Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
20. aug 2021
18:15
FC Newborn
Panteras C.F.
|
|||||||||||||||||||
22. aug 2021
12:00
Arctos
1
Tsunami FC
5
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
22. aug 2021
12:00
2900 United
9
Watan FC
1
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
22. aug 2021
14:00
Nøddealliancen
Young Urbans FC
|
|||||||||||||||||||
22. aug 2021
16:00
MU FC
Fremad Forsing
HHT
|
|||||||||||||||||||
22. aug 2021
16:00
Los Toros De Copenhague
3
Slægtens Bk
2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
28. aug 2021
14:00
2900 United
0
Los Toros De Copenhague
2
|
|||||||||||||||||||
28. aug 2021
16:00
Young Urbans FC
Watan FC
|
|||||||||||||||||||
29. aug 2021
10:00
Tsunami FC
2
MU FC
1
|
|||||||||||||||||||
29. aug 2021
12:00
Fremad Forsing
FC Newborn
|
|||||||||||||||||||
29. aug 2021
16:00
Slægtens Bk
7
Arctos
0
|
|||||||||||||||||||
03. sep 2021
18:15
FC Newborn
Tsunami FC
|
|||||||||||||||||||
03. sep 2021
20:00
Nøddealliancen
Fremad Forsing
|
|||||||||||||||||||
05. sep 2021
12:00
Arctos
MU FC
|
|||||||||||||||||||
05. sep 2021
14:00
Watan FC
5
Panteras C.F.
1
|
|||||||||||||||||||
05. sep 2021
16:00
Slægtens Bk
4
2900 United
3
|
|||||||||||||||||||
05. sep 2021
16:00
Los Toros De Copenhague
Young Urbans FC
|
|||||||||||||||||||
11. sep 2021
14:00
2900 United
10
Arctos
0
|
|||||||||||||||||||
11. sep 2021
16:00
Young Urbans FC
Slægtens Bk
|
|||||||||||||||||||
12. sep 2021
12:00
Fremad Forsing
Watan FC
|
|||||||||||||||||||
12. sep 2021
14:00
Panteras C.F.
0
Los Toros De Copenhague
4
|
|||||||||||||||||||
12. sep 2021
16:00
MU FC
FC Newborn
HHT
|
|||||||||||||||||||
18. sep 2021
16:00
2900 United
Young Urbans FC
|
|||||||||||||||||||
19. sep 2021
12:00
Arctos
FC Newborn
HHT
|
|||||||||||||||||||
19. sep 2021
12:00
Watan FC
2
Tsunami FC
1
|
|||||||||||||||||||
19. sep 2021
14:00
Nøddealliancen
4
MU FC
0
|
|||||||||||||||||||
19. sep 2021
16:00
Slægtens Bk
8
Panteras C.F.
0
|
|||||||||||||||||||
19. sep 2021
16:00
Los Toros De Copenhague
Fremad Forsing
|
|||||||||||||||||||
24. sep 2021
18:15
FC Newborn
Nøddealliancen
|
|||||||||||||||||||
26. sep 2021
10:00
Tsunami FC
0
Los Toros De Copenhague
7
|
|||||||||||||||||||
26. sep 2021
12:00
Fremad Forsing
Slægtens Bk
|
|||||||||||||||||||
26. sep 2021
14:00
Panteras C.F.
1
2900 United
2
|
|||||||||||||||||||
26. sep 2021
16:00
MU FC
2
Watan FC
5
|
|||||||||||||||||||
26. sep 2021
16:00
Young Urbans FC
Arctos
UHT
|
|||||||||||||||||||
02. okt 2021
16:00
2900 United
Fremad Forsing
|
|||||||||||||||||||
02. okt 2021
16:00
Young Urbans FC
Panteras C.F.
|
|||||||||||||||||||
03. okt 2021
12:00
Arctos
1
Nøddealliancen
3
|
|||||||||||||||||||
03. okt 2021
12:00
Watan FC
FC Newborn
|
|||||||||||||||||||
03. okt 2021
16:00
Slægtens Bk
1
Tsunami FC
5
|
|||||||||||||||||||
03. okt 2021
16:00
Los Toros De Copenhague
4
MU FC
1
|
|||||||||||||||||||
08. okt 2021
18:15
FC Newborn
Los Toros De Copenhague
|
|||||||||||||||||||
09. okt 2021
10:00
Nøddealliancen
1
Watan FC
3
|
|||||||||||||||||||
10. okt 2021
10:00
Tsunami FC
1
2900 United
3
|
|||||||||||||||||||
10. okt 2021
12:00
Fremad Forsing
Young Urbans FC
|
|||||||||||||||||||
10. okt 2021
14:00
Panteras C.F.
7
Arctos
1
|
|||||||||||||||||||
10. okt 2021
16:00
MU FC
0
Slægtens Bk
8
|
|||||||||||||||||||
16. okt 2021
16:00
2900 United
11
MU FC
0
|
|||||||||||||||||||
16. okt 2021
16:00
Young Urbans FC
Tsunami FC
|
|||||||||||||||||||
17. okt 2021
12:00
Arctos
1
Watan FC
2
|
|||||||||||||||||||
17. okt 2021
14:00
Panteras C.F.
