MENU

U17 Drenge Divisionen 2020/21 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
730373
15-08 2020
Kl. 12:00
HIK Næstved Kunst, HIK
2 - 1
730375
15-08 2020
Kl. 12:00
AB Næsby Akademisk Boldklub
4 - 4
730377
15-08 2020
Kl. 13:00
Nykøbing FC Roskilde NFC Anlæg Syd
1 - 3
730376
15-08 2020
Kl. 14:00
B.93 Hvidovre IF B 93 Svanemølleanlæg.
0 - 4
730374
15-08 2020
Kl. 14:00
Kolding IF HB Køge Autocentralen Park (Kolding Stadion)
4 - 2
730378
16-08 2020
Kl. 12:30
Slagelse B&I Viborg FF Slagelse Stadion
2 - 6
730379
16-08 2020
Kl. 15:15
SfB-Oure FA Hobro IK Oure Idrætsskole
1 - 2
730385
22-08 2020
Kl. 12:00
Hvidovre IF Nykøbing FC Hvidovre IF's baner
2 - 1
730383
22-08 2020
Kl. 12:45
HB Køge AB Herfølge Stadion
3 - 1
730384
22-08 2020
Kl. 14:15
Næsby B.93 ALPI Arena Næsby
1 - 2
730387
22-08 2020
Kl. 14:15
Viborg FF Hobro IK Viborg FF´s anlæg
4 - 1
730381
22-08 2020
Kl. 14:45
Næstved Kolding IF Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
2 - 2
730388
22-08 2020
Kl. 15:15
SfB-Oure FA FC Helsingør Oure Idrætsskole
3 - 4
730386
23-08 2020
Kl. 14:00
Roskilde Slagelse B&I Roskilde Idrætspark
3 - 0
730389
29-08 2020
Kl. 12:00
AB Næstved Akademisk Boldklub
2 - 1
730390
29-08 2020
Kl. 12:00
Kolding IF HIK Autocentralen Park (Kolding Stadion)
3 - 2
730392
29-08 2020
Kl. 13:00
Nykøbing FC Næsby NFC Anlæg Syd
0 - 1
730391
29-08 2020
Kl. 14:00
B.93 HB Køge B 93 Svanemølleanlæg.
3 - 1
730395
29-08 2020
Kl. 15:15
FC Helsingør Viborg FF Helsingør "Ny Stadion" OPV
3 - 4
730393
30-08 2020
Kl. 12:30
Slagelse B&I Hvidovre IF Slagelse Stadion
1 - 4
730404
fr
04-09 2020
Kl. 18:30
Viborg FF SfB-Oure FA Viborg FF´s anlæg
3 - 0
730398
05-09 2020
Kl. 12:00
HIK AB Kunst, HIK
1 - 2
730400
05-09 2020
Kl. 12:45
HB Køge Nykøbing FC Herfølge Stadion
3 - 1
730401
05-09 2020
Kl. 14:15
Næsby Slagelse B&I ALPI Arena Næsby
3 - 0
730397
05-09 2020
Kl. 14:45
Næstved B.93 Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
1 - 5
730403
05-09 2020
Kl. 15:30
Roskilde FC Helsingør Roskilde Idrætspark
0 - 1
730402
06-09 2020
Kl. 12:00
Hvidovre IF Hobro IK Hvidovre IF's baner
1 - 3
730407
12-09 2020
Kl. 12:00
AB Kolding IF Akademisk Boldklub
2 - 0
730410
12-09 2020
Kl. 12:00
Hobro IK Næsby DS Arena - Græsbane
2 - 2
730405
12-09 2020
Kl. 13:00
Nykøbing FC Næstved NFC Anlæg Syd
0 - 5
730406
12-09 2020
Kl. 14:00
B.93 HIK Kunst, B93
1 - 3
730411
12-09 2020
Kl. 15:15
FC Helsingør Hvidovre IF Helsingør "Ny Stadion" OPV
3 - 1
730408
13-09 2020
Kl. 12:30
Slagelse B&I HB Køge Slagelse Stadion
0 - 4
730412
13-09 2020
