MENU

8-M+40 2 - Forår, Pulje 2 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
402832 ma
12-04 2021
Kl. 18:45
Borsholm-Skibstrup IF Helsingør IF Fodbold Borsholm Idrætsplads
4 - 5
402716
ma
12-04 2021
Kl. 19:00
Hornbæk IF Espergærde IF Pedella Park
1 - 5
402856 ti
13-04 2021
Kl. 20:30
Gurre IK Tikøb IF (2) Helsingør Idrætspark Kunst
5 - 2
402876 ma
19-04 2021
Kl. 19:00
Helsingør IF Fodbold Hornbæk IF Helsingør Idrætspark
0 - 1
402878 ma
19-04 2021
Kl. 20:00
FIF, Hillerød (4) Helsingør FC FIF-Stadion Kunstgræs
UHT

Udehold taberdømt

402858
on
21-04 2021
Kl. 19:00
Tikøb IF (2) Esrum IF Tikøb Gl. Stadion
3 - 3
402859
on
21-04 2021
Kl. 19:00
Espergærde IF Gurre IK Mørdrup Idrætsanlæg
1 - 2
402877 to
22-04 2021
Kl. 19:00
Vapnagård FK 72 Borsholm-Skibstrup IF Helsingør Idrætspark
3 - 6
402880 ma
26-04 2021
Kl. 19:00
Hornbæk IF Vapnagård FK 72 Pedella Park
2 - 6
402881 ma
26-04 2021
Kl. 19:00
Borsholm-Skibstrup IF FIF, Hillerød (4) Borsholm Idrætsplads
1 - 3
402882 ti
27-04 2021
Kl. 19:00
Gurre IK Helsingør IF Fodbold Nygård Skole
4 - 1
402883 on
28-04 2021
Kl. 18:30
Esrum IF Helsingør FC Esrum Stadion
UHT

Udehold taberdømt

402879
on
28-04 2021
Kl. 19:00
Tikøb IF (2) Espergærde IF Tikøb Gl. Stadion
3 - 3
402885 ma
03-05 2021
Kl. 19:00
Helsingør IF Fodbold Tikøb IF (2) Helsingør Idrætspark
1 - 4
402886 ma
03-05 2021
Kl. 19:00
Helsingør FC Borsholm-Skibstrup IF Helsingør Idrætspark
1 - 3
402888 ma
03-05 2021
Kl. 20:00
FIF, Hillerød (4) Hornbæk IF FIF-Stadion Kunstgræs
4 - 1
402884
on
05-05 2021
Kl. 19:00
Espergærde IF Esrum IF Mørdrup Idrætsanlæg
9 - 1
402887 to
06-05 2021
Kl. 19:00
Vapnagård FK 72 Gurre IK Helsingør Idrætspark
1 - 2
402890 ma
10-05 2021
Kl. 19:00
Hornbæk IF Helsingør FC Pedella Park
1 - 2
402908 ti
11-05 2021
Kl. 19:00
Gurre IK FIF, Hillerød (4) Nygård Skole
6 - 0
402909 on
12-05 2021
Kl. 18:30
Esrum IF Borsholm-Skibstrup IF Esrum Stadion
UHT

Udehold taberdømt

402907
on
12-05 2021
Kl. 19:00
Espergærde IF Helsingør IF Fodbold Mørdrup Idrætsanlæg
2 - 3
402889 on
12-05 2021
Kl. 19:00
Tikøb IF (2) Vapnagård FK 72 Tikøb Gl. Stadion
3 - 0
402910 ma
17-05 2021
Kl. 19:00
Borsholm-Skibstrup IF Hornbæk IF Borsholm Idrætsplads
2 - 2
402912 ma
17-05 2021
Kl. 19:00
Helsingør FC Gurre IK Helsingør Idrætspark
0 - 11
402914 ma
17-05 2021
Kl. 20:00
FIF, Hillerød (4) Tikøb IF (2) FIF-Stadion Kunstgræs
UHT

