|
|
910258
|
ti18-08 2020
|
18:30
|
|
|
Frederiksværk Stadion
|
|
Frederiksværk Fodbold Klub (2)
0
|
|
910259
|
ti18-08 2020
|
18:30
|
|
|
NyBolig Park
|
|
|
|
|
910261
|
ti18-08 2020
|
18:30
|
|
|
Baunehøj Stadion
|
HHT
|
|
|
|
910262
|
ti18-08 2020
|
18:30
|
|
|
Avedøre Stadion
|
|
|
|
910263
|
ti18-08 2020
|
18:30
|
|
|
Espelundens Idrætsanlæg
|
|
|
|
910264
|
ti18-08 2020
|
18:30
|
|
|
Virum Stadion
|
|
|
|
|
910266
|
ti18-08 2020
|
18:30
|
|
|
Herstedøster Stadion
|
|
|
|
910254
|
on19-08 2020
|
18:30
|
|
|
Benløsehallen Kunstgræs
|
|
|
|
910255
|
on19-08 2020
|
18:30
|
|
|
Ringsted Stadion
|
|
|
|
910257
|
on19-08 2020
|
18:30
|
|
|
Stadion Vest
|
|
|
|
|
910265
|
on19-08 2020
|
18:30
|
|
|
Glostrup Idrætspark
|
|
|
|
910267
|
on19-08 2020
|
18:30
|
|
|
Ballerup Idrætspark
|
UMH
|
|
|
910260
|
to20-08 2020
|
18:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
910256
|
ti25-08 2020
|
18:00
|
|
|
Lollands Bank stadion
|
|
|
|
910268
|
ti25-08 2020
|
18:30
|
|
|
Tingbjerg Idrætspark
|
|
|
|
|
458743
|
ma14-09 2020
|
18:30
|
|
|
Ballerup Idrætspark
|
|
|
|
458733
|
ti15-09 2020
|
18:00
|
|
|
Stadion Vest Kunstgræs
|
|
|
|
458744
|
ti15-09 2020
|
18:30
|
|
|
Tingbjerg Idrætspark
|
|
|
|
458672
|
ti15-09 2020
|
18:30
|
|
|
Langbjergskolen Kunstgræs
|
|
|
|
458734
|
ti15-09 2020
|
18:45
|
|
|
Gadehaveskolen kunstgræs
|
|
|
|
458736
|
ti15-09 2020
|
19:00
|
|
|
Værløse Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
458737
|
ti15-09 2020
|
19:00
|
|
|
Espelunden Kunstgræs
|
|
|
|
458740
|
ti15-09 2020
|
19:00
|
|
|
Birkerød Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
458741
|
ti15-09 2020
|
19:00
|
|
|
Solrød Idrætscenter
|
|
|
|
458732
|
to17-09 2020
|
17:45
|
|
|
Ringsted Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
458738
|
to17-09 2020
|
18:30
|
|
|
Vallensbæk Idrætscenter kunst
|
|
|
|
458742
|
ti22-09 2020
|
17:30
|
|
|
Kastrup IA ved Røllikevej
|
|
|
|
458735
|
on23-09 2020
|
19:00
|
|
|
Lynge Indendørs Hal 1+2
|
|
|
|
|
240193
|
ma28-09 2020
|
17:00
|
|
|
Birkerød Stadion
|
|
|
|
240187
|
ti29-09 2020
|
17:45
|
|
|
Smørum Idrætscenter
|
|
|
|
240189
|
ti29-09 2020
|
18:30
|
|
|
Holbæk Sportsby
|
|
|
|
240182
|
ti29-09 2020
|
18:30
|
|
|
Langbjergskolen Kunstgræs
|
|
|
|
240183
|
ti29-09 2020
|
19:00
|
|
|
Ringsted Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
240190
|
on30-09 2020
|
18:30
|
|
|
Hørsholm Idrætspark Kunstgræs
|
|
|
|
240186
|
on30-09 2020
|
19:00
|
|
|
Sundby I P. Opvisn.
|
|
|
|
240184
|
on30-09 2020
|
19:30
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
|
458739
|
to01-10 2020
|
18:30
|
|
|
Hillerød Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
|
240192
|
to01-10 2020
|
20:15
|
|
|
Kunst, GVI. Nymosen
|
|
|
|
240185
|
ti13-10 2020
|
18:30
|
|
|
Ølstykke Stadion
|
|
|
|
|
478992
|
ti27-10 2020
|
18:15
|
|
|
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
|
|
|
|
|
240191
|
ti27-10 2020
|
20:00
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
|
|
|
|
478991
|
on28-10 2020
|
18:30
|
|
|
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
|
|
|
|
478993
|
on28-10 2020
|
18:45
|
|
|
Hørsholm Idrætspark Kunstgræs
|
|
|
|
478990
|
on28-10 2020
|
19:00
|
|
|
Ringsted Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
|
240188
|
on04-11 2020
|
19:00
|
|
|
Hillerød Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
|
478995
|
ti10-11 2020
|
20:00
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
|
|
|
478989
|
ti17-11 2020
|
18:30
|
|
|
Langbjergskolen Kunstgræs
|
|
|
|
478996
|
ti17-11 2020
|
19:30
|
|
|
Right to Dream Park
|
|
|
|
478994
|
on18-11 2020
|
19:00
|
|
|
Hillerød Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
|
421661
|
on14-04 2021
|
18:30
|
|
|
Herfølge Stadion Kunst
|
|
|
|
421662
|
on21-04 2021
|
17:00
|
|
|
Smørum Idrætscenter
|
|
|
|
421664
|
on21-04 2021
|
18:00
|
|
|
Akademisk Boldklub
|
|
|
|
421663
|
on05-05 2021
|
18:30
|
|
|
Hørsholm Idrætspark
|
|
|
|
|
534546
|
on12-05 2021
|
18:00
|
|
|
KB. P. Bangsvej
|
|
|
|
534545
|
on26-05 2021
|
19:00
|
|
|
Right to Dream Park
|
|
|
|
|
147268
|
on02-06 2021
|
17:30
|
|
|
Sundby I P. Opvisn.
|
|
|
Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid
Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles.
1. runde – 17. – 20. august (uge 34)
2. runde – 14. – 17. september (uge 38)
3. runde – 28. september – 1. oktober (uge 40)
4. runde – 26. - 29. oktober (uge 44)
5. runde – marts 2021 (1/4 finaler)
6. runde – april 2021 (semifinaler)
7. runde – Finaledato er 2. juni 2021, kl. 17:30, Sundby IP, Opvisn
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.
Lavest rangerede hold har hjemmebane – Hold fra Division og Liga indtræder i runde 3.
Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.