Kl. 15:15
SfB-Oure FA Roskilde Oure Idrætsskole
0 - 2
730415
19-09 2020
Kl. 12:00
HIK Nykøbing FC Kunst, HIK
7 - 1
730420
19-09 2020
Kl. 12:00
Hvidovre IF SfB-Oure FA Hvidovre IF's baner
0 - 0
730418
19-09 2020
Kl. 12:45
HB Køge Hobro IK Herfølge Stadion
6 - 0
730416
19-09 2020
Kl. 14:00
Kolding IF B.93 Autocentralen Park (Kolding Stadion)
2 - 2
730419
19-09 2020
Kl. 14:15
Næsby FC Helsingør ALPI Arena Næsby
UDS
730414
19-09 2020
Kl. 14:45
Næstved Slagelse B&I Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
6 - 2
730421
19-09 2020
Kl. 15:30
Roskilde Viborg FF Roskilde Idrætspark
UDS
730425
26-09 2020
Kl. 14:00
B.93 AB B 93 Svanemølleanlæg.
730427
26-09 2020
Kl. 14:15
Næsby SfB-Oure FA ALPI Arena Næsby
730428
26-09 2020
Kl. 14:15
Viborg FF Hvidovre IF Viborg FF´s anlæg
730424
26-09 2020
Kl. 15:00
Nykøbing FC Kolding IF NFC Anlæg Syd
730422
26-09 2020
Kl. 15:15
Hobro IK Næstved DS Arena - Græsbane
730426
26-09 2020
Kl. 15:15
FC Helsingør HB Køge Helsingør "Ny Stadion" OPV
730423
27-09 2020
Kl. 12:30
Slagelse B&I HIK Slagelse Stadion
730431
03-10 2020
Kl. 12:00
HIK Hobro IK Kunst, HIK
730433
03-10 2020
Kl. 12:00
AB Nykøbing FC Akademisk Boldklub
730437
03-10 2020
Kl. 12:00
Hvidovre IF Roskilde Hvidovre IF's baner
730432
03-10 2020
Kl. 14:00
Kolding IF Slagelse B&I Autocentralen Park (Kolding Stadion)
730436
03-10 2020
Kl. 14:15
Næsby Viborg FF ALPI Arena Næsby
730430
03-10 2020
Kl. 14:45
Næstved FC Helsingør Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
730435
04-10 2020
Kl. 12:45
HB Køge SfB-Oure FA Herfølge Stadion
730443
10-10 2020
Kl. 14:15
Viborg FF HB Køge Viborg FF´s anlæg
730442
10-10 2020
Kl. 15:00
Nykøbing FC B.93 NFC Anlæg Syd
730439
10-10 2020
Kl. 15:15
FC Helsingør HIK Helsingør "Ny Stadion" OPV
730440
10-10 2020
Kl. 15:15
Hobro IK Kolding IF DS Arena - Græsbane
730444
10-10 2020
Kl. 15:30
Roskilde Næsby Roskilde Idrætspark
730441
11-10 2020
Kl. 12:30
Slagelse B&I AB Slagelse Stadion
730465
17-10 2020
Kl. 12:00
AB Hobro IK Akademisk Boldklub
730468
17-10 2020
Kl. 12:45
HB Køge Roskilde Herfølge Stadion
730464
17-10 2020
Kl. 14:00
Kolding IF FC Helsingør Autocentralen Park (Kolding Stadion)
730466
17-10 2020
Kl. 14:00
B.93 Slagelse B&I Kunst, B93
730469
17-10 2020
Kl. 14:15
Næsby Hvidovre IF ALPI Arena Næsby
730610
17-10 2020
Kl. 15:15
SfB-Oure FA HIK Oure Idrætsskole
730476
24-10 2020
Kl. 12:00
Hvidovre IF HB Køge Avedøre Stadion Kunstgræs
730471
24-10 2020
Kl. 14:15
Viborg FF HIK Viborg FF´s anlæg
730472
24-10 2020
Kl. 15:15
