MENU

U14 Drenge 8-mands 2 (07) Forår, Pulje 1 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
595146 ti
13-04 2021
Kl. 18:30
FC Lejre Hundested IK Lejrehallen
5 - 0
595145 on
14-04 2021
Kl. 18:00
Oversidder IF Skjold Birkerød
595150 on
21-04 2021
Kl. 19:00
Melby-Liseleje IF Fredensborg BI Melby Stadion
9 - 1
595151
on
21-04 2021
Kl. 19:00
Himmelev-Veddelev BK Espergærde IF Himmelev Idrætspark
4 - 3
595152 on
21-04 2021
Kl. 19:00
IF Skjold Birkerød Roskilde Boldklub Birkerød Stadion
4 - 3
595153 on
21-04 2021
Kl. 19:00
Hundested IK Oversidder Hundested Stadion
595154 on
21-04 2021
Kl. 19:00
Frederiksværk Fodbold Klub FC Lejre Frederiksværk Stadion
3 - 4
595148
25-04 2021
Kl. 11:15
Espergærde IF Melby-Liseleje IF Mørdrup Idrætsanlæg
2 - 9
595157 on
28-04 2021
Kl. 18:00
Oversidder Frederiksværk Fodbold Klub
595159 on
28-04 2021
Kl. 18:00
Fredensborg BI FC Lejre Fredensborg Stadion
1 - 0
595158 on
28-04 2021
Kl. 19:00
Espergærde IF IF Skjold Birkerød Mørdrup Idrætsanlæg
UHT

Udehold taberdømt

595155 on
28-04 2021
Kl. 19:00
Melby-Liseleje IF Himmelev-Veddelev BK Melby Stadion
10 - 0
595156 on
28-04 2021
Kl. 19:00
Roskilde Boldklub Hundested IK Roskilde Idrætspark Kunstgræs
16 - 1
595149 fr
30-04 2021
Kl. 11:00
Fredensborg BI Frederiksværk Fodbold Klub Fredensborg Stadion
3 - 5
595162 ti
04-05 2021
Kl. 18:30
FC Lejre Oversidder Lejrehallen
595163 on
05-05 2021
Kl. 19:00
Hundested IK Espergærde IF Hundested Stadion
2 - 5
595164 on
05-05 2021
Kl. 19:00
Frederiksværk Fodbold Klub Roskilde Boldklub Frederiksværk Stadion
5 - 2
595160 on
05-05 2021
Kl. 19:00
Himmelev-Veddelev BK Fredensborg BI Himmelev Idrætspark
UHT

Udehold taberdømt

595161 on
05-05 2021
Kl. 19:00
IF Skjold Birkerød Melby-Liseleje IF Birkerød Stadion
5 - 5
595165 on
12-05 2021
Kl. 17:45
Melby-Liseleje IF Hundested IK Melby Stadion
UHT

Udehold taberdømt

595193 on
12-05 2021
Kl. 18:00
Fredensborg BI Oversidder Fredensborg Stadion
595166 on
12-05 2021
Kl. 19:00
Roskilde Boldklub FC Lejre Roskilde Idrætspark Kunstgræs
1 - 0
595191 on
12-05 2021
Kl. 19:00
Himmelev-Veddelev BK IF Skjold Birkerød Himmelev Idrætspark
UHT

Udehold taberdømt

595192 on
12-05 2021
Kl. 19:00
Espergærde IF Frederiksværk Fodbold Klub Mørdrup Idrætsanlæg
2 - 1
595196 ti
18-05 2021
Kl. 18:30
FC Lejre Espergærde IF Lejrehallen
0 - 1
595194 on
19-05 2021
Kl. 18:00
Oversidder Roskilde Boldklub
595197
on
19-05 2021
Kl. 19:00
Hundested IK Himmelev-Veddelev BK Hundested Stadion
2 - 2
595144
22-05 2021
Kl. 11:30
Roskilde Boldklub Himmelev-Veddelev BK Roskilde Idrætspark Kunstgræs
2 - 3
595207 on
26-05 2021
Kl. 18:00
Fredensborg BI Roskilde Boldklub Fredensborg Stadion
2 - 7
595199 on
26-05 2021
Kl. 19:00
Melby-Liseleje IF FC Lejre Melby Stadion
6 - 1
595204
on
26-05 2021
Kl. 19:00
Himmelev-Veddelev BK Frederiksværk Fodbold Klub Himmelev Idrætspark
5 - 3
595205 on
26-05 2021
Kl. 19:00
IF Skjold Birkerød Hundested IK Birkerød Stadion
13 - 2
595206 on
26-05 2021
Kl. 19:00
Espergærde IF Oversidder Mørdrup Idrætsanlæg
595195
30-05 2021
Kl. 10:00
IF Skjold Birkerød Fredensborg BI Birkerød Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

595374 ti
01-06 2021
Kl. 18:30
FC Lejre Himmelev-Veddelev BK Lejrehallen
6 - 0
595355 on
02-06 2021
Kl. 18:00
Oversidder Melby-Liseleje IF
595376 on
02-06 2021
Kl. 19:00
Frederiksværk Fodbold Klub IF Skjold Birkerød Frederiksværk Stadion
5 - 3
595351 on
02-06 2021
Kl. 19:00
Roskilde Boldklub Espergærde IF Roskilde Idrætspark Kunstgræs
0 - 1
595377 ti
08-06 2021
Kl. 17:45
Melby-Liseleje IF Roskilde Boldklub Melby Stadion
4 - 3
595378 on
09-06 2021
Kl. 19:00
Himmelev-Veddelev BK Oversidder Himmelev Idrætspark
595379 on
09-06 2021
Kl. 19:00
IF Skjold Birkerød FC Lejre Birkerød Stadion
4 - 3
595380 on
09-06 2021
Kl. 19:00
Espergærde IF Fredensborg BI Mørdrup Idrætsanlæg
7 - 3
595381 on
09-06 2021
Kl. 19:00
Hundested IK Frederiksværk Fodbold Klub Hundested Stadion
2 - 7
595375
13-06 2021
Kl. 11:00
Fredensborg BI Hundested IK Fredensborg Stadion
UMH
595198 ti
15-06 2021
Kl. 19:00
Frederiksværk Fodbold Klub Melby-Liseleje IF Frederiksværk Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Turneringsafslutning:
De 3 puljevindere spiller kampe om Sjællandsmesterskabet, førstnævnte pulje har hjemmebane.

Semifinale: Onsdag den 16. juni kl. 19:00: Vinder pulje 2 - Vinder pulje 1 

Finale: Tirsdag den 22. juni kl. 19:00: Vinder af pulje 1/2 - Vinder pulje 3

Log ind