U7 drenge 3-mands (15) - 7. maj, Pulje 20 (2022)

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
Arrangør:
lørdag den. 07-05 2022
Spillested:
Espelundens Idrætsanlæg Korsdalsvej 100 2610 Rødovre
410723 11:20 Orient GI (2) Karlslunde IF (3)
11:20
Orient GI (2)
Karlslunde IF (3)
410724 11:20 BK Avarta (3) Vallensbæk IF (2)
11:20
BK Avarta (3)
Vallensbæk IF (2)
410725 11:40 Brøndbyernes IF (5) BK Avarta (5)
11:40
Brøndbyernes IF (5)
BK Avarta (5)
410726 11:40 Slagslunde-Ganløse IF (2) Orient GI (2)
11:40
Slagslunde-Ganløse IF (2)
Orient GI (2)
410727 12:00 Vallensbæk IF (2) Brøndbyernes IF (5)
12:00
Vallensbæk IF (2)
Brøndbyernes IF (5)
410728 12:00 Karlslunde IF (3) BK Avarta (3)
12:00
Karlslunde IF (3)
BK Avarta (3)
410729 12:20 BK Avarta (5) Slagslunde-Ganløse IF (2)
12:20
BK Avarta (5)
Slagslunde-Ganløse IF (2)
410730 12:20 Orient GI (2) BK Avarta (3)
12:20
Orient GI (2)
BK Avarta (3)
410731 12:40 Brøndbyernes IF (5) Slagslunde-Ganløse IF (2)
12:40
Brøndbyernes IF (5)
Slagslunde-Ganløse IF (2)
410732 12:40 Karlslunde IF (3) Vallensbæk IF (2)
12:40
Karlslunde IF (3)
Vallensbæk IF (2)
410733 13:00 BK Avarta (3) BK Avarta (5)
13:00
BK Avarta (3)
BK Avarta (5)
410734 13:00 Brøndbyernes IF (5) Orient GI (2)
13:00
Brøndbyernes IF (5)
Orient GI (2)
410735 13:20 Vallensbæk IF (2) BK Avarta (5)
13:20
Vallensbæk IF (2)
BK Avarta (5)
410736 13:20 Slagslunde-Ganløse IF (2) Karlslunde IF (3)
13:20
Slagslunde-Ganløse IF (2)
Karlslunde IF (3)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Bemærk at der spilles på to 3-mandsbaner pr. pulje.

Mødetid: 20 minutter før puljen starter.
Der er ingen niveaudeling, så det er vigtigt at I stiller lige hold. 
Førstnævnte hold stiller træner som kvalificeret bane/kampleder.
Der spilles uden målmand, sidstnævnte hold giver bolden op fra midten ved 1.halvlegs begyndelse. 

Ved 4 kampe pr. hold: spilletid 2x7 min pr. kamp.
Ved udeblivelser eller evt. oversidderpladser bedes I aftale på dagen så alle får 4 kampe.

Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind på jerp@dbusjaelland.dk

Husk tilmeldingsfristen den 2/5 til 3. runde 3- og 5-mands, der spilles for drenge den 21.-22. maj og for piger 28. maj.

Log ind