SfB-Oure FA Kolding IF Oure Idrætsskole
730473
24-10 2020
Kl. 15:15
FC Helsingør AB Helsingør "Ny Stadion" OPV
730470
24-10 2020
Kl. 15:30
Roskilde Næstved Roskilde Idrætspark
730475
25-10 2020
Kl. 12:30
Slagelse B&I Nykøbing FC Slagelse Stadion
730474
25-10 2020
Kl. 15:15
Hobro IK B.93 DS Arena - Græsbane
730438 on
28-10 2020
Kl. 19:00
SfB-Oure FA Næstved Oure Idrætsskole
730479
31-10 2020
Kl. 12:00
HIK Roskilde Kunst, HIK
730485
31-10 2020
Kl. 12:45
HB Køge Næsby Herfølge Stadion
730482
31-10 2020
Kl. 14:00
B.93 FC Helsingør Kunst, B93
730478
31-10 2020
Kl. 14:45
Næstved Hvidovre IF Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
730483
31-10 2020
Kl. 15:00
Nykøbing FC Hobro IK NFC Anlæg Syd
730480
31-10 2020
Kl. 16:30
Kolding IF Viborg FF Autocentralen Park (Kolding Stadion)
730481
01-11 2020
Kl. 12:00
AB SfB-Oure FA Akademisk Boldklub
730487
07-11 2020
Kl. 12:00
Hvidovre IF HIK Avedøre Stadion Kunstgræs
730486
07-11 2020
Kl. 14:15
Næsby Næstved ALPI Arena Næsby
730489
07-11 2020
Kl. 14:15
Viborg FF AB Viborg FF´s anlæg
730490
07-11 2020
Kl. 15:15
SfB-Oure FA B.93 Oure Idrætsskole
730491
07-11 2020
Kl. 15:15
FC Helsingør Nykøbing FC Helsingør "Ny Stadion" OPV
730492
07-11 2020
Kl. 15:15
Hobro IK Slagelse B&I DS Arena - Græsbane
730488
07-11 2020
Kl. 15:30
Roskilde Kolding IF Roskilde Idrætspark
730495
14-11 2020
Kl. 12:00
HIK Næsby Kunst, HIK
730497
14-11 2020
Kl. 12:00
AB Roskilde Akademisk Boldklub
730499
14-11 2020
Kl. 13:00
Nykøbing FC SfB-Oure FA NFC Anlæg Syd
730496
14-11 2020
Kl. 14:00
Kolding IF Hvidovre IF Autocentralen Park (Kolding Stadion)
730498
14-11 2020
Kl. 14:00
B.93 Viborg FF Kunst, B93
730494
14-11 2020
Kl. 14:45
Næstved HB Køge Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
730500
15-11 2020
Kl. 12:30
Slagelse B&I FC Helsingør Slagelse Stadion
730505
21-11 2020
Kl. 12:00
Hvidovre IF AB Avedøre Stadion Kunstgræs
730503
21-11 2020
Kl. 12:45
HB Køge HIK Herfølge Stadion
730504
21-11 2020
Kl. 14:15
Næsby Kolding IF ALPI Arena Næsby
730507
21-11 2020
Kl. 14:15
Viborg FF Nykøbing FC Viborg FF´s anlæg
730508
21-11 2020
Kl. 15:15
SfB-Oure FA Slagelse B&I Oure Idrætsskole
730509
21-11 2020
Kl. 15:15
FC Helsingør Hobro IK Helsingør "Ny Stadion" OPV
730506
21-11 2020
Kl. 15:30
Roskilde B.93 Roskilde Idrætspark
730462
28-11 2020
Kl. 14:45
Næstved Viborg FF Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
730394
28-11 2020
Kl. 15:15
Hobro IK Roskilde DS Arena - Græsbane
730525
27-02 2021
Kl. 15:15
FC Helsingør SfB-Oure FA Helsingør "Ny Stadion" OPV
730513
06-03 2021
