MENU

Hovedstads Pokalen //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
905136 1 ma
10-08 2020
Kl. 22:00
FA 2000 8 Jægersborg 2 Kunst, Jens Jessens Vej
UHT

Udehold taberdømt

905140 1 ma
10-08 2020
Kl. 22:00
KFUM 3 Heimdal 4 Emdrupparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

905143 1 on
12-08 2020
Kl. 18:00
Skjold 2 FA 2000 10 Fælledparken
5 - 1
905131 1 to
13-08 2020
Kl. 18:00
KFB 3 Sundby 3 Kløvermarken
4 - 0
905155 1 to
13-08 2020
Kl. 18:00
KFB 5 FA 2000 5 Kløvermarken
UHT

Udehold taberdømt

905148 1 to
13-08 2020
Kl. 18:30
Hellas 3 Bk. Hekla Engdraget
7 - 6
905154
1 to
13-08 2020
Kl. 18:30
Vigerslev 3 Heimdal 6 Valby IP, Gl. Afdeling
0 - 1
905147 1
15-08 2020
Kl. 14:00
B1908 3 PI Fodbold 3 Sundby I P. Opvisn.
HMH
905146 1
16-08 2020
Kl. 12:00
Heimdal 5 Husum 3 Fælledparken
0 - 5
905150 1
16-08 2020
Kl. 14:00
Hekla 2 Vestia 4 Kunst, Hekla park
UHT

Udehold taberdømt

905132 1
16-08 2020
Kl. 14:00
Heimdal 2 Brønshøj 3 Fælledparken
4 - 5
905141 1
16-08 2020
Kl. 14:00
FA 2000 11 Østerbro IF 4 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 7
905144 1
16-08 2020
Kl. 14:00
Hvidovre IF 3 Østerbro IF 3 Hvidovre IF's baner
0 - 9
905134 1 ma
17-08 2020
Kl. 18:30
Rødovre 2 KB 6 Rødovre Stadion
3 - 2
905158 1 ti
18-08 2020
Kl. 18:00
Brønshøj 5 KFB 4 Tingbjerg I P
1 - 5
905156 1 ti
18-08 2020
Kl. 19:00
KB 7 KB 4 Kunst, KB, P. Bangs Vej
0 - 2
905138 1 on
19-08 2020
Kl. 18:00
Amager FF 3 Vanløse IF 4 John Tranums Alle
UHT

Udehold taberdømt

905142 1 on
19-08 2020
Kl. 18:00
ØKF 2 KB 5 Kløvermarken
UHT

Udehold taberdømt

905133
1 on
19-08 2020
Kl. 19:00
Union 4 Amager FF 2 Kunst, Genforeningspladsen
9 - 10
905139 1 on
19-08 2020
Kl. 19:30
HIK 3 Olympia 1921 2 Gentofte Sportspark Opv. kunst
6 - 0
905152 1 to
20-08 2020
Kl. 18:30
HB 6 FA 2000 9 Fælledparken
UHT

Udehold taberdømt

905137 1 to
20-08 2020
Kl. 20:00
Brønshøj 4 Sønderbro Fight 3 Kunst, Tingbjerg IP
0 - 3
905145 1 ti
25-08 2020
Kl. 18:30
Valby 2 Amalie 2 Valby IP, tribunen
UHT

Udehold taberdømt

905135 1 on
26-08 2020
Kl. 18:00
B 1903 7 HIK 2 B1903
1 - 4
905149 1 to
27-08 2020
Kl. 18:00
Vanløse IF 6 Kastrup 3 Vanløse I P
3 - 5
905157 1 fr
28-08 2020
Kl. 17:30
B1903 6 CSC 2 B1903
HHT

