MENU

U17 Drenge Divisionen 2020/21 //

Person/hold Type Spilledato/Kamp Advarsel/Udvisning K-Point Dom Afsones
Patrick Trebbien
B.93
Spiller
19-09-2020
Udvisning 36 2 dage
Lucas Lach
FC Helsingør
Spiller
22-08-2020
Udvisning 34 1 dag
Haki Bedzeti
HIK
Spiller
05-09-2020
Udvisning 24 1 dag
Benjamin Martens Meibom
Hvidovre IF
Spiller
06-09-2020
Udvisning 44 2 dage
Benjamin Opanovic
Kolding IF
Spiller
15-08-2020
Udvisning 36 2 dage
Ludwig Ravnholdt
Næstved
Spiller
12-09-2020
Udvisning 40 2 dage
omed mirzazadeh
Næstved
Spiller
29-08-2020
Udvisning 21 1 dag
Noah Jakobsen
Slagelse B&I
Spiller
16-08-2020
Udvisning 34 1 dag
Karantænegrænser 19, 36, 52, 68, 84, 100, 116, 132, 148 derefter individuelt.
Overførte karantæner
Navn Hold Pulje Kamp
Andreas Maxsø Brøndby IF 3F Superliga Mesterskabsspil 2019/20 - Mesterskabsspil AGF - Brøndby IF 2 dage
Evander Da silva Ferreira FC Midtjylland 3F Superliga Mesterskabsspil 2019/20 - Mesterskabsspil - 0 dage
Ulrik Yttergård Jenssen FC Nordsjælland 3F Superliga Mesterskabsspil 2019/20 - Mesterskabsspil - 0 dage
Lucas Andersen AaB 3F Superliga Mesterskabsspil 2019/20 - Mesterskabsspil - 0 dage
Kevin Ngoyi Tshiembe Lyngby BK 3F Superliga Gruppespil 2019/20 - Pulje 1 OB - Lyngby BK 0 dage
Kees Luijckx Silkeborg IF 3F Superliga Gruppespil 2019/20 - Pulje 1 Silkeborg IF - SønderjyskE 0 dage
Simon Skou Jakobsen Hobro IK 3F Superliga Gruppespil 2019/20 - Pulje 2 Randers FC - Hobro IK 0 dage
Mathias Aaris Kragh Nielsen Randers FC 3F Superliga Gruppespil 2019/20 - Pulje 2 Randers FC - AC Horsens 0 dage
Mikkel Jespersen AC Horsens 3F Superliga Europa Playoff 2019/20 - Pulje 1 AC Horsens - OB 1 dag
Jacob Sørensen Esbjerg fB 3F Superliga Playoff 2019/20 - Pulje 1 - 0 dage
Brandon Onkony Hobro IK 3F Superliga Playoff 2019/20 - Pulje 1 Lyngby BK - Hobro IK 2 dage
Imed Louati Hobro IK 3F Superliga Playoff 2019/20 - Pulje 1 Lyngby BK - Hobro IK 2 dage
Edgar Babayan Hobro IK 3F Superliga Playoff 2019/20 - Pulje 1 Lyngby BK - Hobro IK 3 dage
Casper Skovgaard Lyngby BK 3F Superliga Playoff 2019/20 - Pulje 1 Lyngby BK - Hobro IK 2 dage
Rezan Corlu Lyngby BK 3F Superliga Playoff 2019/20 - Pulje 1 Lyngby BK - Hobro IK 2 dage
Filip Lesniak Silkeborg IF 3F Superliga Playoff 2019/20 - Pulje 1 - 0 dage
Andreas Oggesen FC Fredericia NordicBet LIGA 2019/20 - 1.Division Skive - FC Fredericia 0 dage
Monday Bassey Etim FC Roskilde NordicBet LIGA 2019/20 - 1.Division FC Roskilde - Nykøbing FC 0 dage
Lukas Ahlefeldt Engel Fremad Amager NordicBet LIGA 2019/20 - 1.Division Fremad Amager - Næstved 0 dage
Azrudin Valentic Fremad Amager NordicBet LIGA 2019/20 - 1.Division Fremad Amager - Viborg 0 dage
Stephan Petersen HB Køge NordicBet LIGA 2019/20 - 1.Division Hvidovre - HB Køge 0 dage