Kl. 12:00
Hvidovre IF B.93 Hvidovre IF's baner
730511
06-03 2021
Kl. 12:45
HB Køge Kolding IF Herfølge Stadion
730512
06-03 2021
Kl. 14:15
Næsby AB ALPI Arena Næsby
730515
06-03 2021
Kl. 14:15
Viborg FF Slagelse B&I Viborg FF´s anlæg
730510
06-03 2021
Kl. 14:45
Næstved HIK Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
730516
06-03 2021
Kl. 15:15
Hobro IK SfB-Oure FA DS Arena - Græsbane
730514
06-03 2021
Kl. 15:30
Roskilde Nykøbing FC Roskilde Idrætspark
730520
13-03 2021
Kl. 12:00
AB HB Køge Akademisk Boldklub
730518
13-03 2021
Kl. 13:00
Kolding IF Næstved Autocentralen Park (Kolding Stadion)
730522
13-03 2021
Kl. 13:00
Nykøbing FC Hvidovre IF NFC Anlæg Syd
730521
13-03 2021
Kl. 14:00
B.93 Næsby Kunst, B93
730524
13-03 2021
Kl. 15:15
Hobro IK Viborg FF DS Arena - Græsbane
730523
14-03 2021
Kl. 12:30
Slagelse B&I Roskilde Slagelse Stadion
730527
20-03 2021
Kl. 12:00
HIK Kolding IF Kunst, HIK
730530
20-03 2021
Kl. 12:00
Hvidovre IF Slagelse B&I Hvidovre IF's baner
730528
20-03 2021
Kl. 12:45
HB Køge B.93 Herfølge Stadion
730532
20-03 2021
Kl. 14:15
Viborg FF FC Helsingør Viborg FF´s anlæg
730529
20-03 2021
Kl. 14:15
Næsby Nykøbing FC ALPI Arena Næsby
730526
20-03 2021
Kl. 14:45
Næstved AB Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
730531
20-03 2021
Kl. 15:30
Roskilde Hobro IK Roskilde Idrætspark
730535
27-03 2021
Kl. 12:00
AB HIK Akademisk Boldklub
730537
27-03 2021
Kl. 13:00
Nykøbing FC HB Køge NFC Anlæg Syd
730534
27-03 2021
Kl. 14:00
B.93 Næstved Kunst, B93
730539
27-03 2021
Kl. 15:15
Hobro IK Hvidovre IF DS Arena - Græsbane
730540
27-03 2021
Kl. 15:15
FC Helsingør Roskilde Helsingør "Ny Stadion" OPV
730541
27-03 2021
Kl. 15:15
SfB-Oure FA Viborg FF Oure Idrætsskole
730538
28-03 2021
Kl. 12:30
Slagelse B&I Næsby Slagelse Stadion
730543
10-04 2021
Kl. 12:00
HIK B.93 Kunst, HIK
730547
10-04 2021
Kl. 12:00
Hvidovre IF FC Helsingør Hvidovre IF's baner
730545
10-04 2021
Kl. 12:45
HB Køge Slagelse B&I Herfølge Stadion
730544
10-04 2021
Kl. 13:00
Kolding IF AB Autocentralen Park (Kolding Stadion)
730546
10-04 2021
Kl. 14:15
Næsby Hobro IK ALPI Arena Næsby
730542
10-04 2021
Kl. 14:45
Næstved Nykøbing FC Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
730548
10-04 2021
Kl. 15:30
Roskilde SfB-Oure FA Roskilde Idrætspark
730551
17-04 2021
Kl. 13:00
Nykøbing FC HIK NFC Anlæg Syd
730552
17-04 2021
Kl. 14:00
B.93 Kolding IF Kunst, B93
730557
17-04 2021
Kl. 14:15
Viborg FF Roskilde Viborg FF´s anlæg
730554
17-04 2021
Kl. 15:15
Hobro IK HB Køge DS Arena - Græsbane