Hjemmehold taberdømt

905151 1 fr
28-08 2020
Kl. 19:30
Vestia 3 HB 3 Kunst, Bavnehøj IA
HHT

Hjemmehold taberdømt

905153 1
29-08 2020
Kl. 16:00
FA 2000 6 KFB 3 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 1
518689 2 ma
31-08 2020
Kl. 22:00
Vestia 6 Østerbro IF 2 Bavnehøj Idrætsanlæg
HHT

Hjemmehold taberdømt

518693 2 ma
31-08 2020
Kl. 22:00
VLI 3 Oversidder Kunst, Jens Jessens Vej
518694 2 ma
31-08 2020
Kl. 22:00
Heimdal 7 Oversidder Fælledparken
518312 2 ma
31-08 2020
Kl. 22:00
VLI 2 Fr.holm Sydhavnen 2 Kunst, Jens Jessens Vej
UHHT
518334 2 ma
31-08 2020
Kl. 22:00
FA 2000 8 Oversidder Kunst, Jens Jessens Vej
518314 2 ti
01-09 2020
Kl. 18:00
Vanløse IF 3 Føroyar 2 Vanløse I P
3 - 2
518679
2 ti
01-09 2020
Kl. 19:30
Husum 2 KB 3 Kunst, Husumparken
5 - 7
518352 2 ti
01-09 2020
Kl. 20:00
Brønshøj 3 FC Udfordringen 3 Kunst, Tingbjerg IP
3 - 1
518315 2 on
02-09 2020
Kl. 18:00
ØKF 2 CBS Sport 4 Kløvermarken
UHT

Udehold taberdømt

518683 2 to
03-09 2020
HB 4 Fr.holm Sydhavnen 3 Fælledparken
UHT

Udehold taberdømt

518309 2 to
03-09 2020
Kl. 18:00
Dragør 2 Heimdal 6 Dragør Bk
UHT

Udehold taberdømt

518351 2 ma
07-09 2020
Kl. 17:45
HB 6 ØKF 5 Fælledparken
UHT

Udehold taberdømt

518350 2 ma
07-09 2020
Kl. 18:00
Amager FF 2 HB 3 John Tranums Alle
1 - 10
518319 2 ma
07-09 2020
Kl. 18:40
Skovshoved IF 3 Østerbro IF 3 Gentofte Sportspark - kunst 1
UHT

Udehold taberdømt

518305 2 ma
07-09 2020
Kl. 20:15
FA 2000 3 Fremad Amager 3 Kunst, Jens Jessens Vej
UHT

Udehold taberdømt

518688 2 ti
08-09 2020
Kl. 17:45
HB 5 VLI 4 Fælledparken
7 - 0
518686 2 ti
08-09 2020
Kl. 18:00
Kastrup 2 Vanløse IF 5 Røllikevej
6 - 1
518678 2 ti
08-09 2020
Kl. 18:00
Viktoria 2 CBS Sport 2 Fælledparken
1 - 4
518695 2 ti
08-09 2020
Kl. 18:00
PI Fodbold 3 Østerbro IF 4 Valby IP, Gl. Afdeling
2 - 5
518696 2 ti
08-09 2020
Kl. 18:00
Heimdal 3 Østerbro IF 5 Fælledparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

518680 2 ti
08-09 2020
Kl. 18:30
Stefan 2 HB 7 Rådvadsvej
UHT

Udehold taberdømt

518308 2 ti
08-09 2020
Kl. 19:00
Union 2 CSC 2 Kunst, Grøndal Centret
1 - 0
518697
2 ti
08-09 2020
Kl. 20:00
Valby 2 FC Udfordringen 2 Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 6
518304 2 on
09-09 2020
Kl. 18:00
Frem 3 HIK 3 Frem, Valby IP
1 - 4
518684 2 on
09-09 2020
Kl. 19:15
FA 2000 6 Prespa 2 Frederiksberg IP, kunst
0 - 4
518303 2 on
09-09 2020
Kl. 20:15
Union 3 FC Randoms 2 Kunst, Grøndal Centret
UDS
518682 2 to
10-09 2020
Kl. 18:00
Sundby 2 Kastrup 3 Sundby/Kløvermarken
2 - 4
518681 2 to
10-09 2020
Kl. 20:00
HIK 2 KFB 2 Gentofte Sportspark Opv. kunst
UHT