Lucas Rejnhold Steen HB Køge NordicBet LIGA 2019/20 - 1.Division FC Roskilde - FC Fredericia 0 dage
Daniel Kenn Stenderup Hvidovre NordicBet LIGA 2019/20 - 1.Division Hvidovre - Skive 0 dage
Mike Vinther Mortensen Hvidovre NordicBet LIGA 2019/20 - 1.Division Skive - Hvidovre 0 dage
Christian Kudsk Kolding IF NordicBet LIGA 2019/20 - 1.Division FC Roskilde - Kolding IF 0 dage
Steffen Ritter Kolding IF NordicBet LIGA 2019/20 - 1.Division Viborg - Kolding IF 0 dage
Magnus Warming Nykøbing FC NordicBet LIGA 2019/20 - 1.Division FC Roskilde - Nykøbing FC 0 dage
Mikkel Bruhn Næstved NordicBet LIGA 2019/20 - 1.Division FC Roskilde - Næstved 0 dage
Søren Henriksen Vendsyssel FF NordicBet LIGA 2019/20 - 1.Division Viborg - Vendsyssel FF 1 dag
Alexander Fischer Viborg NordicBet LIGA 2019/20 - 1.Division Skive - Viborg 0 dage
Ellery Balcombe Viborg NordicBet LIGA 2019/20 - 1.Division HB Køge - Viborg 0 dage
Jacob Hejgaard Neestrup Viborg NordicBet LIGA 2019/20 - 1.Division Viborg - Nykøbing FC 0 dage
Simon Ustrup Avarta 2. division forår 2020 - Oprykningsspil AB - Avarta 0 dage
Daniel Norouzi FC Helsingør 2. division forår 2020 - Oprykningsspil - 0 dage
Paul Ngongo Frem 2. division forår 2020 - Oprykningsspil Aarhus Fremad - Frem 0 dage
Bo Zinck Jammerbugt FC 2. division forår 2020 - Oprykningsspil Avarta - Jammerbugt FC 0 dage
Kasper Sindahl Lauritzen Vanløse 2. division forår 2020 - Oprykningsspil Vanløse - AB 0 dage
Søren Koefoed Sørensen B 93 2. division forår 2020 - Kvalifikationsspil B 93 - Vejgaard B 0 dage
Adam Emme Jørgensen B 93 2. division forår 2020 - Kvalifikationsspil - 0 dage
Cagri l Erdem Slagelse B&I 2. division forår 2020 - Kvalifikationsspil Næsby BK - Slagelse B&I 0 dage
Simon Pedersen Vejgaard B 2. division forår 2020 - Kvalifikationsspil B 93 - Vejgaard B 0 dage
Martin Sloth-Kristensen Vejgaard B 2. division forår 2020 - Kvalifikationsspil Vejgaard B - Hillerød Fodbold 0 dage
Magnus Clemmensen VSK Århus 2. division forår 2020 - Kvalifikationsspil VSK Århus - Hillerød Fodbold 0 dage
Dennis Foss Allerød FK Herre-DS - Pulje 1 Køge Nord FC - Allerød FK 0 dage
Gustav Harlev Allerød FK Herre-DS - Pulje 1 Allerød FK - Tårnby FF 0 dage
Sebastian Pitzner-Schmidt Allerød FK Herre-DS - Pulje 1 BSF - Allerød FK 0 dage
Marcus Woss Christensen BSF Herre-DS - Pulje 1 Fremad Valby - BSF 0 dage
Lasse Meinert Pedersen Herlev IF Herre-DS - Pulje 1 Taastrup FC - Herlev IF 1 dag
Nicolai Jacobsen Høgh KFUM BK, Roskilde Herre-DS - Pulje 1 Køge Nord FC - KFUM BK, Roskilde 0 dage
Sadik Krdzic Køge Nord FC Herre-DS - Pulje 1 BSF - Køge Nord FC 0 dage
Rasmus Stig Mortensen Tårnby FF Herre-DS - Pulje 1 Allerød FK - Tårnby FF 0 dage
Kenneth Gerner Petersen Tårnby FF Herre-DS - Pulje 1 Tårnby FF - Herlev IF 0 dage
Yaqoob Butt Taastrup FC Herre-DS - Pulje 1 Taastrup FC - BSF 0 dage