730555
17-04 2021
Kl. 15:15
FC Helsingør Næsby Helsingør "Ny Stadion" OPV
730556
17-04 2021
Kl. 15:15
SfB-Oure FA Hvidovre IF Oure Idrætsskole
730550
18-04 2021
Kl. 12:30
Slagelse B&I Næstved Slagelse Stadion
730559
24-04 2021
Kl. 12:00
HIK Slagelse B&I Kunst, HIK
730561
24-04 2021
Kl. 12:00
AB B.93 Akademisk Boldklub
730564
24-04 2021
Kl. 12:00
Hvidovre IF Viborg FF Hvidovre IF's baner
730562
24-04 2021
Kl. 12:45
HB Køge FC Helsingør Herfølge Stadion
730560
24-04 2021
Kl. 13:00
Kolding IF Nykøbing FC Autocentralen Park (Kolding Stadion)
730558
24-04 2021
Kl. 14:45
Næstved Hobro IK Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
730563
24-04 2021
Kl. 15:15
SfB-Oure FA Næsby Oure Idrætsskole
730569
01-05 2021
Kl. 13:00
Nykøbing FC AB NFC Anlæg Syd
730572
01-05 2021
Kl. 14:15
Viborg FF Næsby Viborg FF´s anlæg
730571
01-05 2021
Kl. 15:15
SfB-Oure FA HB Køge Oure Idrætsskole
730566
01-05 2021
Kl. 15:15
FC Helsingør Næstved Helsingør "Ny Stadion" OPV
730567
01-05 2021
Kl. 15:15
Hobro IK HIK DS Arena - Græsbane
730573
01-05 2021
Kl. 15:30
Roskilde Hvidovre IF Roskilde Idrætspark
730568
02-05 2021
Kl. 12:30
Slagelse B&I Kolding IF Slagelse Stadion
730575
08-05 2021
Kl. 12:00
HIK FC Helsingør Kunst, HIK
730577
08-05 2021
Kl. 12:00
AB Slagelse B&I Akademisk Boldklub
730606
08-05 2021
Kl. 12:45
HB Køge Viborg FF Herfølge Stadion
730576
08-05 2021
Kl. 13:00
Kolding IF Hobro IK Autocentralen Park (Kolding Stadion)
730605
08-05 2021
Kl. 14:00
B.93 Nykøbing FC B 93 Svanemølleanlæg.
730607
08-05 2021
Kl. 14:15
Næsby Roskilde ALPI Arena Næsby
730574
08-05 2021
Kl. 14:45
Næstved SfB-Oure FA Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
730616
15-05 2021
Kl. 12:00
Hvidovre IF Næsby Hvidovre IF's baner
730609
15-05 2021
Kl. 14:15
Viborg FF Næstved Viborg FF´s anlæg
730611
15-05 2021
Kl. 15:15
FC Helsingør Kolding IF Helsingør "Ny Stadion" OPV
730612
15-05 2021
Kl. 15:15
Hobro IK AB DS Arena - Græsbane
730463
15-05 2021
Kl. 15:15
HIK SfB-Oure FA Kunst, HIK
730615
15-05 2021
Kl. 15:30
Roskilde HB Køge Roskilde Idrætspark
730613
16-05 2021
Kl. 12:30
Slagelse B&I B.93 Slagelse Stadion
730618
22-05 2021
Kl. 12:00
HIK Viborg FF Kunst, HIK
730620
22-05 2021
Kl. 12:00
AB FC Helsingør Akademisk Boldklub
730623
22-05 2021
Kl. 12:45
HB Køge Hvidovre IF Herfølge Stadion
730619
22-05 2021
Kl. 13:00
Kolding IF SfB-Oure FA Autocentralen Park (Kolding Stadion)
730622
22-05 2021
Kl. 13:00
Nykøbing FC Slagelse B&I NFC Anlæg Syd
730621
22-05 2021
Kl. 14:00
B.93 Hobro IK B 93 Svanemølleanlæg.