Udehold taberdømt

402911
on
19-05 2021
Kl. 19:00
Helsingør IF Fodbold Esrum IF Helsingør Idrætspark
1 - 1
402913
to
20-05 2021
Kl. 19:00
Vapnagård FK 72 Espergærde IF Helsingør Idrætspark
3 - 4
402950 ti
25-05 2021
Kl. 19:00
Helsingør IF Fodbold Vapnagård FK 72 Helsingør Idrætspark
3 - 5
402951 ti
25-05 2021
Kl. 19:00
Gurre IK Borsholm-Skibstrup IF Nygård Skole
3 - 2
402915 on
26-05 2021
Kl. 19:00
Tikøb IF (2) Helsingør FC Tikøb Gl. Stadion
3 - 0
402949
on
26-05 2021
Kl. 19:00
Espergærde IF FIF, Hillerød (4) Mørdrup Idrætsanlæg
3 - 8
402952
to
27-05 2021
Kl. 18:30
Esrum IF Hornbæk IF Esrum Stadion
3 - 0
402953 ma
31-05 2021
Kl. 19:00
Hornbæk IF Gurre IK Pedella Park
0 - 2
402954 ma
31-05 2021
Kl. 19:00
Borsholm-Skibstrup IF Tikøb IF (2) Borsholm Idrætsplads
1 - 4
402955
ma
31-05 2021
Kl. 19:00
Helsingør FC Espergærde IF Helsingør Idrætspark
4 - 8
402957 ma
31-05 2021
Kl. 20:00
FIF, Hillerød (4) Helsingør IF Fodbold FIF-Stadion Kunstgræs
UHT

Udehold taberdømt

402956 on
02-06 2021
Kl. 18:30
Esrum IF Vapnagård FK 72 Esrum Stadion
0 - 3
402833 fr
04-06 2021
Kl. 18:45
Helsingør FC Vapnagård FK 72 Helsingør Idrætspark
0 - 4
402960 ma
07-06 2021
Kl. 19:00
Helsingør IF Fodbold Helsingør FC Helsingør Idrætspark
4 - 0
402961 ti
08-06 2021
Kl. 19:00
Gurre IK Esrum IF Nygård Skole
UHT

Udehold taberdømt

402962 on
09-06 2021
Kl. 19:00
Vapnagård FK 72 FIF, Hillerød (4) Helsingør Idrætspark
2 - 2
402958 on
09-06 2021
Kl. 19:00
Tikøb IF (2) Hornbæk IF Tikøb Gl. Stadion
5 - 1
402959 on
09-06 2021
Kl. 19:00
Espergærde IF Borsholm-Skibstrup IF Mørdrup Idrætsanlæg
1 - 4
402857 ma
14-06 2021
Kl. 19:00
Esrum IF FIF, Hillerød (4) Esrum Stadion
1 - 1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Turneringsafslutning:
De 8 puljevindere spiller kampe om Sjællandsmesterskabet, førstnævnte pulje har hjemmebane.

Kvartfinale:
 
Kamp 1: Onsdag den 16. juni kl. 19.00: Vinder pulje 3 - Vinder pulje 2
Kamp 2: Onsdag den 16. juni kl. 19:00: Vinder pulje 1 - Vinder pulje 4
Kamp 3: Onsdag den 16. juni kl. 19.00: Vinder pulje 6 - Vinder pulje 5
Kamp 4: Onsdag den 16. juni kl. 19:00: Vinder pulje 7 - Vinder pulje 8

Semifinaler: 
Kamp 5: Søndag den 20. juni kl. 12:00: Vinder kamp 2 - Vinder kamp 4
Kamp 6: Søndag den 20. juni kl. 12.00: Vinder kamp 3 - Vinder kamp 1 

Finale: 
Onsdag den 23. juni kl. 19:00: Vinder kamp 5 - Vinder kamp 6 

Log ind