MENU

Serie 5, P18/25 Forår, P24 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
128181
17-04 2021
Kl. 10:00
FC Udfordringen 4 FB 20 Kunst, Valby IP, tribunen
HHT

Hjemmehold taberdømt

128183
17-04 2021
Kl. 12:00
Frem 5 CSC 3 Frem, Valby IP
5 - 3
128182
18-04 2021
Kl. 12:00
ØKF 7 HB 8 Kløvermarken
3 - 1
128184
18-04 2021
Kl. 14:00
KFB 6 MeSe United Kløvermarken
8 - 1
128180
18-04 2021
Kl. 16:00
Jægersborg 6 Sporting Fønix CF Gentofte Sportspark - kunst 1
3 - 3
128186
24-04 2021
Kl. 12:00
Sporting Fønix CF Frem 5 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 2
128189
24-04 2021
Kl. 16:00
MeSe United ØKF 7 Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 8
128188
25-04 2021
Kl. 12:00
HB 8 FC Udfordringen 4 Fælledparken
2 - 1
128187
25-04 2021
Kl. 14:00
FB 20 Jægersborg 6 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 1
128185
25-04 2021
Kl. 16:00
CSC 3 KFB 6 Kløvermarken
2 - 6
128192
01-05 2021
Kl. 10:00
FC Udfordringen 4 MeSe United Kunst, Valby IP, tribunen
UHT

Udehold taberdømt

128194
01-05 2021
Kl. 12:00
Frem 5 FB 20 Frem, Valby IP
2 - 7
128195
02-05 2021
Kl. 10:00
KFB 6 ØKF 7 Kløvermarken
2 - 2
128190
02-05 2021
Kl. 16:00
CSC 3 Sporting Fønix CF Kløvermarken
HHT

Hjemmehold taberdømt

128200
08-05 2021
Kl. 16:00
MeSe United Jægersborg 6 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 4
128198
09-05 2021
Kl. 12:00
ØKF 7 FC Udfordringen 4 Kløvermarken
6 - 0
128199
09-05 2021
Kl. 16:00
HB 8 Frem 5 Fælledparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

128196
09-05 2021
Kl. 16:00
Sporting Fønix CF KFB 6 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 2
128197
09-05 2021
Kl. 16:00
FB 20 CSC 3 Kunst, Jens Jessens Vej
13 - 2
131473
15-05 2021
Kl. 10:00
KFB 6 FC Udfordringen 4 Kløvermarken
2 - 0
131472
15-05 2021
Kl. 12:00
Frem 5 MeSe United Frem, Valby IP
2 - 1
131470
16-05 2021
Kl. 10:00
Jægersborg 6 ØKF 7 Jægersborg
1 - 7
131471
16-05 2021
Kl. 12:00
Sporting Fønix CF FB 20 Kunst, Valby IP, tribunen
HMH
128201
16-05 2021
Kl. 16:00
CSC 3 HB 8 Kløvermarken
1 - 9
134177 to
20-05 2021
Kl. 20:30
MeSe United CSC 3 Kunst, Valby IP, tribunen
131474
22-05 2021
Kl. 10:00
FC Udfordringen 4 Jægersborg 6 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 3
134175
23-05 2021
Kl. 12:00
ØKF 7 Frem 5 Kløvermarken
0 - 3
134174 ma
24-05 2021
Kl. 12:00
FB 20 KFB 6 Kunst, Jens Jessens Vej
6 - 1
134176 ma
24-05 2021
Kl. 16:00
HB 8 Sporting Fønix CF Kunst, Fælledparken
1 - 4
134181
29-05 2021
Kl. 12:00
Frem 5 FC Udfordringen 4 Frem, Valby IP
3 - 1
134180
29-05 2021
Kl. 14:00
FB 20 HB 8 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 1
134182
30-05 2021
Kl. 12:00
KFB 6 Jægersborg 6 Kløvermarken
3 - 4
134178
30-05 2021
Kl. 16:00
CSC 3 ØKF 7 Kløvermarken
HHT

Hjemmehold taberdømt

134179
30-05 2021
Kl. 16:00
Sporting Fønix CF MeSe United Kunst, Valby IP, tribunen
10 - 0
134187 fr
04-06 2021
Kl. 20:00
MeSe United FB 20 Kunst, Valby IP, tribunen
HHT

Hjemmehold taberdømt

134184
05-06 2021
Kl. 12:00
FC Udfordringen 4 CSC 3 Kunst, Valby IP, tribunen
UHT

Udehold taberdømt

134183
06-06 2021
Kl. 10:00
Jægersborg 6 Frem 5 Jægersborg
3 - 8
134185
06-06 2021
Kl. 14:00
ØKF 7 Sporting Fønix CF Kløvermarken
4 - 4
134186
06-06 2021
Kl. 14:00
KFB 6 HB 8 Kløvermarken
4 - 1
128191
12-06 2021
Kl. 12:00
Jægersborg 6 HB 8 Jægersborg
2 - 10
134188
19-06 2021
Kl. 10:00
CSC 3 Jægersborg 6 Kløvermarken
HHT

Hjemmehold taberdømt

134189
19-06 2021
Kl. 12:00
Sporting Fønix CF FC Udfordringen 4 Kunst, Valby IP, tribunen
7 - 0
134190
19-06 2021
Kl. 12:00
FB 20 ØKF 7 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 0
134191
19-06 2021
Kl. 12:00
Frem 5 KFB 6 Frem, Valby IP
3 - 0
134192
19-06 2021
Kl. 12:00
HB 8 MeSe United Kunst, Ryparken
UHT

Udehold taberdømt

Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De ti bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 18 til og med 25 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Sommersol og Watan FC (pulje 18), Dunses Disciple (pulje 20), MeSe United (pulje 24), Sporting Fønix CF (pulje 24) og Tsunami (pulje 25) og  er alle klubbernes 1. hold og skal springes over og ikke regnes med, når man skal fastslå punkt b) bedste placering i puljen.
De pågældende 1. holds placering i efteråret 2021 afgøres af DBU København.

Nedrykning:
Nr. 10 i alle puljer rykker ned
 

Log ind