|
|
556071
|
on25-08 2021
|
17:30
|
|
|
Rundforbi Stadion
|
|
|
|
557204
|
on25-08 2021
|
18:00
|
|
|
B1903
|
|
|
|
|
558621
|
on25-08 2021
|
18:00
|
|
|
Tingbjerg Idrætspark
|
|
|
|
|
558733
|
on25-08 2021
|
18:00
|
|
|
Bavnehøj Idrætsanlæg
|
|
|
|
558740
|
on25-08 2021
|
18:30
|
|
|
Hørsholm Idrætspark
|
|
|
|
558832
|
on25-08 2021
|
18:30
|
|
|
Espelundens Idrætsanlæg
|
|
|
|
|
558833
|
on25-08 2021
|
18:30
|
|
|
Karsemosegård
|
HHT
|
|
|
558622
|
on25-08 2021
|
18:30
|
|
|
Ishøj Idrætscenter
|
HHT
|
|
|
558623
|
on25-08 2021
|
18:30
|
|
|
Albertslund Stadion
|
HHT
|
|
|
558628
|
on25-08 2021
|
18:30
|
|
|
Strøbyhallen
|
|
|
|
|
558630
|
on25-08 2021
|
18:30
|
|
|
Tusehallen
|
UHT
|
|
|
558355
|
on25-08 2021
|
18:30
|
|
|
Lillevang Idrætscenter
|
|
|
|
558732
|
on25-08 2021
|
19:00
|
|
|
Karlslunde Stadion
|
|
|
|
556747
|
to26-08 2021
|
18:30
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
558629
|
on08-09 2021
|
17:30
|
|
|
Smørum Idrætscenter
|
|
|
|
555997
|
on15-09 2021
|
18:15
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
|
463792
|
on15-09 2021
|
19:00
|
|
|
Birkerød Stadion Kunstgræs
|
HHT
|
|
|
463793
|
ti21-09 2021
|
19:30
|
|
|
Greve Idræts Center Kunstgræs
|
|
|
|
463799
|
on22-09 2021
|
18:00
|
|
|
Sørbyhallen
|
|
|
|
463800
|
on22-09 2021
|
18:00
|
|
|
Stensved Stadion
|
HHT
|
|
|
463802
|
on22-09 2021
|
19:00
|
|
|
Allerød Idrætspark Kunstgræs
|
|
|
|
463803
|
on22-09 2021
|
19:00
|
|
|
Hillerød Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
463795
|
on22-09 2021
|
19:00
|
|
|
NyBolig Park - Kunstgræs
|
|
|
|
463796
|
on22-09 2021
|
19:00
|
|
|
Glostrup Idrætspark Kunstgræs
|
HHT
|
|
|
463797
|
on22-09 2021
|
19:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
463791
|
on22-09 2021
|
19:15
|
|
|
Virumgård kunstgræsbane
|
|
|
|
463794
|
to23-09 2021
|
19:00
|
|
|
Gladsaxe stadion Kunstgræs
|
|
|
|
463798
|
on29-09 2021
|
18:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
463801
|
on29-09 2021
|
19:00
|
|
|
Rundforbi Stadion Kunst
|
|
|
|
|
862668
|
ti05-10 2021
|
19:00
|
|
|
Tuse Kunstgræs 2020
|
|
|
|
862667
|
on06-10 2021
|
18:45
|
|
|
GVI. Nymosen
|
|
|
|
862664
|
on06-10 2021
|
19:00
|
|
|
Frederiksværk Stadion, Kunstgræs
|
|
AC Amager Academy (Division)
12
|
|
862671
|
on06-10 2021
|
19:30
|
|
|
Greve Idræts Center Kunstgræs
|
|
|
|
862672
|
to07-10 2021
|
18:15
|
|
|
Virumgård kunstgræsbane
|
|
|
|
862661
|
to07-10 2021
|
19:00
|
|
|
Vanløse Idrætspark
|
|
|
|
862663
|
ma11-10 2021
|
19:00
|
|
|
Rundforbi Stadion Kunst
|
|
|
|
862665
|
ti12-10 2021
|
19:00
|
|
|
Sørbyhallen
|
|
|
|
862662
|
on13-10 2021
|
18:30
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
862666
|
on13-10 2021
|
19:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
862669
|
on27-10 2021
|
18:00
|
|
|
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
|
|
|
|
862670
|
on27-10 2021
|
19:15
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
|
953311
|
on03-11 2021
|
19:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
953313
|
on03-11 2021
|
19:00
|
|
|
Rundforbi Stadion Kunst
|
|
|
|
953314
|
on03-11 2021
|
19:00
|
|
|
Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
|
|
|
|
953312
|
on03-11 2021
|
19:45
|
|
|
Sundby Idrætspark
|
|
AC Amager Academy (Division)
4
|
|
953316
|
ti09-11 2021
|
19:30
|
|
|
B 93 Svanemølleanlæg.
|
|
|
|
953310
|
ti23-11 2021
|
18:15
|
|
|
Brøndby Stadion
|
|
|
|
953315
|
on24-11 2021
|
18:30
|
|
|
Holbæk Sportsby - Kunstgræs
|
|
|
|
953317
|
ti07-12 2021
|
19:00
|
|
|
Herfølge Stadion Kunst
|
|
|
|
|
338768
|
ti08-03 2022
|
19:30
|
|
|
Sundby I P. Opvisn.
|
|
AC Amager Academy (Division)
0
|
|
338767
|
on09-03 2022
|
19:00
|
|
|
Vanløse Idrætspark
|
|
|
|
338769
|
ti15-03 2022
|
19:00
|
|
|
Capelli Sport Stadion
|
|
|
|
338770
|
to17-03 2022
|
19:30
|
|
|
B 93 Svanemølleanlæg.
|
|
|
|
|
582319
|
ti10-05 2022
|
16:30
|
|
|
Kunst, KB, P. Bangs Vej
|
|
|
|
582320
|
on08-06 2022
|
17:15
|
|
|
Lyngby Stadion
|
|
|
|
|
188651
|
ti21-06 2022
|
19:00
|
|
|
Tingbjerg Idrætspark
|
|
|
Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid
Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles.
1. runde – 24. – 26. august (uge 34)
2. runde – 21. – 24. september (uge 38)
3. runde – 5. – 7. oktober (uge 40)
4. runde – 2. - 4. november (uge 44)
5. runde – 14. 17. marts 2022 (uge 11)
6. runde – 18. - 21 april 2022 (semifinaler) (uge 16)
7. runde – Finaledato afvikles på Tingbjerg IP, Opvisning, tirsdag den 21. juni 2022, kl. 19:00.
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.
Lavest rangerede hold har hjemmebane – Hold fra Division indtræder i runde 3 og Liga indtræder i runde 4.
Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.