Mathias Bukhave B 1908 Herre-DS - Pulje 2 B 1908 - Karlslunde IF 0 dage
Jakob S Jensen B 1908 Herre-DS - Pulje 2 KFUM - B 1908 0 dage
Andreas Dyhr Union Herre-DS - Pulje 2 KFUM - Union 0 dage
David Egholm Rossander Union Herre-DS - Pulje 2 Union - KFUM 0 dage
Mikkel Thisgaard Hedensted IF Herre-DS - Pulje 3 Hedensted IF - Kolding B 1 dag
Thomas Heiker Kolding B Herre-DS - Pulje 3 Herning Fremad - Kolding B 0 dage
Oliver Buhl Jensen Kolding B Herre-DS - Pulje 3 Kolding B - OKS 0 dage
Markus Bay Jensen Marienlyst Herre-DS - Pulje 3 OKS - Marienlyst 0 dage
Ronny Larsen Marienlyst Herre-DS - Pulje 3 Marienlyst - Sfb-Oure FA 0 dage
Denis Suljic Odder Herre-DS - Pulje 3 Odder - Marienlyst 2 dage
Oliver Oest Hartmeier Odder Herre-DS - Pulje 3 Odder - Herning Fremad 0 dage
Mikkel Laursen Odder Herre-DS - Pulje 3 Sfb-Oure FA - Odder 0 dage
Christian Klingenberg Jessen OKS Herre-DS - Pulje 3 OKS - Hedensted IF 1 dag
Thomas Broe Tarup/Paarup IF Herre-DS - Pulje 3 Tarup/Paarup IF - Marienlyst 1 dag
Claus Holm Varde Herre-DS - Pulje 3 Marienlyst - Varde 0 dage
Nicolaj Jarsmer FC Djursland Herre-DS - Pulje 4 IF Skjold Sæby - FC Djursland 0 dage
Kristian Bach Nielsen Holstebro B Herre-DS - Pulje 4 Kjellerup IF - Holstebro B 0 dage
Mads Agger Holstebro B Herre-DS - Pulje 4 Holstebro B - IF Skjold Sæby 0 dage
Sebastian Lau Nielsen Holstebro B Herre-DS - Pulje 4 Holstebro B - VRI 0 dage
Alex Vandvig Hersbøll Kjellerup IF Herre-DS - Pulje 4 Kjellerup IF - Holstebro B 0 dage
Thomas Quorning Poulsen Nørresundby FB Herre-DS - Pulje 4 Nørresundby FB - IF Lyseng 0 dage
Jens-Erik Juul Larsen Nørresundby FB Herre-DS - Pulje 4 Viby IF - Nørresundby FB 0 dage
Christian Skou VRI Herre-DS - Pulje 4 Nørresundby FB - VRI 0 dage
Jeppe Gehrt Laursen VRI Herre-DS - Pulje 4 IF Skjold Sæby - VRI 0 dage
Martinus Mandal Aarhus Fremad Herre-DS - Pulje 4 VRI - Aarhus Fremad 0 dage
Jacob Lind Lindbaum LSF Herre DS - Slutspil - Pulje 1 LSF - KFUM BK, Roskilde 2 dage
Andreas Kiilerich Holstebro B Herre DS - Slutspil - Pulje 4 Silkeborg KFUM - Holstebro B 0 dage
Dennis Flinta Silkeborg KFUM Herre DS - Slutspil - Pulje 4 Holstebro B - Silkeborg KFUM 1 dag
Benjamin Lukas Glahn Warlo AB Tårnby Herre DS - Slutspil - Pulje 2 AB Tårnby - Karlslunde IF 1 dag
Lucas H. Koch AB U19 Drenge Divisionen 2019/20 - Div Roskilde - AB 1 dag
Frederik Frandsen AC Horsens U19 Drenge Divisionen 2019/20 - Div HB Køge - AC Horsens 0 dage
Hamid El Idrissi B.93 U19 Drenge Divisionen 2019/20 - Div B.93 - AB 0 dage
Alexander Holst Christiansen FC Helsingør U19 Drenge Divisionen 2019/20 - Div Slagelse B&I - FC Helsingør 0 dage
Benjamin Chor HB Køge U19 Drenge Divisionen 2019/20 - Div Næstved - HB Køge 0 dage
Mark Stellini HB Køge U19 Drenge Divisionen 2019/20 - Div Holbæk - HB Køge 0 dage