Fremad Forsing
|
|||||||||||||||||||
17. okt 2021
16:00
Los Toros De Copenhague
3
Nøddealliancen
3
|
|||||||||||||||||||
17. okt 2021
16:00
Slægtens Bk
FC Newborn
|
|||||||||||||||||||
20. okt 2021
20:00
Tsunami FC
2
Nøddealliancen
7
|
|||||||||||||||||||
23. okt 2021
16:00
Panteras C.F.
4
Nøddealliancen
1
|
|||||||||||||||||||
29. okt 2021
18:15
FC Newborn
2900 United
|
|||||||||||||||||||
31. okt 2021
10:00
Tsunami FC
0
Panteras C.F.
0
|
|||||||||||||||||||
31. okt 2021
12:00
Arctos
Fremad Forsing
HHT
|
|||||||||||||||||||
31. okt 2021
12:00
Watan FC
1
Los Toros De Copenhague
2
|
|||||||||||||||||||
31. okt 2021
12:00
Nøddealliancen
0
Slægtens Bk
1
|
|||||||||||||||||||
31. okt 2021
16:00
MU FC
Young Urbans FC
HHT
|
|||||||||||||||||||
05. nov 2021
20:00
Panteras C.F.
10
MU FC
1
|
|||||||||||||||||||
06. nov 2021
16:00
Young Urbans FC
FC Newborn
|
|||||||||||||||||||
06. nov 2021
16:30
2900 United
3
Nøddealliancen
3
|
|||||||||||||||||||
07. nov 2021
12:00
Fremad Forsing
Tsunami FC
|
|||||||||||||||||||
07. nov 2021
16:00
Los Toros De Copenhague
7
Arctos
0
|
|||||||||||||||||||
07. nov 2021
16:00
Slægtens Bk
2
Watan FC
0
|
|||||||||||||||||||
10. apr 2022
14:00
Panteras C.F.
0
FC Newborn
1
|
|||||||||||||||||||
14. apr 2022
10:00
Watan FC
3
2900 United
1
|
|||||||||||||||||||
14. apr 2022
10:00
Fremad Forsing
MU FC
UHT
|
|||||||||||||||||||
14. apr 2022
14:00
Slægtens Bk
1
Los Toros De Copenhague
1
|
|||||||||||||||||||
14. apr 2022
18:00
Tsunami FC
5
Arctos
0
|
|||||||||||||||||||
17. apr 2022
12:00
Young Urbans FC
0
Nøddealliancen
6
|
|||||||||||||||||||
18. apr 2022
10:00
MU FC
Tsunami FC
HHT
|
|||||||||||||||||||
18. apr 2022
10:00
Los Toros De Copenhague
4
2900 United
1
|
|||||||||||||||||||
18. apr 2022
12:00
FC Newborn
Fremad Forsing
UMH
|
|||||||||||||||||||
18. apr 2022
16:00
Arctos
Slægtens Bk
HHT
|
|||||||||||||||||||
18. apr 2022
16:00
Watan FC
7
Young Urbans FC
3
|
|||||||||||||||||||
22. apr 2022
20:00
Panteras C.F.
2
Watan FC
1
|
|||||||||||||||||||
23. apr 2022
14:00
2900 United
1
Slægtens Bk
3
|
|||||||||||||||||||
24. apr 2022
10:00
Fremad Forsing
0
Nøddealliancen
5
|
|||||||||||||||||||
24. apr 2022
10:00
Tsunami FC
2
FC Newborn
2
|
|||||||||||||||||||
24. apr 2022
12:00
Young Urbans FC
1
Los Toros De Copenhague
14
|
|||||||||||||||||||
24. apr 2022
16:00
MU FC
Arctos
|
|||||||||||||||||||
29. apr 2022
20:00
FC Newborn
5
MU FC
3
|
|||||||||||||||||||
01. maj 2022
12:00
Arctos
2900 United
HHT
|
|||||||||||||||||||
01. maj 2022
12:00
Watan FC
11
Fremad Forsing
0
|
|||||||||||||||||||
01. maj 2022
12:00
Nøddealliancen
3
Tsunami FC
1
|
|||||||||||||||||||
01. maj 2022
14:00
Slægtens Bk
7
Young Urbans FC
1
|
|||||||||||||||||||
01. maj 2022
16:00
Los Toros De Copenhague
2
Panteras C.F.
1
|
|||||||||||||||||||
06. maj 2022
18:00
Tsunami FC
1
Watan FC
7
|
|||||||||||||||||||
06. maj 2022
20:00
Panteras C.F.
1
Slægtens Bk
7
|
|||||||||||||||||||
06. maj 2022
20:00
FC Newborn
3
Arctos
0
|
|||||||||||||||||||
08. maj 2022
10:00
Fremad Forsing
Los Toros De Copenhague
HHT
|
|||||||||||||||||||
08. maj 2022
12:00
Young Urbans FC
0
2900 United
4
|
|||||||||||||||||||
08. maj 2022
14:00
MU FC
0
Nøddealliancen
6
|
|||||||||||||||||||
14. maj 2022
12:00
Watan FC
6
MU FC
1
|
|||||||||||||||||||
14. maj 2022
14:00
2900 United
Panteras C.F.