Udehold taberdømt

518332 2 to
10-09 2020
Kl. 20:15
CBS Sport 3 Skovshoved IF 4 Kunst, Jens Jessens Vej
HHT

Hjemmehold taberdømt

518318 2 fr
11-09 2020
Kl. 18:30
Hekla 2 AB Tårnby 3 Kunst, Hekla park
UHT

Udehold taberdømt

518337 2 ma
14-09 2020
Kl. 17:45
Hellas 2 Vanløse 7 Engdraget
HUMH
518338 2 ma
14-09 2020
Kl. 17:45
CIK 2 Vestia 2 Kløvermarken
2 - 1
518310
2 ma
14-09 2020
Kl. 18:00
Østerbro IF 7 B.93 3 Fælledparken
3 - 0
518317 2 ti
15-09 2020
Kl. 17:30
KFB 5 ØKF 3 Kløvermarken
1 - 3
518311 2 ti
15-09 2020
Kl. 17:45
Hellas 3 Nørrebro United 2 Engdraget
5 - 4
518336 2 ti
15-09 2020
Kl. 18:00
Nørrebro United 3 FA 2000 4 Kunst, Ryparken
0 - 3
518307 2 ti
15-09 2020
Kl. 18:00
Amager FF 3 Husum 3 Kunst, John Tranums Alle
5 - 7
518691 2 ti
15-09 2020
Kl. 20:15
KB 4 Vestia 5 Kunst, KB, P. Bangs Vej
UHT

Udehold taberdømt

518306
2 on
16-09 2020
Kl. 17:30
B 1903 8 Nørrebro FF 2 B1903
3 - 2
518335 2 on
16-09 2020
Kl. 17:45
Amager FF 4 KFB 4 John Tranums Alle
UHT

Udehold taberdømt

518320 2 on
16-09 2020
Kl. 18:00
Skjold 2 Tårnby FF 3 Fælledparken
UHT

Udehold taberdømt

518331 2 on
16-09 2020
Kl. 18:00
Rødovre 2 Bispebjerg 2 Rødovre Stadion
1 - 4
518687 2 on
16-09 2020
Kl. 18:00
Rødovre 3 Vigerslev 2 Rødovre Stadion
UHT

Udehold taberdømt

518692 2 on
16-09 2020
Kl. 20:00
Valby 3 Østerbro IF 6 Kunst, Valby IP, tribunen
UHT

Udehold taberdømt

518333 2 to
17-09 2020
Kl. 20:00
PI Fodbold 2 Sønderbro Fight 3 Kunst, Valby IP, tribunen
UDS
518313 2 fr
18-09 2020
Kl. 17:30
ØKF 4 FC Culpa 2 Kløvermarken
1 - 0
518690 2
20-09 2020
Kl. 12:00
Heimdal 4 FC Nyhavn 2 Fælledparken
UHT

Udehold taberdømt

518316 2 on
23-09 2020
Kl. 19:30
FA 2000 7 Sønderbro Fight 2 Kunst, Jens Jessens Vej
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Klubberne bedes bemærke, at der ikke spilles med forlænget spilletid.

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

Runderne afvikles således:
1. runde afvikles i uge 33-35 (10. - 30. august)
2. runde afvikles i uge 36-38 (31. august - 20. september)
3. runde afvikles i uge 39-42 (21. september - 18. oktober)
4. runde afvikles i uge 43-17 (2021)

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde. Resultatet fastsættes til 0-3.

Hold i serie 2 træder tidligst ind i 2. runde.
Hold i KS og serie 1 træder ind i 3. runde

Samlet 68 hold træder ind i 2. runde

Log ind