Hocine Derrar HIK U19 Drenge Divisionen 2019/20 - Div Næsby - HIK 0 dage
Magnus Petersson Holbæk U19 Drenge Divisionen 2019/20 - Div Roskilde - Holbæk 2 dage
William Christtreu Holbæk U19 Drenge Divisionen 2019/20 - Div Kolding IF - Holbæk 0 dage
Magnus Kjerstad Sørensen Holbæk U19 Drenge Divisionen 2019/20 - Div Holbæk - AB 0 dage
Frederik Borg Hansen Hvidovre IF U19 Drenge Divisionen 2019/20 - Div HB Køge - Hvidovre IF 0 dage
Yasin Dogan Hvidovre IF U19 Drenge Divisionen 2019/20 - Div HB Køge - Hvidovre IF 2 dage
Magnus Kjeldsen Roskilde U19 Drenge Divisionen 2019/20 - Div Roskilde - FC Helsingør 0 dage
Cornelius Allen Brøndby U17 Drenge Ligaen 2019/20 - Liga AaB - Brøndby 0 dage
Aske Thorsen Esbjerg U17 Drenge Ligaen 2019/20 - Liga Esbjerg - Randers Freja FC 0 dage
Lukas Berglund Adrian FC København U17 Drenge Ligaen 2019/20 - Liga AGF - FC København 0 dage
Angelo Luca Nehme FC Midtjylland U17 Drenge Ligaen 2019/20 - Liga FC Midtjylland - AaB 1 dag
Lauge Wesenberg Sandgrav Lyngby U17 Drenge Ligaen 2019/20 - Liga SønderjyskE - Lyngby 0 dage
Oliver Andersen Lyngby U17 Drenge Ligaen 2019/20 - Liga Lyngby - AaB 0 dage
Jeppe Kudsk Randers Freja FC U17 Drenge Ligaen 2019/20 - Liga OB - Randers Freja FC 0 dage
Phon Ek Jensen Vejle U17 Drenge Ligaen 2019/20 - Liga FC København - Vejle 0 dage
Magnus Vognsen AaB U17 Drenge Ligaen 2019/20 - Liga FC Midtjylland - AaB 1 dag
Lasse Ørnberg AaB U17 Drenge Ligaen 2019/20 - Liga AaB - Randers Freja FC 0 dage
Bünyamin Topal FC Helsingør U17 Drenge Divisionen 2019/20 - Div FC Helsingør - Hobro IK 2 dage
Altay Berk HB Køge U17 Drenge Divisionen 2019/20 - Div Næsby - HB Køge 0 dage
Marcus Friis Andersen Hobro IK U17 Drenge Divisionen 2019/20 - Div Hobro IK - HB Køge 1 dag
Andreas Heramb Hvidovre IF U17 Drenge Divisionen 2019/20 - Div Hvidovre IF - Næsby 0 dage
Laurits Villum Christiansen Kolding IF U17 Drenge Divisionen 2019/20 - Div Kolding IF - Næsby 1 dag
Ibrahim Nur Slagelse B&I U17 Drenge Divisionen 2019/20 - Div Slagelse B&I - FC Helsingør 0 dage
Nikolaj Ellegård AGF U15 Drenge Ligaen 2019/20 - Pulje 1 AGF - FC København 1 dag
Sune Lærkedahl Jensen Brøndby IF U15 Drenge Ligaen 2019/20 - Pulje 1 Brøndby IF - FC Midtjylland 0 dage
Furkan Cengizay Randers Freja FC U15 Drenge Ligaen 2019/20 - Pulje 1 Randers Freja FC - Silkeborg IF 0 dage
Jeppe Jørgensen AaB U15 Drenge Ligaen 2019/20 - Pulje 1 AaB - Silkeborg IF 0 dage
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU på mail eller på tlf: 4326 2222

Alle uafgjorte kampe i U17 liga og U17 divisionen i sæsonen 2020/2021 afgøres i straffesparkskonkurrence. Holdene er selv ansvarlige for at registrere deres egne spark.

Bemærk at vinderen af straffesparkskonkurrence ved uafgjort får et ekstra point jvf. paragraf 9.1 i propositionerne for Ungdoms-DM.

Log ind