UHT
|
|||||||||||||||||||
14. maj 2022
14:00
Los Toros De Copenhague
Tsunami FC
UHT
|
|||||||||||||||||||
15. maj 2022
12:00
Arctos
0
Young Urbans FC
1
|
|||||||||||||||||||
15. maj 2022
16:00
Slægtens Bk
10
Fremad Forsing
1
|
|||||||||||||||||||
15. maj 2022
16:00
Nøddealliancen
1
FC Newborn
0
|
|||||||||||||||||||
20. maj 2022
20:00
Panteras C.F.
10
Young Urbans FC
1
|
|||||||||||||||||||
20. maj 2022
20:00
FC Newborn
1
Watan FC
4
|
|||||||||||||||||||
22. maj 2022
10:00
MU FC
2
Los Toros De Copenhague
16
|
|||||||||||||||||||
22. maj 2022
10:00
Tsunami FC
2
Slægtens Bk
2
|
|||||||||||||||||||
22. maj 2022
12:00
Nøddealliancen
Arctos
UHT
|
|||||||||||||||||||
22. maj 2022
14:00
Fremad Forsing
1
2900 United
5
|
|||||||||||||||||||
27. maj 2022
20:00
Watan FC
5
Nøddealliancen
3
|
|||||||||||||||||||
28. maj 2022
14:00
2900 United
3
Tsunami FC
4
|
|||||||||||||||||||
29. maj 2022
12:00
Arctos
Panteras C.F.
HHT
|
|||||||||||||||||||
29. maj 2022
14:00
Young Urbans FC
6
Fremad Forsing
2
|
|||||||||||||||||||
29. maj 2022
16:00
Slægtens Bk
MU FC
UHT
|
|||||||||||||||||||
03. jun 2022
20:00
FC Newborn
1
Slægtens Bk
2
|
|||||||||||||||||||
05. jun 2022
10:00
Fremad Forsing
0
Panteras C.F.
3
|
|||||||||||||||||||
05. jun 2022
10:00
Tsunami FC
1
Young Urbans FC
2
|
|||||||||||||||||||
05. jun 2022
12:00
Watan FC
Arctos
UHT
|
|||||||||||||||||||
05. jun 2022
14:00
Nøddealliancen
1
Los Toros De Copenhague
3
|
|||||||||||||||||||
05. jun 2022
16:00
MU FC
2900 United
HHT
|
|||||||||||||||||||
10. jun 2022
12:00
Fremad Forsing
Arctos
UHT
|
|||||||||||||||||||
12. jun 2022
12:00
Los Toros De Copenhague
1
FC Newborn
3
|
|||||||||||||||||||
13. jun 2022
19:00
Nøddealliancen
5
Panteras C.F.
3
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2022
20:00
Panteras C.F.
0
Tsunami FC
1
|
|||||||||||||||||||
19. jun 2022
10:00
Slægtens Bk
Nøddealliancen
UMH
|
|||||||||||||||||||
19. jun 2022
12:00
Young Urbans FC
MU FC
UHT
|
|||||||||||||||||||
19. jun 2022
16:00
Los Toros De Copenhague
7
Watan FC
4
|
|||||||||||||||||||
19. jun 2022
17:00
2900 United
4
FC Newborn
6
|
|||||||||||||||||||
24. jun 2022
18:00
FC Newborn
7
Young Urbans FC
4
|
|||||||||||||||||||
25. jun 2022
10:00
MU FC
Panteras C.F.
HHT
|
|||||||||||||||||||
25. jun 2022
10:00
Arctos
Los Toros De Copenhague
HHT
|
|||||||||||||||||||
25. jun 2022
10:00
Watan FC
1
Slægtens Bk
5
|
|||||||||||||||||||
25. jun 2022
10:00
Tsunami FC
Fremad Forsing
UHT
|
|||||||||||||||||||
26. jun 2022
12:00
Nøddealliancen
3
2900 United
2
|
De to bedst placerede oprykningsberettigede hold på tværs af de to puljer rykker op.
Nr. 3 rykker op, såfremt der ikke findes et oprykningsberettiget hold fra Serie 1, pulje 2 til Københavnsserien.
Oprykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker DBU København 1.-hold ud af Københavnsserien eller der ikke rykker hold ned fra Serie 2 pulje 1 til Serie 3 pulje 1.
DBU København forbeholder sig ret til at oprette en Serie 6 for turneringsåret 2022/23.
I givet fald vil der ske nedrykning af lavest placerede hold – jf. Turneringsreglementets § 11.8.
Nedrykning:
DBU København forbeholder sig ret til at oprette en Serie 6 for turneringsåret 2022/23.
I givet fald vil der ske nedrykning af lavest placerede hold – jf. Turneringsreglementets § 11.8.