730617
22-05 2021
Kl. 14:45
Næstved Roskilde Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
730625
29-05 2021
Kl. 12:00
Hvidovre IF Næstved Hvidovre IF's baner
730627
29-05 2021
Kl. 14:15
Viborg FF Kolding IF Viborg FF´s anlæg
730632
29-05 2021
Kl. 14:15
Næsby HB Køge ALPI Arena Næsby
730628
29-05 2021
Kl. 15:15
SfB-Oure FA AB Oure Idrætsskole
730629
29-05 2021
Kl. 15:15
FC Helsingør B.93 Helsingør "Ny Stadion" OPV
730630
29-05 2021
Kl. 15:15
Hobro IK Nykøbing FC DS Arena - Græsbane
730626
29-05 2021
Kl. 15:30
Roskilde HIK Roskilde Idrætspark
730634
05-06 2021
Kl. 12:00
HIK Hvidovre IF Kunst, HIK
730636
05-06 2021
Kl. 12:00
AB Viborg FF Akademisk Boldklub
730635
05-06 2021
Kl. 13:00
Kolding IF Roskilde Autocentralen Park (Kolding Stadion)
730638
05-06 2021
Kl. 13:00
Nykøbing FC FC Helsingør NFC Anlæg Syd
730637
05-06 2021
Kl. 14:00
B.93 SfB-Oure FA B 93 Svanemølleanlæg.
730633
05-06 2021
Kl. 14:45
Næstved Næsby Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
730639
06-06 2021
Kl. 12:30
Slagelse B&I Hobro IK Slagelse Stadion
730643
12-06 2021
Kl. 12:00
Hvidovre IF Kolding IF Hvidovre IF's baner
730641
12-06 2021
Kl. 12:45
HB Køge Næstved Herfølge Stadion
730642
12-06 2021
Kl. 14:15
Næsby HIK ALPI Arena Næsby
730645
12-06 2021
Kl. 14:15
Viborg FF B.93 Viborg FF´s anlæg
730646
12-06 2021
Kl. 15:15
SfB-Oure FA Nykøbing FC Oure Idrætsskole
730647
12-06 2021
Kl. 15:15
FC Helsingør Slagelse B&I Helsingør "Ny Stadion" OPV
730644
12-06 2021
Kl. 15:30
Roskilde AB Roskilde Idrætspark
730651
19-06 2021
Kl. 15:15
HIK HB Køge Kunst, HIK
730652
19-06 2021
Kl. 15:15
Kolding IF Næsby Autocentralen Park (Kolding Stadion)
730653
19-06 2021
Kl. 15:15
AB Hvidovre IF Akademisk Boldklub
730654
19-06 2021
Kl. 15:15
B.93 Roskilde B 93 Svanemølleanlæg.
730655
19-06 2021
Kl. 15:15
Nykøbing FC Viborg FF NFC Anlæg Syd
730656
19-06 2021
Kl. 15:15
Slagelse B&I SfB-Oure FA Slagelse Stadion
730657
19-06 2021
Kl. 15:15
Hobro IK FC Helsingør DS Arena - Græsbane
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU på mail eller på tlf: 4326 2222

Alle uafgjorte kampe i U17 liga og U17 divisionen i sæsonen 2020/2021 afgøres i straffesparkskonkurrence. Holdene er selv ansvarlige for at registrere deres egne spark.

Bemærk at vinderen af straffesparkskonkurrence ved uafgjort får et ekstra point jvf. paragraf 9.1 i propositionerne for Ungdoms-DM.

Log ind