3927 7144

Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

1. runde – 17. – 20. august (uge 34)
2. runde – 14. – 17. september (uge 38)
3. runde – 28. september – 1. oktober (uge 40)
4. runde – 26. - 29. oktober (uge 44)
5. runde – marts 2021 (1/4 finaler)
6. runde – april 2021 (semifinaler)
7. runde – 29. maj 2021 (finale)

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.

Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane – Hold fra Division og Liga indtræder i runde 3. 

Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.

 

Log ind